Çukur’un Nehir’i : Hazal Subaşı

Ülkenin en sevilen ve en çok izlenen dizilerinden biri olan Çukur, yeni sezona bomba gibi bir giriş yaptı. Zaman zaman karakter bolluğundan kaynaklanan ekran süresi sıkıntıları seyircinin tadını kaçırsa da, genel olarak herkes halinden memnun görünüyor. Özellikle Yamaç karakterinin abileri Cumali, Selim ve Vartolu’yla buluştuğu anlar herkesin dört gözle beklediği sahnelerdi. Çukur’un son bölümünde en çok dikkat çeken sahnelerden bahsedecek olursak, Vartolu-Yamaç görüşmesi, Yamaç-Nehir dansları ve Yamaç’ın Aliço’nun hayatta olduğunu öğrendiği sahne diyebiliriz. Bu bölümlerdeki üstün performansları için, başarıları tartışma konusu bile olmayacak sevgili Aras Bulut İynemli ve Erkan Kolçak Köstendil’e sonsuz tebriklerimi ilettikten sonra başka bir noktaya değinmek istiyorum.

Hazal Subaşı. Çukur’un deli/çılgın yeni karakteri. Yamaç’ın tedavi olmak için kaldığı hastanede, oradan ayrılmasına yakın karşımıza çıkan ve gizemli, fazlaca sevimli halleriyle kalplerimizi kazanan Nehir.

Çukur'da Aras Bulut İynemli ile dans eden Nehir kimdir? İşte Çukur'un Nehir 'i

 

Adını Sen Koy dizisiyle tanınan ve sonrasında Halka gibi muazzam bir işte Bahar Komiser karakterini canlandıran Hazal Subaşı, Çukur’a katılacağı yönünde haberler çıktığında, izleyici tarafından azımsanamayacak boyutta önyargıya maruz kalmıştı. Ama gördük ki güzel oyuncu iyi çalışmış ve Aras Bulut gibi bir ismin yanında bile sahneleri kaldırabiliyor.

Sıradan bir karakter olmayan Nehir’in, başından beri sahneleri çok eğlenceli. Yamaç’la son derece keyifli bir ikili olduklarını da inkar edemeyiz. Ayrıca, Aras ve Hazal’ın görsel uyumu, bir kesim tarafından beğenilmese de, çoğunluktan yine tam not aldı. 

Kamera arkası geldiğinde bile herkesin coşmasına sebep olan dans sahnesi ise, son zamanlarda izlediğim en güzel şeyler arasında yerini aldı. Aşırı doğal ve insanın yüzünü güldüren bi sahne olmakla beraber, ikilinin birlikte ne kadar hoş durduklarının da kanıtı niteliğinde. Yamaç’ın partneri Nehir mi yoksa Efsun mu olur bilemeyiz, ama bu tarz sahnelerin devam etmesi tercihimizdir.

çukur nehir ile ilgili görsel sonucu

Dizinin yeni sezon fragmanları ilk geldiğinde Nehir’i daha soğuk, belki tehlikeli bir karakter olarak düşünmüş, hatta tam olarak kestirememiştik. Tehlike konusu şu an sır halinde ancak beklediğimden kat kat eğlenceli ve tatlı olduğunu söyleyebilirim. Nehir karakteri, dizinin duygusal, karanlık havasının aniden dağılmasına ve gülmemize sebep oluyor. Şikayetçi olduğumdan değil, Çukur’un kendine has o gergin doğası beni her zaman cezbetmiştir. Ama önceleri başka karakterlerle verilen komedi kısmının, şimdi biraz daha ona yüklenmesi hoşuma gitti diyebilirim. 

çukur nehir ile ilgili görsel sonucu

Sahnelere akılalmaz tepkiler veren, IQ konusunda sorunu olan şaklaban fenomen ve sosyal medya kullanıcılarına daha fazla prim vermeden geçmek istiyorum. Çünkü Çukur’un getirdiği etkileşim gayet açık.

Bana kalırsa, Yamaç ve Nehir’in birlikte duruşu, yalnızca “tatlı” durmanın ötesinde. Gerek bakışlar, gerek hareketler olsun ortada fazlaca hoşuma giden bir hava var. Diziyi izlemeyen kesimin bile durup bir baktığı karakter ve çift haline gelen bu insanlara teşekkürler.

Son olarak, ilk işinden beri takip ettiğim ve başlarda ona karşı olan hislerimi baya değiştirmeyi başaran Hazal Subaşı’na başarılı bir kariyer, güzel bir yol diliyorum.🌸 Zehra, Elif, ama benim için en özeli olan “Bahar” ve şimdi bizler için efsane olma yolunda ilerleyen Nehir.. Her birine verdiği emekler asla boşa gitmiyor. Seni de, canlandırdığın kadınları da çok sevdik Subaşı. İyi ki.❤

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!