Bizi Ayıran Çizgi 2. Bölüm Yorumu | Gain

Bizi Ayıran Çizgi’nin 1. bölümünü henüz izlemediyseniz önce buraya tıklayarak yorumumuzu okumanızı öneririm.

2. bölümde neler oldu?

Sinem

Bizi Ayıran Çizgi’nin 2. bölümüne başlarken öncelikle Hazal Subaşı’nın harika oyunculuğunu görüyoruz. Sadece birkaç saniyede değiştirdiği mimikleri, verdiği duygu bizi bir yükseltiyor. Sonra ise önemli bir nokta dikkatimizi çekiyor. Sinem, bir önceki bölümde giydiği kıyafetlerini giyerek hazırlanıyor. Aynı günü tekrar mı yaşayacağız?

Sinem bölümün ilk dakikalarında sürekli duygusal olarak uç noktalara sürükleniyor. Bir an balonuna heyecanla baktığını görürken bir anda da yüzündeki tedirginlik ve korkuya şahit oluyoruz. Ve sonra gözlerini kapatıp içini bir deftere dökmeye çalıştığında defterde herhangi bir mürekkep göremiyoruz. Aynı şekilde telefonunu eline aldığında da ekran bomboş. Bunlar nereye bağlanacak çok merak ediyorum doğrusu.

Düğümün çözüldüğü yer…

Tam da tahmin ettiğimiz gibi dizide hep aynı günü izleyeceğiz. Sürekli baştan başlayan sürekli değiştirilmeye çalışan bir gün. Sinem yine taksisine binip patlamanın olduğu ışıklara doğru ilerlerken Sinan bu sefer ona yetişiyor. Saat tam 10:54 olduğunda patlamaya saniyeler kala Sinan taksinin kapısını açıp Sinem’i indirmeye çalışıyor. Ama tabii ki Sinan’ı hatırlamayan hatta biraz da şüphelenen Sinem taksiden inmeyip kapısını çekiyor. Ve patlama yine gerçekleşiyor. Ardından birkaç kez daha aynı günün farklı şekillerde ama aynı sonuçla bittiğine şahit oluyoruz.

Yalnız sıradan günlerden birinde Sinem’in defterine yazdığı şey sonunda okunuyor: ”Çünkü sevginin acısı yokluğuna yeğdir.” Telefonundan ise Sinan’a attığı bir mesajı görüyoruz: ”Seni çok özledim.” Ve bu mesaj Sinan’a da ulaşıyor. Ama birazdan yan yana geldiklerinde Sinem onu tanımıyor.

Sinan ve Sinem

Mürekkep az önce neden görünmedi? Farklı bir şey yaşanmamasına rağmen şimdi ne değişti? Sinan patlama esnasında taksiye bu kadar yakından neden ona hiçbir şey olmuyor da tekrar evine gidebiliyor? Sinan ve Sinem’in ölümleri arasında nasıl bir bağ var? Sinan’ın ara ara hatırladığı Sinem’le yakınlaştığı sahneler hayal mi yoksa yaşandı mı? Kalan 3 bölümümüzde tüm bu soruların yanıt bulmasını umuyorum.

Bizi Ayıran Çizgi 3. bölüm yorumumu okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!