Atiye 2. Sezon 5. Bölüm | Mücadele!

Erhan yine Atiye’nin sözünü dinlemedi ve bu sefer de telefonunu kapatmayarak konumlarının bulunmasına sebep oldu. Bravo gerçekten.. Yordun be. Yolda kavga ettiklerinde çocuğu söylemesini çok istedim ama yapmadı Atiye. Demek ki daha “zamanı değil.” Her şeyin bir sırası ve vakti var malum. Yıldızlı nine sakinliğinde karşılamak istiyorum olanları ama pek mümkün olmuyor.

 

 

 

 

 

 

 

Erhan’ın köyünde yaşananlar hoşuma gitti. İnsanların tanıması, bunca yıldır beklenmiş olması, zamansız ninenin bekçilik yapması, emanet mevzusu. Aslında çocukluğunda olanları hatırlamayınca bir an acaba gerçeklikler çakışıyor da küçüklükte onları adama veren Erhan bu değil de o yüzden mi bilmiyor diye bir düşündüm ama, sanmıyorum çok. Belli de olmaz tabi. 

En çok şaşırdığım şey Hannah’nın evi taraması oldu. O ne gözükaralıktır ve caniliktir öyle ya. Tabi bizim nine yine öldü. İlk baş polis sanıp “ne alaka, ne hakla, hangi gerekçeyle” diye yükselmiştim.

Atiye sağ olsun bu sefer biraz tepki verdi, üzülür gibi oldu birkaç saniye. Tebriklerimi iletiyor ve teşekkür ediyorum kendisine 🙏 Mistik, fantastiğimsi bir dünyası olsa da arada normal insan davranışları göstermesi iyi oluyor. (Çay da içti mesela 🙂 )

 

 

 

 

 

 

 

 

Atiye artık çocuğu görüp sırıtarak peşinden gitmeye çok alıştı. Her seferinde “bu taraftan” diyip götürüyor insanları ama kimse de durup “ya nereden biliyorsun, nasıl eminsin” demiyor Olsun, alıştık buna da alıştık.

Ozan’ın annesinin Serap hakkında detaylı araştırmaya girmesi boşuna değil. Kesin bir şeylere ulaşıp ortalığı birbirine katacak bu kadın. Ya kocasına saldırır, ya kendini öldürür ya da kafayı yer..

Bu bölüm ayrıca, Erhan’ın yavaş yavaş Atiye’den etkilenmeye başladığı bölüm olma özelliğini taşıyor bence. Hannah’ya karşı duygularının durumunu kardeşinin ağzından duymuştuk. Aşkından ölen bir adam olmadığı için de Atiye’ye meyletmesi çok ilginç olmaz. Hem de bu kadar ilginç olayların içindeyken ve kendi ağzıyla, başka bir versiyonda da olsa “ben sana aşık olmaya mecburmuşum” demişken.

 

 

 

 

 

 

 

 

Atiye’nin suç dosyaları olayını tabii ki Serdar’ın yaptırdığını düşünüyorum Bir şekilde bir yolunu bulmuş ve kızı etkisiz hale getirmek için bu yöntemi seçmiştir.

Musatafa amirin de ihtimal vermeyip inanmaması güzel oldu. İşin peşine düşüp çözülmesine yardım edece, destek olacak bizimkilere. 🤎

 

Önceki Bölüm Yorumu

Sonraki Bölüm Yorumu

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!