Hazal Subaşı | Bahar & Nehir Karşılaştırması

Kariyerinde güzel adımlarla ilerleyen genç oyuncu Hazal Subaşı’nın canlandırdığı iki farklı karakteri inceleyeceğiz bugün. İzleyicilerin büyük bir kısmı onu ilk diziyle tanımış olsa da, Halka’daki Bahar ve Çukur’daki Nehir’le kitlesine yeni insanlar kattığı çok açık.

Zamanla gelişip karakteristik bir hale geldiğini görmekten çok mutlu olduğum oyunculuğunun, Çukur’da gerçekten aşırı keyifli bir hâlde olduğunu söyledikten sonra, Bahar’ı anlatarak başlayabiliriz diye düşünüyorum.

Türkiye’de eşine az rastladığımız kalitede bir dizi olan Halka’nın mesafeli, biraz sert komiseri Bahar gerçekten güzel bir karakterdi. Duygularını kontrol etme çabaları, mesleğinde yaşadığı zorluklar yavaş yavaş kapıldığı ve malesef yarım kalan aşkı…💔

 

 

 

 

 

 

 

 

Hem amiriyle olan sahnelerde, hem de romantik anlarda iyiydi Bahar. Hazal kısmına gelirsek, bir iki falso dışında bence gayet hoş bir acting tarzı vardı. Polis olmak da yakışmıştı. Eklemesini, süslemesini istediğim şeyler elbette vardı ama zaten bunlara fırsat kalmadan diziye veda etmek zorunda kaldık.

Bahar Berkes diyince benim aklıma düz uzanan saçları ve Kaan’a kızdığı, sitem ettiği anlar geliyor. 😅 Gerçekten çok iyi bir çiftlerdi ve bu konuda da bir yazı gelecek. Ama Halka ve Bahar/Bahkan hakkında daha çok şey görmek isterseniz sitede mevcut olan bölüm yorumlarına göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Birkaç tanesi -> 4.bölüm , 7.bölüm  , 9.bölüm 

***********************************************

Gelelim Nehir’e.. Kimileri hala varlığına alışamamış, güzelliğini hazmedememiş olsa da Nehir, bu sezonun kayda değer iki üç iyi yönünden biri. Bunu çok net şekilde söyledim çünkü Çukur’un hali ortada. Ama konumuz bu değil. Ondan şurada bahsetmiştik.

 

 

 

 

 

 

 

Nehir diyince önce değinilmesi gereken şey kesinlikle Hazal’ın oyunculuğundaki gelişme. Aras gibi uzun yıllardır ekranlarda inanılmaz performanslar sergileyen çok yetenekli bi aktörün yanında, ne sönük kalıyor, ne de aşırıya kaçarak göze batıyor. Tam kıvamında, güzel bir frekansta oynuyor. Ayrıca sıradan bir karakter olmayan Nehir’i de güzelce sunması alkışı hak ediyor. Gerek bakışları ve çok tatlı olan mimikleriyle, gerekse başarıyla kontrol ettiği heyecanı konusunda kesinlikle iyi iş çıkarıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Nehir’in senaryodaki yeri ve yazılan sahneler ne bizim, ne de oyuncuların kontrolünde değil. Dolayısıyla bu konuda yüklenilmesi gereken kişi, bazı kişiler anlamamakta ısrar etse de, asla Hazal veya onu sevenler değil, yalnızca bu işten sorumlu yetkililerdir. Selam olsun Hocam.🖐

İşi ondan istenen sahneleri oynamak olan bu güzel kadın, Çukur gibi önemli bir dizide oluşunun hakkını veriyor ve kendi yorumunu da katarak eğlenceli, farklı bir karakter ortaya koyuyor. Düşününce, bu dizide olmasını ister miydim, başka neleri tercih ederdim gerçekten bilemiyorum çünkü ortaya çıkan şeyden gayet memnunum ama pekçok açıdan tonla absürt durum içinde kaldığımız da sır değil. Bunlara kafa yormayı bırakıp keyfimize bakmak sanırım en doğrusu olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Nehir hakkında yazılmış önceki yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak, ortada yakinen takip ettiğim çok tatlı bir süreç var. Biri soğuk, diğeri daha neşeli olan iki kadın. Biri daha akılcı, diğerinin aklı yerinde mi ondan bile değiliz. Bahar polis ve bağlı olduğu kurallar kanunlar var, Nehir de canı o an ne isterse onu yapıyor.😂 Baharı ve hikayesini özlüyoruz, Nehir’in inşallah sahneleri bol olur da ona da hasret kalmayız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdilik benden bu kadar ama daha konuşacak çook şeyimiz var. Görüşmek üzere. ⚘

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!