tds_thumb_td_300x0
Ekranın Güçlü Kadınları!

Ayşegül Umman

Burçin Terzioğlu’nun adeta yaşayarak oynadığı Ayşegül Umman,bilmediği bir adama aşık olup onun gizemleriyle sürüklenirken de o adamın kollarında son nefesini verirken de dünyanın en güçlü Ayşegül’ü olmayı başarmıştı. Sevdiği adam ölmesin diye karnındaki canı feda eden bir Ayşegül, Poyraz’ın Ayşegül’ü…

Eyşan Tezcan Atay

Cansu Dere denince akla gelen kötü kadın Eyşan,aslında sandığınız kadar kötü değil. Kardeşini korumak için sevdiği adamı feda etmek her Eyşan’ın harcı değil ne de olsa. Eyşanlar ölmez sadece şekil değiştirir lafından yola çıkarak başka dizilerdeki Eyşanlarla bir tutmayın sakın.

Zeynep Yılmaz-Melis Güzel

Gençlik dizilerinin en sevilenlerinden Güneşi Beklerken’in iki kız kardeşine hayat veren Hande Doğandemir ve Yağmur Tanrısevsin ikilisinden kız kardeşliğin önemini öğrenmiştik zamanında. Biri babasız büyümenin zorluğuyla baş etmeye çalışırken diğeri de çevresi tarafından,en çok da sevdiği adam tarafından sevilmek istiyor. İki düşman kızın kardeş olduklarını öğrendiği,birbirlerinin omzunda ağladıkları sahneyi  bilmeyen yoktur herhalde ?

Zeynep Soydere

Kara Sevda’nın güzeller güzeli yıldızı Hazal Filiz Küçükköse’nin canlandırdığı Zeynep en başta pek sevilmemiş,yanlış tanınmıştı. Oysa ki onun da tek derdi sevilmekti. Sevdiği adamın kötülüğünde boğulmadan onun içindeki iyiliği görüp,dimdik ayakta kaldı Zeynep.

Hülya Çamoğlu Cevher

Şimdilerde 8.Gün dizisiyle gündemde olan Burcu Biricik’in hayat verdiği Hülya,  ‘Görürsün bak evlencem ben senle’ demişti Kerim’e. Dediğini yaptı yapmasına ama kendini sevdirmesi pek kolay olmadı. Kendi bebeğine annelik yapamayan Hülya,pek doğru bulmadığımız sinsi oyunları olsa da sevdiği adamın bebeğine farkında olmadan mükemmel bir annelik yapmıştı. Senin hırsın yeter Hülya Cevher!

Hilal

 

 

Henüz 19 yaşında olan Miray Daner’in oynarken  adeta devleştirdiği güçlü ama naif kız Hilal. Daha çok HiLeon ikilisi olarak konuşulsalar da Hilal’in güçlü yanına hayran olan bir kitle de var elbette. Vatanına olan aşkı sayesinde gözünü kırpmadan kalkıştığı işler onunla gurur duymamızı sağladı. Zaten Leon biraz da bu yüzden vurulmadı mı Hilal’ine ?

Eylem Mercier

Güçlü bir timden oluşan erkek kadrosuyla dikkatleri çeken Söz dizisinin en çok konuşulan kadın oyuncularından Meriç Aral, Eylem’le resmen çağ atladı. Sevdiği adamla defalarca karşı karşıya gelmek zorunda kaldı ama asla teslim olmadı Eylem.Savaşçı kadınların hastasıyız!

Sibel Yılmaz

Kısa süren Adı Efsane macerasının hırslı kızı Sibel Yılmaz. ‘Niye hep suçlu ben oluyorum,kendi hayatıma bakıyorum diye mi?’ derken titreyen sesiyle bile güçlü olan Sibel Yılmaz. Hırslarına yenik düşüp yaptığı hatalardan ders alırken o kadar acı çekmesine rağmen yenilmeyen Sibel Yılmaz. Sevdiği adamı kaybettiğinde yine güçlü olan,sonunda da sevdiğine,aşkına kavuşan Sibel Yılmaz. Ve Sibel’e ruhunu üfleyen Özgü Kaya…

Filiz Elibol

Uzun süre ekranlarda görünmeyip muhteşem bir dönüş yaptı Hazal Kaya. Annesiz büyüyen beş kardeşine yoksulluk içinde bakmaya çalışan Filiz,aynı zamanda sorumsuz bir babayla da baş ediyor. Başından dert eksik olmayan Filiz,son zamanların en güçlü ablası.

 Nefes Zorlu

Son günlerin en çok konuşulan dizisi Sen Anlat Karadeniz,çok farklı bir hikaye getirdi bizlere. Sevmediği bir adamın evinde hapsolan,dayak yiyen Nefes,bir de çocuk büyütmüş o haliyle. Tahir’in uzattığı eli başta tutmak istemedi Nefes. Olanlara rağmen oğluyla hayatta kalabilecek kadar güçlüydü çünkü. Şimdiyse el ele vererek üstesinden geliyorlar. Yine de değişmedi Nefes aynı inatçı,aynı güçlü Nefes. Oğlu ve aşkı için 🙂

Bahar Çeşmeli

Özge Özpirinçci’nin canlandırdığı anne karakteri Bahar. Kocasını öldü bilip iki çocuğuyla hayata tutunmaya çalışan kadın Bahar. Anne sevgisi görmemiş,hasta olduğunu öğrendiğinde annesine söylemeye çekinen kadın Bahar. Tam bir güçlü kadın Bahar. İzleyenler,izlerken ağlayanlar bilir Kadın’ın zorluklarını. Takdir edilesi kadın Bahar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!