Veda Mektubu 5. Bölüm Yorumu | Geçmiş mi?

Başrollerini Nurgül Yeşilçay, Bennu Yıldırımlar, Selim Bayraktar, Rabia Soytürk ve Emre Kıvılcım’ın paylaştığı pazartesi akşamları Kanal D’de yayınlanan Veda Mektubu dizisinin 5.bölümünün yorumlamak için karşınızdayım.

Hoşgeldiniz… Başlayalım efenim!

Ama ne bomba yerde bitmişti geçen bölüm Alanur çat diye Ziya’yı öptü Aslı da full hd her şeyi izledi. Oradan devam eden 5.bölüm de ikilinin kapanmayan yaralarını gösterdi bize. Aslı’yla annesinin yüzleşmesi Aslı’nın hem kendi hem Karlı ailesi için endişelerini söylemesi ama Alanur’un asla kuyruğunu indirmemesini izledik.

Alanur çok acı çekmiş bir kadın çok yangın görmüş tenine alev işlemiyor artık. Bencillik… Evet tüm bu yaptıkları benim gözümde bencillik ancak ona kötü karakter demek haksızlık olur onunla empati kuramamak da öyle. Aynı şeyi Seher için de söyleyebilirim evet bizi çok kızdırıyor evet o da çok bencil ancak onu da anlayabiliyoruz onunla da empati kurabiliyoruz.

Bu dizinin en sevdiğim yanı bu galiba. Ütopik diziler gibi saflıktan iyilikten kırılan aşık genç kızlar yok ya da kötülükte şeytana pabucunu ters giydirecek insanlar da. Gerçek hayattaki gibi herkes hata yapıyor herkesin iyi ya da kötü olduğu yanları var çünkü bir dizi karakteri de olsalar birer insanı canlandırıyorlar. Bu konuda senaristleri tebrik ediyorum.

Alanur ve Ziya geçmişi atlatamamış, atlatamadıkları gibi de eşeledikçe kanatıyorlar. Bu yaranın da tek ilacı yine kendileri. Atışırken bile unutamadıkları aşkları hâlâ geçmemiş sevgileri hem gözlerine hem de sözlerine yansıyor. Alanur’un rüyalarında bile hayallerini yaşatması, Ziya’nın dalıp gitmeleri ahh ahh yarım kalan aşklar beni çok yaralıyor. Nereye kadar direnebilecekler çok merak ediyorum.

Geçen bölüm yorumlarımda Aslı için daha zor günler başlamadı bile demiştim galiba artık o zor günlere girdik. O yediği tokadın sızısını hepimiz yanağımızda izledik. O sözleri de dedikoduları da tokatı da asla hak etmedi. Evden çıkıp gitmekte de oldukça haklıydı. 18 yaşında gencecik bir kız dans ettiği için, giyimi kuşamı yüzünden ya da dini bilgisi olmadığı için veya aklınıza gelebilecek insanın kendi tercihi olan hiçbir şey için yargılanamaz yargılanmamalıdır.

Aslı ve Mehmet‘e gelirsek aşkları o kadar güzel o kadar kuvvetli ki izlerken sırıtmamak, hayran olmamak elde değil. Aslı’nın uzaklaşmak isteyip bara gitmesi Mehmet’in endişelenip her yere herkese onu araması sonra bardaki kıskançlık çok güzeldi özellikle sonrasında gelen yüzleşme Aslı’nın duygularını saklamaması, Mehmet’in Aslı’yı anlaması… Televizyonun karşısında eridim. Tabi ramazan vesilesiyle aldığımız yarım sevişme sahnesi tam olsaydı tadından yenmezdi.

Tüm bunların yanında bölüm o kadar komikti ki gerçekten gülmekten odaklanamadığım yerler oldu. Mutfak tayfası efsane, çok gülüyorum onlara dizinin tüm neşesini sağlıyorlar. Bu bölüm Hakan’dan (Beste’nin kocası) da kötü sinyaller aldık sanki biraz sonra Mina’nın geçen bölümlerde gözümüzde çizdiği tatlı görümce imajı da çizildi. Bölüm sonunda Mina’nın karakolluk olmasını ve Aslı’nın ona herkesten gizli yardımcı olmasını Alanur sayesinde Seher öğrendi. Seher bu durumu oğlu Mehmet’e anlatırken Aslı’nın da Ziya’ya annesiyle geçmişleri olduğunu bildiğini Ziya’nın annesine yazdığını düşündükleri mektubun varlığını söylemesiyle bitti.

Bölüm yine çok akıcıydı. Her karakter matruşka gibi açılıyor. Komedisi, gerilimi, aşkı, entrikası dozunda su gibi bir bölüm izledik. Mehmet ve Aslı arasındaki farklar şu an aşkın gücüyle atlatılabiliyor ancak bu farkların gün geçtikçe de büyüdüğünü gördük. Alanur Ziya cephesi de çok güzel işlenmeye devam ediyor. Seher ve Hatice’nin de dur durağı olmayacağı sinyalleri verildi. Bakalım gelecek bölümler daha da harlanacak gibi.

Veda Mektubu’nun 6. bölümünde bizi neler bekliyor?

Fragmanda gördüklerimizle şunları söyleyebilirim herkesin Aslı ve Mehmet’i ayırma çabaları tam gaz devam ediyor. Aslı’nın Mina olayını gizlemesi Mehmet’in hoşuna gitmeyecek. Geçen bölümlerde Hatice’nin yaptığı büyü ortaya çıkıyor, Aslı ve Seher yine karşı karşıya gelecek. Mehmet’in gerginlikleri de devam ediyor ne oldu da Hakan’a saldırıyor aşırı merak ettirdi. Bakalım izleyip meraklarımızı gidereceğiz.

Benden bu haftalık da bu kadar haftaya görüşmek üzere hoşça kalın…

Veda Mektubu her pazartesi 20.00’da Kanal D’de. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!