Atiye 2. Sezon 2. Bölüm | Başlangıç

Olayların yavaş yavaş başladığı bir böümdü. Hannah meseleye dahil oldu, daha doğrusu dahil olduğu ortaya çıktı. Tıpkı ilk sezonda olduğu gibi. Zaten dizi kişilerin ilk kez gözüktüğü anlarda flashbacklerle geçmişi, diğer gerçeklikte neler olduğunu hatırlatıyor bize. Bunu yapıyor olmaları güzel, unuttuğumuz detayları kaçırmamamıza da yarar.

Erhan’ın aslında ne yaptığının gösterilmesiyle, Atiye’nin haklı olduğu anladık. Yalan söylediği çok barizdi zaten ama manevi babasıyla işbirliği içinde olduğunu da gördük. İkisi ayrı ayrı aynı hedefe yürüyor da olabilirdi. Serdar bir şekilde onun aklını çelmiş, ilgisini de kullanarak kendi hedefleri doğrultusunda yönlendirmiş olsa gerek.

 

 

 

 

 

 

 

Amacının ne olduğunu gerçekten çok merak ediyorum. Dizideki onca şeye rağmen, en gizemlisi kesinlikle bu bence. Kim olduğu, ne istediği, nasıl ve ne için çalıştığı, bunu ne zamandır yaptığı. Karanlıkta olan bütün her şey.. Kilit nokta Serdar.

Atiye’nin babası, bu gerçeklikte bambaşka bir adam. Başından beri Atiye’ye yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Muhtemelen bundan sonraki süreçte de desteğini göreceğiz. Çünkü çok uygun bir profili var. Mesleğindeki başarısı, yetkileri, ulaşabileceği imkanlar. Hepsi işe yarayacak birer detay. Kapıları açacak belki.

 

 

 

 

 

 

 

Bir diğer önemli nokta da, Atiye’nin annesinin Ozan hakkında söyledikleriydi. Tabi konuşurken doktora “oğlun” diye zikrettiği için bir an acaba Ozan öz çocukları değil mi, başka birinden bahsedebiliyor olabilir mi diye düşündüm ama bu ihtimalin gerçek olup olmayacağını bilemiyoruz şimdilik. Sonra öğreneceğiz.

Ozan demişken, Elif’in korunma hapı almadığını öğrendiğinde “ölmek mi istiyorsun” diyince hemen aklıma çocuk istemediği için kızdığı ve bunun bir tehdit olduğu geldi. Gözümde öyle sorumsuz, kötü bir imajı var çünkü. Tam böyle hareketler yapacak bir tipmiş gibi. Hamile kalanların öldüğünü unutmuşum tabi o ara, öyle söyleyince sanki çok seviyor da kıyamıyor, onun canı için korkuyor gibi oldu. Gerçek duyguları nedir merak içindeyim. Cidden endişesi bu muydu, bilmiyorum.

Kızı seviyor mu, sevmiyorsa bir çıkarı yok neden ayrılmıyor? Söylemeyi kabul etti insanlara ama sanırım hepimiz biliyoruz ki söylemeyecek.

Erhan’la aralarındaki sevgiden yoksun olduğunu düşündüğüm ilişkinin de sebebi ortaya çıkarsa güzel olur. 

 

 

 

 

 

 

 

Nazım’ın Atiye’ye söyledikleriyle anlamış olduk ki artık hazırız. Sır perdeleri aralanacak, düğümler teker teker çözülecek. 

 

Sonraki Bölüm Yorumu

Önceki Bölüm Yorumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!