Bizi Ayıran Çizgi’ye İlk Bakış | 1. Bölüm Yorumu

Son zamanların en popüler dijital platformlarından biri olan Gain, sağlam projeler ile izleyiciyi kendisine çekmeye devam ediyor. Son olarak merakla beklenen başrollerinde Mehmet Ozan Dolunay ve Hazal Subaşı’nın bulunduğu  ”Bizi Ayıran Çizgi” dizisi Gain’de ilk 2 bölümü ile yayınlandı. Toplamda 5 bölüm sürecek olan dizinin bölüm süreleri ortalama 20 dakika.

1. bölümde neler oldu?

Sinan

Dizinin ilk sahnesinde bizi Sinan (Mehmet Ozan Dolunay) karşılıyor. Muhtemelen tek başına yaşayan Sinan’ın evini görüyoruz detaylı bir şekilde. Mütevazi ve hatta eski diyeceğimiz mobilyalar, sakin, güneş ışığı alan ve birçok duyguya sahip olan bir ev belli ki. Sinan’ın özenle hazırlanışı izleyicide bir iş görüşmesine gideceği izlenimini oluşturuyor. Biraz sonra tavana asılmış bir iple intihar edeceğini hiç tahmin edemiyoruz o yüzden. İnsan neden intihara bu kadar özenli hazırlanır ki? Ama intiharın ötesini göremedik, ne oldu, kurtarıldı mı, hayal miydi, oraya nasıl gelindi, yoksa ‘eğer intihar etmese neler olacaktı’yı mı izledik henüz bilinmiyor. Dizimiz hiçbir şey yaşanmamış gibi devam ediyor. İntihar saati: 10:55

Sinem ve Sinan

Her gün aynı yer ve aynı saatte taksiye binen Sinem’i karşılamak için acele eden Sinan’ı görüyoruz birden. Hayat dolu gibi görünüyor az önce intihar eden adam. Bunu sağlayan Sinem olabilir mi? Sinem’e bu kadar düşkün ve ilgili olması karşılık alacağı anlamına gelmiyor, Sinem tanımıyor çünkü Sinan’ı. Sinan ısrarla aynı okula gittiklerini vurgulasa da Sinem biraz tedirgin oluyor belli. Gerçekten Sinan ve Sinem aynı okula mı gitti yoksa Sinan şu an da olduğu gibi Sinem’in her adımını takip ettiği için hayatına bu kadar hakim mi? Sinem her ne kadar ortak arkadaşlarından bahsettiği için Sinan’a bir nebze inansa da ben pek inanmadım…

Sinan’ın Sinem ile bir 5 dakika daha görüşmekte bu kadar ısrarcı olması tabii ki de hiç normal değil. Üstelik bunu yaparken bir yandan da sürekli saatini kontrol ediyor. Dizinin daha önceden bildiğimiz konusunu düşününce Sinan, Sinem’i muhtemel bir patlamadan kurtarmaya çalışıyor olabilir. Peki ama Sinan bu patlamayı nereden biliyor?

Patlama saati: 10:55

Patlamaya fazla şaşırmamakla beraber Sinan’ın neden intihar saatinin 10:55 olduğunu şimdi anlıyoruz.

Birçok kişinin yaralandığı patlama hemen televizyon haberlerinde yayınlanmaya başlıyor. Patlamadan sonra yıkılmış bir şekilde evine giden Sinan ise dizinin ilk sahnelerinde de izlemiş olduğumuz sahneyi yaşıyor ve televizyonu aşağıya fırlatıyor ve tekrar o kaçınılmaz sonu yaşıyor, intiharı.

Bizi Ayıran Çizgi’yi nasıl bulduk?

Gain’in orijinal içeriklerinden birçoğunu izleme imkanı buldum ve genel olarak hepsini beğenmiştim. Bizi Ayıran Çizgi de farklı ve merak uyandıran bir yapım olmuş. Henüz ilk bölümden devamını izleme isteği uyandırdı bile. Ozan Dolunay ve Hazal Subaşı’yı da partner olarak oldukça uyumlu buldum. Dizinin 5 bölüm olduğunu hesaba kattığımızda kesinlikle şans verilmesi gereken bir iş diye düşünüyorum. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler oluyor?

Bizi Ayıran Çizgi 2. bölüm yorumumuz için tıklayın.

Bizi Ayıran Çizgi dizisini izlemek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!