Terapist Dizisi 5. Bölüm Yorumu | Gain

”Her şeyi görebilirsin, bazen hiç ummadığın bir yere bakman lazım.”

Artık Çetin’in sadece anılarından görebildiğimiz eşinin sözleri en az Çetin kadar bizim de kulaklarımızda çınlıyor. Ummadığımız bir kişiye odaklanmamız lazım. İlk bölümden beri aradığım katil tabii ki de göz önünde olmayan, daha gizli bir yönü bulunan, tanıdığımızı sandığımız ama aslında tanımadığımızı fark ettiğimiz biri çıkacak.

Böyle deyince benim aklıma gelen isim açıkçası Ayşe oluyor. Çünkü genelde herkesin daha keskin olan gizil bir tarafı varken nedense en başından beri Ayşe bize hep aralarında en saf, en masum olan gibi gösteriliyor. Bunun da bir sebebi olmalı diyerek artık Ayşe’nin de katil olma ihtimaline daha da sıkı odaklanıyoruz. Zaten biz de tam böyle düşünürken ekranda birden Ayşe’nin yüzü bize gülümsüyor ve bölümümüze başlıyoruz.

Ayşe

Armağan ve Kerem’den sonra Terapist dizisinin 5. bölümünde odaklanacağımız isim: Ayşe. Bu bölümde Ayşe’nin özel hayatına biraz daha yaklaşıyoruz. Annesi ve kız kardeşinin öldüğünü öğreniyoruz mesela. Hem de çok erken yaşta.

Bu arada Çetin’in karısı bizim aklımıza girmeye devam etmek istiyor olacak ki sözleriyle aslında dikkat etmemiz gereken, görünenin ardında olan bir şeyi fark etmemizi istiyor. Durum böyle olunca tabii terapiye gelen herkes yine Çetin’in ve bizim süzgecimizden geçiyor. Şiddeti çok normal bir şekilde dile getiren Berna gibi, ”ben sadece kendi kanıma bakamıyorum, normalde bakarım sorun yok” diyen Armağan gibi…

Ama yine tüm bunlar olurken hala masumluğunu koruyan -korumak isteyen- bir Ayşe’miz var. Bu düşünceler ona hiç normal gelmiyor çünkü. Çünkü bu düşünceler ona kardeşinin kaybını hatırlatıyor-muş. Annesini kanserden kaybetmiş, kardeşi ise doğuştan hasta olarak doğmuş ve makineye bağlı bir şekilde hayatını sürdürmeye devam ediyormuş. Ta ki babası artık bir süre sonra dayanamayarak kardeşinin ölümüne göz yummasına kadar.

Ayşe

Elektrikler kesildi ama jeneratör devreye girmedi diyor Ayşe. Sonra da kardeşinin kurtulduğunu söylüyor. Nasıl yani iyileşmiş mi yoksa diye heyecanlanmaya kalmadan ”Ölüm onu kurtardı” cümlesini duyuyoruz. Peki gerçekten Ayşe’ye göre ölüm mü kardeşini kurtardı yoksa babası mı kardeşini öldürdü? Ve tabii bu suça kendini ortak hisseden Ayşe. Çetin ona babasının nasıl öldüğünü sorduğunda ise sessiz kalıyor. ”Ölüm işte…

Katil Ayşe mi?

Hepimizin aklına aynı soru geldi biliyorum. Ayşe’nin babasının ölümüne sebep olan kişi Ayşe olabilir mi? Ve eğer o sebep olduysa Çetin’in karısının katili de Ayşe olabilir mi? Bu kadar masum görünmeye çalışmasının altında aslında ortak olduğu bu suçların yükü olabilir mi?

Sonraki bölümlerde bu soruların cevabını alabilmek dileğiyle…

Terapist dizisinin diğer bölüm yorumlarını merak edenler için buraya bırakıyorum:

Terapist Dizisi 1. Bölüm Yorumu İçin Buraya Tıklayın
Terapist Dizisi 2. Bölüm Yorumu İçin Buraya Tıklayın
Terapist Dizisi 3. Bölüm Yorumu İçin Buraya Tıklayın
Terapist Dizisi 4. Bölüm Yorumu İçin Buraya Tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!