Atiye 2. Sezon 3. Bölüm | Doğum ve Hayat

İlk iki bölümden daha iyi bir bölümdü. Bir ceset ve ardından Erhan’ın kabusuyla başladık bölüme. Babasının bulguları, araştırmaları çok önem arz ettiğinden hem bunları görmek hem de Erhan’ın çocukluğuna daha iyi hakim olmak için sık sık geçmişten kesitlere maruz kalıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki, eski rasathaneye bu kadar kolay girebilmeleri büyük saçmalıktı. Tıpkı Atiye’nin Erhan’ı uyarmasına rağmen, Erhan’ın inatla pek güvendiği Serdar’ı arayıp haber vermesi gibi. Kız aramızda kalacak diye diretti işte be adam, sonra söyleyince kaçmasına neden şaşırıyorsun ki?

Üstünde durulacak bir şey değil ama, Atiye’nin ellerinde acil iş varken tam düğün öncesi “ben hemen geliyorum” diyip kayıplara karışılmasından neden hiç bahsedilmedi? Saçma sapan bir açıklamayla kurtarabilecek bir şey değildi çünkü. Sağlam bahane gerekirdi. Elif’in güvenine zarar verecek, sorumsuz gözükecek bir hareketti.

 

 

 

 

 

 

 

Sembollerin, şekillerin, açığa çıkan şeylerin çok fazla düşünülmeden anlaşılmasından da pek hoşlanmıyorum. Bu araştırma, keşif ve çözülme anları daha özenli yazılmalıymış bence. Öyle bir iki kitap karıştırıp birkaç cümle konuşmak pek tatmin etmiyor çünkü. İlk sezon da böyleydi.

Hareketli sayılabilecek bir bölüm olmasına rağmen, o gerilimli havayı yeterince hissedemedik. Bunun sebebinin de dizide müziklerin efektif kullanılmaması olduğunu düşünüyorum. Daha çok sahneye müzik eklenmeli, geçişler güçlü hale getirilmeli bence etkileyici seçimlerle.

 

 

 

 

 

 

 

 

Erhan, babası ortaya çıktığı için artık hiçbir şeye kayıtsız kalmayacak bence, kalamaz. Onca zamandan sonra, soracak tonla şeyi varken. Serdar’ın bunu bilip bilmediğini çok merak ediyorum. Adamın başına gelenlerle ilgisini, Erhan’ı sadece sırlar üzerinde çalışıp kullanabilmek için mi yanına aldığını, aralarında bi düşmanlık olup olmadığını.

Adamın (Erhan’ın babası) konu hakkındaki tecrübesi bol olduğundan, seçilmiş kişiler olan Atiye ve kendi oğluyla güzel bir ekip olacaklar. Bakalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ozan bizi tabii ki şaşırtmadı ve tam bir pislik olduğunu gösterdi. Atiye’ye karşı şansını deneyen, dingil bir herif. Elif’in neden bu kadar takıntılı olduğunu anlamasam da (hem Ozan hem de çocuk için) haline üzüldüm. Ayrıca psikolojisinin normal olmadığını düşünüyorum, sadece ailesini kaybetmiş bir kızın fazla bağlanması değil gibi.

Bölüm sonu için cidden tebrik ederim. Atiye’nin hamileliği büyük sürpriz oldu. Sürekli vurgulanan doğumdan sonra ve halihazırda var olan hamilelik tehlikesine rağmen böyle böyle bir şeyin gerçekleşmesi.. Etkileyici. Tabii ki Atiye farklı olduğundan, herkesin başına gelen şeyler onunkine muhtemelen gelmez ama yine de neler olacak merak konusu.

 

Sonraki Bölüm Yorumu

Önceki Bölüm Yorumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!