Atiye 2. Sezon 4. Bölüm | Kaos

Atiye’nin annesi kaçıp gitti. Döndüğünde de söylemesi gereken şeyleri söyleyip ortalıktan kayboldu. Nereden çıkacak acaba sonra, ya da çıkacak mı hiç? 

Ailenin Elif ve Ozan ilişkisini öğrenmesi önemli noktalardandı. Elif hem kızgın, hem mahçup hem de endişeli. Gördüğü onca kötü tavra rağmen hala o adamı merak ediyor onun için korkuyor olması canımı sıksa da yapacak bir şey yok.

Bu ilişkiye ve Ozan’ın henüz detayına inemediğimiz “kişiliği ve sorunları”na sebep olarak Serdar gösterildi ileride. Yaptığı yürüttüğü gizemli çalışmalar sebebiyle bağlı olup fazlaca ilgilenmek durumunda kaldığı Erhan’a olan davranışları, Ozan’ın gelişimini küçüklüğünden beri olumsuz etkilemiş, ikinci planda, önemsiz hissettirmiş muhtemelen.

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdar’ın kimlerle, daha doğrusu hangi güçlerle iletişim kurduğunu çok merak ediyorum. Derin, karmaşık işler olduğu malumunuz. Bana sürekli Agents of Shield‘daki uzaylıları hatırlatıyor o görüp duyduklarımız ve algılayamadığımız dil. 

Atiye’nin toprağa değdiğinde hissettiği şeyler de bu sezonun yeniliklerinden eğer yanlış hatırlamıyorsam. Yeryüzündeki bir şeyin, bir yerin doğuşunu simgeliyor olabilir.

Serdar’ın eşinin kabusları bir diğer önemli noktalardandı. Serdar da duyduğunda çok kötü olduğu için, o anlardan haberdar olduğu anladık. Yani muhtemelen kadının intiharı zaten yaşanmış. Onun da söylediği gibi, Atiye’nin annesi kabusu biliyordu, çünkü görmüştü. “Zihin yaşamadığı şeyi bilmez.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Beklenildiği üzere Atiye bebeğini aldırmak istemedi ve kürtajı reddetti. Ama asıl konu, artık Erhan’ın da o kızı görmeye başlaması. Muhtemelen annesine yaptığı gibi, babasına da yol gösterecek artık ufaklık.

Ozan’dan gelen mesajın, aslında ondan gelmediğini anlamak zor değil. Serdar’ın muhtemelen emrinde olduğu o bilinmez güçler tarafından gönderildi. Tabi kadın bunu bilmediği için sevindi ama biz gerilmeye devam. 

Bir de not meselesi var. Henüz açıklığa kavuşmayan. Daha doğrusu daha yeni eşelenmeye başlayan..

 

 

 

 

 

 

 

Önceki Bölüm Yorumu

Sonraki Bölüm Yorumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!