Veda Mektubu 4.Bölüm Yorumu | Nikah

Başrollerini Nurgül Yeşilçay, Bennu Yıldırımlar, Selim Bayraktar, Rabia Soytürk ve Emre Kıvılcım’ın paylaştığı pazartesi akşamları Kanal D’de bizi ekran karşısına kilitleyen Veda Mektubu dizisinin 4.bölümünü yorumlamaya geldim. 🙂

Veda Mektubu 4. bölüm yorumuna geçmeden önce Veda Mektubu 3.bölümde yaşananları hatırlamak isterseniz buraya tıklayarak yazımı okuyabilirsiniz.

Herkese yine yeniden merhabaaa!

Aman aman nerelere geldik, biz dün akşam neler izledik? O nasıl bir bölümdü? 3.bölüm ne kadar minnoşsa 4.bölüm bir o kadar sert ve gergindi. Ee başlayalım o zaman:

Hatice ve Aslı’nın karşı karşıya gelmesiyle bitmişti geçen bölüm yine aynı yerden devam etti Hatice sinsi planı için Aslı’ya masummuş gibi görünüp canını sıkmak istedi kısmen başardı da. Ama Aslı’da çok güzel haddini bildirdi vallahi izlerken gaza geldim. Sonra gitti Mehmet’ten hesabını sordu ama biraz hızlı yumuşadı sanki ben olsam Mehmet’e kök söktürürdüm. Mehmet de tatlı dilli şeytan tüylü iki al ver yapıp Aslı’nın aklını karıştırıp bastı nikahı.

Peki ya nikah sahnesi… Bir AsMeh shipper olarak nikah sahnesine sevinememek çok üzücüydü ah be Alanur ah be kadın yaktın ciğerimi. Hem kızının yanında olmak istemesi hem de geçmişte yaşananların ve aslında daha çok yaşanamayanların içinde bıraktığı o acı ve öfkeyle mücadele etmeye çalışması o kadar güzel aktarılmış ki bayıldım.

Nikahta ne kadar Alanur basıcak stresi yaşasak da sorunsuz kıyıldı tabii Seher’in Aslı’nın gelinliğine attığı yakıcı bakışları saymazsak. Sonra çiftimiz baş başa kalmak için bir otele gittiler. Amaa baş başa kalamadılar Aslı’nın arkadaşlarının yaptığı sürpriz Mehmet beyimizin çok da hoşuna gitmedi. Aslı’nın ve arkadaşlarının eğlence anlayışı Mehmet gibi olgun, sakin bir adama göre değil tabi ki ama sanki bi tık fazla kastın be Mehmet. Tam o sahnelerde aslında Mehmet ve Aslı’nın ne kadar farklı olduğu ne kadar ayrı uçlarda yaşadıkları o kadar güzel anlatılmış ki açıkcası ben korkmaya başladım. Evet zıt kutuplar birbirini çeker ama bu çekişme çok yorucu geçecek gibi ilerleyen bölümlerde itmesinden korkuyorum.

Peki Aslı ve Mehmet‘in ilk gecesini sarhoş Alanur’un basmasına kaç puan. Sırası mıydı be kadın ertesi gün konuşurdun bıraksaydın da bi sevenler kavuşsaydı, ya ilk geceyi basmak ne düşmanın olsa yapmazsın. Orda da Aslı’ya çok üzüldüm evet belki bir hata yaptı 18 yaşında evlenerek ama ne olursa olsun bir annenin en büyük görevi çocuğunun yanında olmak olmalı. Aslı da arkasında annesinin desteğini hissetmek istiyor tabi ki ama tam tersi en büyük engeli annesi. İlk gecesi kabusa dönen ikili ertesi gün eve döndü ama kabus evde de bitmedi.

Seher ah Seher bi dur artık be kadın sırf Aslı’ya vicdan azabı çektirmek için kendi beğendiğin gelinliği yakmak nedir ya. Seher’in ve Hatice’nin ikili oynamalarından çok çekeceğiz, Aslı için asıl zor günler yeni başlıyor…

Alanur kafasında kurduğu intikam planları için Ziya’nın ayağına kadar gidip özür diledi ve barış imzalamak istediğini söyleyip çocuklarının evliliğini duyurmak için verdiği partiye Karlı ailesini de davet etti. Özrü ve daveti kabul eden Karlı’lar olacak olanlardan habersiz Alanur’un partisine gitti.


Seher’in Alanur’a sırf canını yakmak için hediye diyerek getirdiği aile albümü Alanur’un öfkesini ve acısını iyice harladı. Elinde kağıtla yaptığı konuşma Aslı için ‘istersem mektubu okurum ve Mehmet’ten seni ayırırım‘ gözdağıydı. Okutacak mı okumayacak mı diye Aslı ile birlikte hepimiz ekran karşısında gerildik. Okumadı ama çok daha büyük bi şey yaptı. Ziya’yı öptü ve daha da kötüsü bunu Aslı gördü. Evet yaptı bunu büyük cesaret vallahi aşkına özlemine dayanamadığı için mi yaptı yoksa bu da bir oyunun parçası mı onu gelecek hafta göreceğiz.

Genel bir yorum yapmam gerekirse:

Bölüm yine aşırı akıcıydı, diziyi izlerken dakikalar su gibi akıp geçiyor. Aslı ve Mehmet git gide çıkmaza sürükleniyor gibi. Aşkları gerçekten tüm her şey rağmen galip gelebilecek mi çok merak ediyorum. Ziya ve Alanur geçmişin kırıntılarını unutamıyor. Seher durdurak bilmiyor bir yandan Hatice faktörü var büyüye kadar her yolu deniyor. Nevzatın bulaştığı kirli işlere daha girilmedi bile. Çok daha heyecanlı bölümler bizi bekliyor. Umarım aşk kazanır.

Veda Mektubu’nun 5.bölümünde bizi neler bekliyor:

4.bölümde gerildiğimi söyledim ama 5.bölüm fragmanı beni daha çok gerdi Seher’in Aslı’ya attığı tokat bile tek başına yeterli gerilmem için. Durmayacak bu kadın durmayacak. Karlı malikanesinde herkesin diken üzerinde durduğu bi hava vardı Mehmet ve Ziya bile karşı karşıya gelecek gibi. Alanur her zamanki gibi despot ve olumsuz tavrıyla haftaya da bizi bekliyor. Ama en çok merak ettiğim o tokat sahnesi ve ardından Aslı’nın alacağı tavır.

Bu haftalık da benden bu kadar her pazartesi 20.00da Kanal D’de buluşalım. Hoşça kalınnn…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!