tds_thumb_td_300x0
Ekranın En Baba Karakterleri!

1.Poyraz Karayel

Üç sezon boyunca, İlker Kaleli’nin hayat verdiği Poyraz Karayel ve Ataberk Mutlu’nun canlandırdığı Sinan Karayel… Kocaman bir kavganın ortasında, tüm zorluklara,tüm acılara rağmen bir arada kalmaya çalışan bir baba-oğul ikilisiydi onlar. Sorumsuz bir anne,işini kaybetmek istemeyen bir baba,her fırsatta ortalığı karıştıran bir dede(!) ve büyümüş de küçülmüş,kavgalardan yorulmuş bir çocuk. İzleyenler bilir Poyraz’ın başı dertten hiç kurtulmazdı. Hop oturup hop kalkardı ama yine de Sinan’ını ihmal etmez,ona bir şey olmasın diye canını verirdi. Sinan’ın hem babası hem annesi hem akıl hocası hem de arkadaşı oldu Poyraz. Yeri geldiğinde Sinan’ın da Poyraz’a akıl hocalığı yapması da ikilinin ilişkisindeki güzel detaylardandı.  Ve tabii ki Poyraz’ın hislerinin bize geçişinde büyük emeği olan İlker Kaleli’nin,Ataberk ödül aldığı zaman tıpkı bir ‘baba’ gibi gururlanması ve gözlerinin dolması da kendisinin ilerde de böyle derin hislere sahip bir baba olacağının göstergesi 🙂

2.Ufak Tefek Cinayetler-Serhan Aksak

Geçtiğimiz günlerde sezon finaliyle ekrana veda eden Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Serhan Aksak karakterine Mert Fırat hayat veriyor. Kendisi uzun yıllardan beri ekranda olmasına rağmen onu bu diziyle ilk kez baba rolünde izleme şansı bulduk. Serhan,Oya’yla olan evlilik dışı ilişkisi yüzünden çokça eleştirilen bir karakter. Merve’yle evliliğinin gidişatı onu sıktığında, işyerinde sorunlar yaşadığında, eve gelip rahat bir nefes almak istediğinde sığındığı tek liman kızı Mila’ydı. İkilinin baba-kız sahnelerini izlerken her genç kız, kızıma böyle babalık yapacak bir kocam olsun demiştir 🙂 Serhan’ın Mila’ya şarkı söylemesi,evcilik oynaması,en dertli anında bile kızını reddedememesi onun kızına karşı sonsuz bir sevgi duymasındandı. Serhan’ın doğruları da olsa yanlışları da olsa laf edilemeyecek tek konu mükemmel bir baba olmasıdır. Hepimize böyle bir koca nasip olsun mu kızlar ?  

3.Kadın-Arif 

Belki Nisan ve Doruk’la aralarında kan bağı yok ama Kadın’ın Arif’i de ekranın mükemmel babalarından birisi bence. Çocukların asıl babası Sarp,Bahar’ın ve çocukların en zor zamanlarında yoktu. Bahar o kadar temiz kalpli bir karakter olarak yazılmış ki karşısına genellikle iyi insanlar çıktı şansından. Tüm zorluklarla tek başına mücadele eden Bahar’a destek veren arkadaşları elbet vardı.Ama Arif’in gelmesi hem Bahar’ın hem de çocukların en büyük ihtiyacını giderdi;sonsuz sevgi ve sonsuz güven… Doruk ve Nisan,Arif’i kendi babaları gibi benimsediler. Ve mahallenin kahveci Arif’i de artık koca yürekli bir baba oldu.

4.İstanbullu Gelin – Akif

Taze babalardan olan Akif daha oğlu doğmadan ne kadar iyi bir baba olacağını bize kanıtlamıştı. Eşi ile birlikte doğum terapilerine katılan Akif, doğum anında da eşini bir an bile yalnız bırakmadı. (Her ne kadar bir ara herkes Senem’i değil de Akif’i sakinleştirmeye çalışsa da) Tüm stresin ve heyecanınla yeni sezonda en eğlenceli babalardan biri olacağına eminiz Akif!

5.Kiralık Aşk-Ömer İplikçi

İlk zamanların buzdan kalesi Ömer İplikçi aşkın mucizesiyle eritti duvarlarını. Ebeveynlerinin kaybıyla vazgeçtiği sevmek eylemine yeniden kavuştu. Aslında içi merhamet doluydu. Defne’nin yeğeni küçük İso’yla kurduğu güzel iletişimden gördük bunu. Sonra finalde kendisi baba oldu. Annesiyle uçurtma uçurmayı özleyen o küçük yaralı çocuk şimdi büyümüştü ve kendi kızıyla salıyordu uçurtmasını göklere. Bir kenarda oturmuş onları izleyen Defne ikinci çocuklarını büyütüyordu içinde. Geldi büyümüş karnından öptü karısını incitmeye korkarak. Bu sefer de bir oğulları olacaktı. O an hepimiz Defne’yle aynı şeyi düşünüyorduk. Ne çok yakışmıştı Ömer’e baba olmak. Tamamlanmıştı.

6. Aşk Yeniden-Fatih Şekercizade

Şans eseri tanışmıştı Zeynep ve Fatih. Zeynep’i yüzüstü bırakan sevgilisi bir de Selim’i babasız bırakmıştı. Fatih hemen sevmişti Selim’i,sanki kendi oğluymuş gibi. Zeynep ve Selim’i eve götürüp anlaşmayı kabul ettiğinde hayatının baş köşesine Selim’i koyacağını bilmiyordu kendisi de. Zaman geçtikçe hem Zeynep’le yaptığı anlaşma aşka dönüştü hem de gerçek bir baba oldu Fatih.

7.Sen Anlat Karadeniz-Tahir Kaleli

O bagajın kapağını açtığı an baba olmuştu Tahir. O korku dolu bakışların içine işlediği ilk an… Kendi varlığının bir canın ilk huzurlu uykusunun sebebi olduğunu duyduğu an… Sımsıkı sardı o küçük bedeni. Yok edemediği anılarının izlerini silmek adına. Bir daha hiç yalnız bırakmamak üzere… Cennet kokusunu içine çekmiş, bağımlısı olmuştu bir kere. Değil Karadeniz, tüm dünya gelse ayıramazdı canını canından. Denizden Gelen Kaplan’dı o artık. Mavi Tüylü Geyik’i güldüren, yokluğunda ay ışığına sığınılan, bir sarıldı mı tüm korkuları gideren. Yüreği omuzlarından büyük kurt henüz ona baba diyemese de onun oğlu olmaktan duyduğu gurur aşikar 🙂

8.Ulan İstanbul-Kandemir

Yetimhaneden kaçan iki çocuk Karlos ve Ferdi. Onları çocuk yaşta sokaklarda bulup yetiştiren, ne olursa olsun birbirlerini bırakmayacaklarına ve birbirlerine yalan söylemeyeceklerime dair yemin ettirip onlara bir aile veren Kandemir Nevizade! Ailelerine Yaren, Bahadır ve Derya’nın da katılmasıyla hırsızlık çetesi gibi görünseler de aslında ailelerdi ve Uğur Polat’ın hayat verdiği Kandemir Nevizade sen televizyon tarihinin en unutulmaz babalarından oldun 🙂

9.Vatanım Sensin-Cevdet

Ailesi ve vatanı arasında seçim yapmak zorunda kalan Miralay Cevdet. Vermesi en zor karar belki de… Ama Cevdet, kızlarının özellikle de Hilal’in yüzüne bakamazken onu verdiği mücadelede alttan alta her zaman korudu ve her zaman onunla gurur duydu. Aslında hala Miralay Cevdet olduğunu söylemek için içi giderken biz de onunla beraber acı çekmedik mi? En çok da senin babalar günün kutlu olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!