tds_thumb_td_300x0
Halka 4.Bölüm | BÜYÜK SIR!

 

Dışarıdan bakınca biraz sakin, durgun gözüküyor Halka bölümleri ama aslında gayet heyecan verici. Sükunetle bombalar patlatıyorlar sürekli! Bu ne demek? Şu demek, yaklaşık iki saat boyunca bize ağzımızı açık bırkacak hiçbir şey verilmedi, olaylar usulca ilerliyordu. Sonra biz hep birlikte Müjde’yi beklerken bam! İskender vuruldu. Yetmedi, Hümeyra’nın Halka’ya dahil olduğunu, hatta muhtemelen üst/yöneten konumlardan birinde olduğunu öğrendik. Bölümden sonra gelen fragmandan hiç bahsetmiyorum bile. Kaan Cihangir ittifakı ve Müjde etkisi ortalığı sağlam sallayacak net!

Sizi bilmem ama ben İskender ölmedi’cilerdenim. Bu kadar çabuk saf dışı kalacak bir karakter değildi bence kesinlikle. Ama tabi belli de olmaz. Halka bu! Bu hikayede her an her şey olabilir, değişebilir. 

Hadi bölüme dair hızlı bir tur yapalım.

Müjde’nin babasının tüm itirazlarına rağmen geri durmayışı, vurdulu kırdılı mevzulara dahil olma azmi ilk dikkat çeken şeylerden biriydi. Hiçbir olaydan geri kalmıyor Müjde, hepsi onun kadrajında. Bir diğer noktaysa, bizim çocukları denizde kim kurtardı? Terzi nereye, neden gitti.. Bunlar şimdilik soru işareti. Hoş birçoğu Hümeyra’nın birilerine talimatı gibi geliyor ya, neyse. Göreceğiz.

Cihangir babasının gizli kapaklı işlerinden yorulup hesap sordu bu bölüm. Taşan sabrıyla birlikte diretti “anlat bileyim” diye. Özellikle terziye görüşmek, konuşmak istedi ama tabii ki İlhan bey ısrarla uzak tutmaya çalışıyor. Kendi yediği haltların ortaya çıkma korkusundan olsa gerek.

Bahar ve Kaan’ın sahneleri çok çok güzeldi. Hem veda olmayan veda, hem de ev. İkisinin arasındaki enerjiyi, diyaloğu çok seviyorum. Kaan’ın onun yanında/onunla olmaktan mutlu olduğunu hissettirmesi, birlikte planlar yapmaları, şakalaşmaları.. Çok yerli yerinde bir çift olacaklar bence!

+Terzi kim? -Ticaretle ilgili biri değil. +Pazarlık yapıyor ama!

Müjde ve Cihangir’in konuşmasından bir kesit, gördüğünüz üzere. Müjde işin peşini bırakmamaya niyetli. Hem husumet sebebini öğrenmek için babaları konusunda sorular soruyor hem de kısa zaman sonra çok daha fazla yan yana ya da karşı karşıya kalacağı Cihangir’i tanımaya çalışıyor, yaklaşıyor. Ve tabii ki Terzi bey burada da işlerin tam içinde.. Hiç eksik olur mu? Lafı geçince Cihangir’in hali biraz değişince “babam da böyle tepkiler veriyor” demişti. Anlaşılan terzinin peşine de düşecek korkusuzca.

Dik duruyorsak sıramızı, zamanımızı beklediğimizden!

Çok haklısın Hümeyra anne. Çok güzel anlattın kendini bölüm sonunda çünkü. Sıran geldi.. Artık senin dönemin, kim bilir o çağ ne zaman başladı ama.

Seninle ilgili kafamızda bir sürü yeni soru işareti oluştu. Zaten eyvallah etmeyen gizemli tavrınla bi’nevi kapalı kutuydun şimdi yeni sırlar da girdi işin içine.

İrem beni çok sinir ediyor. Tamam başına gelenler kolay değil ama onun hareketlerinde de hiç mantık yok. Yaptıklarının başına iş açması son derece yüksek bi ihtimaldi, yine de bunu tahmin edememesi normal. Ancak o evin anahtarını alıp gitmesi, sonradan el izini temizlediğini zannetmesi.. Ayrıca sabıkası yoksa emniyet ona hemen ulaşamaz bile, neyin anlamsız çabasıydı bu? Boş yere tekrar gidip gerildi o eve. Üstelik bayılttığı adamı öldü zannediyor. Yetmezmiş gibi evi temizleyenler şimdi peşime de düşer telaşı, korkusu var aklında. Ah İrem ah! Senin neyine? Ne diye kurcalarsın babanın mahrem hasta dosyalarını ki.. Cihangir anlatmak istese, zaten sana anlatırdı. 

Altan müdür konusunda hayalkırıklığına uğramış vaziyetteyim. Keşke hain olmasaydı ama bi yandan sevindim de Halka hikayesinin ters köşeleri sevmesine. Sonuçta birçoğumuz inanmıştık Cemal’in suçlu olduğuna. Ama o, örgütün peşinde koşan kişi asıl. Haklı, ısrarcı ve mesleğini yapan bir polis. Özür dileriz komiserim :’)

Son olarak eklemek istiyorum, dizinin çekimleri yine çok güzeldi. Görüntü kalitesinden, görselliğe dair birçok şeyden gayet memnunum. Kaan’ın Bahar’a Cihangir’i anlatıp “bi kötülüğünü görmedim, ona ne olacak?” diye savunması çok güzeldi. Akıbetini sorması, merak etmesi aralarında oluşmaya başlayan bağın göstergesi çünkü. Kaan’ın Adem’e verdiği tepkiler de yerinde bence. Çünkü cidden çok konuşuyor, boş konuşuyor ve laftan anlamıyor. 

Söyleyeceklerim bu kadar. Bu bölüm İskender’den Müjde’ye izin çıktı. Bakalım hayatta kalıp kızının o hallerini görebilecek mi yoksa Müjde babasına sunmak istediği maharetlerini onun acısının intikamıyla başkalarına mı sergilemek zorunda kalacak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!