tds_thumb_td_300x0
Ekranların 7 Güzel Adamı!

İlker Kaleli

11 Mayıs 1984 doğumlu,boğa burcu insanı İlker Kaleli.  Yurtdışında eğitim alıp Türkiye’ye dönenlerden biri de o.

Kayıp Şehir’le Kayıp dizilerinde ve Silsile filminde yer aldıktan sonra en büyük çıkışını Poyraz Karayel’le yaptı. Üç sezon boyunca bizi ekranlara kitlemeyi başaran dizide duygusallığın,deliliğin,manyaklığın dibine biricik Ayşegül’ü ve Sinan’ıyla vurdu Poyraz. Eşsiz dert ortağı albayına söylediği sözler hala aklımızda Poyraz’ın.

Yüreğimizde buruk bir hüzün bırakan vedasından sonra çok bekledik İlker’i. Ondan başkasının oynayamayacağı bir proje ile döndü ve beklediğimize değdi gerçekten. Dip’in Sahir Kaan’ı uzunca bir süre bizi etkisi altında bırakacağa benziyor,hala izlemediyseniz daha fazla düşünmeyin.

Erkan Kolçak Köstendil

Çukur’un çok konuşulan karakteri Vartolu yani Salih Helvacı’yla son dönemlerin en gözde adamı oldu Erkan Kolçak. 1983,16 Ocak,Bursa. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi çıkışlı yetenekli oyuncu.

Sakarya Fırat’ta Er Mahmut Karakum’u, Muhteşem Yüzyıl’da da Şahin Giray’ı canlandıran oyuncu asıl çıkışını Ulan İstanbul’daki Karlos karakteriyle yaptı. Yaren’e hayat veren Şebnem Bozoklu’yla birlikte yaptığı düetlerin yankısı hala kulağımızda.

Erkan Bey’in bir diğer güzelliği ise çektiği kısa filmler ile çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül alması! Cansu Tosun’la yakın zamanda nişanlanan yetenekli aktöre aman nazar değmesin diyoruz.

Burak Deniz

GQ Men of the Year seçilmesiyle ve Barış’a hayat verdiği Bizim Hikaye dizisiyle gündemde şu sıralar. 17 Şubat,1991,İzmit doğumlu ekranların güzel kirpikli oyuncusu.

Oyunculuk serüvenine Furkan Andıç’la rol aldığı Kolej Günlüğü dizisiyle başlamış ardından Sultan,Kaçak ve Medcezir dizileri bu serüveni devam ettirmiş. Büşra Develi’yle tanışmasına vesile olan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinden sonra Gecenin Kraliçesi’nde rol aldı. Hande Erçel’le rol aldığı Aşk Laftan Anlamaz dizisiyle çıkışını yaptı ve ilk başrolü bu dizi oldu.

Dizi kariyerinin yanında Arada isimli film projesiyle de merak uyandırıyor yakışıklı oyuncu. Büşra Develi’yle oynadığı Arada filmi vizyonda!

Seçkin Özdemir

Pek çok dizide yer alarak her rolüyle seyirciye kendini sevdiren Seçkin Özdemir,iktisat eğitimi almış. 25 Ağustos,1981 doğumlu güzel gözlü aktör aslen Sinop doğumlu.

Oyunculuğun yanında dj’lik ve sunuculuk da yapmış. Oyunculuk eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde alan Özdemir,kariyerine ilk adımı Yaban Gülü dizisiyle atmıştır. İlyas karakterine hayat verdiği Al Yazmalım dizisiyle kendini göstermiş,Bir Aşk Hikayesi’ndeki Korkut Ali karakteriyle de asıl çıkışını yapmıştır. Günahkar,Racon-Ailem İçin,Acı Aşk ve Kiralık Aşk dizileri kariyerinin ilerlemesinde yardımcı olmuştur.

Yaz sezonunda Nilay Deniz’le mükemmel bir uyum yakaladığı Ateşböceği dizisi yayın hayatına uzun süre devam edemeyince çok üzülmüştük. Ancaaak yakışıklı beyimiz bizi çok bekletmedi ve Tehlikeli Karım dizisiyle nokta atışı gerçekleştirdi.

Seçkin’in bir diğer yeteneği de sesiyle bizleri büyülemesi. Dinlemeniz için Ver Bana Düşlerimi parçası tavsiyemdir!

Mert Fırat

Sosyal yaşamın en büyük destekçisi,ekranların karizmatik oyuncusu Mert Fırat 10 Ocak 1981,Ankara doğumlu. Eğitimi boyunca Ankara Devlet Tiyatrosu’nda toplam 22 oyunda sahne almıştır. Seçmelerine katıldığı İstanbul Oyun Atölyesi’nde William Shakespeare’in “Hırçın Kız” oyununa seçilmiş ve İstanbul’a taşınmış.

Bizim Evin Halleri,Yersiz Yurtsuz,Binbir Gece ve Kapalı Çarşı gibi başarılı dizilerde yer aldı. Beren Saat’le İntikam dizisinde başrolü paylaştı ardından Songül Öden’le,kısa süren Serçe Sarayı dizisinde yer almıştır.Ölümsüz eser Gurur ve Önyargı’nın uyarlamasında başrol oynadı ama bu dizide uzun ömürlü olmadı. Yıllardır ekranlarda olan oyuncu Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki Serhan Aksak rolüyle daha fazla ön plana çıktı.

Dizilerin yanında beyaz perdede de iddialı olan oyuncu seslendirdiği şarkılarla da kulaklarımızın pasını siliyor. Türkiye’nin ilk İyi Niyet Elçisi seçilen Fırat, internet üzerinden kurduğu sosyal yardımlaşma projesiyle ve kurucusu olduğu DasDas ve Moda Sahnesindeki oyunlarıyla da tam bir idol!

Boran Kuzum

1 Ekim 1992,Ankara doğumlu Vatanım Sensin’in teğmeni,Hilal’in Leon’u. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü-Tiyatro Anasanat Dalı’nda tamamlayan genç yetenek ilk dizi deneyimini Analar ve Anneler dizisiyle yaşamış.

Dizinin kısa sürede ekranlara veda etmesinden sonra Muhteşem Yüzyıl:Kösem kadrosunda yer alarak tanınmaya başladı. Şu anki popülaritesinin sebebi ise Milli Mücadele yıllarının anlatıldığı Vatanım Sensin dizisindeki yeteneği ve bir de HiLeon. Miray Daner’le yakaladıkları güzel uyum sosyal medyada pek tutuldu.

Hepimizin gözdesi Boran Kuzum ayrıca geçtiğimiz yaz başarılı oyuncu kadrosundan oluşan Cingöz Recai filminde de yer aldı. Başrol Boran olmasa da çoğumuzun sırf onu izlemeye gittiğini biliyoruz J Pürtelaş Tiyatrosu’nun sahnelediği Martı oyununda Treplev karakterini canlandıran Kuzum’u bir filmde başrol olarak göreceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Baran Bölükbaşı

İzleyicinin henüz içindeki cevheri keşfetmeye zaman bulamadığı Baran,12 Nisan 1994,İskenderun doğumlu. Yapımcılar keşfetti ama seyirci henüz keşfedemedi. Böyle diyorum çünkü uzun soluklu bir projede izlemek henüz bizlere nasip olamadı.

Bilenler bilir Fikret Yurdakul olarak Adı Efsane’de kendini kanıtladı o ama geniş kitlelere duyuramadık Bölükbaşı’nın adını. Özgü Kaya ile partner olduğu dizide oyunculuğu ve sesiyle güzel anılar bıraktı bizlere,Fiko ve Sibel’den anılar…

Ardından Emre Kınay’ın başrol olduğu Sevdanın Bahçesi dizisinde oynayacağını duyduk,sevindik artık herkes tanıyacak diye ama o dizi de talihsizliğe uğradı.

Uzun zaman haberlerini bekledik ve sonunda Ortaks Yapım’ın Servet dizisiyle döndü ekranlara Baran.Korkmaz karakteriyle ekranlara dönen sevgili Baran’ımız daha ilk bölümden kendini belli etti. Anlaşılan bu sefer Baran Bölükbaşı herkesin dilinde olacak ve uzunca bir süre gözlerimizi bayran ettirmeye devam edecek!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!