tds_thumb_td_300x0
Şimdi Hesaplaşma Zamanı | Zalim İstanbul 24.Bölüm Sonu Yorumu

Zalim İstanbul, güçlü kadrosu ve içinde barındırdığı birbirinden farklı karakterler ve çiftlerle sosyal medyada en çok konuşulan diziler arasında. 24.bölümü geride bırakmışken, hep beraber neler izledik bir bakalım.

23.bölümü Cemre ve Cenk’in evliliğinin formalite olduğunu, kendisi için olduğunu öğrenen Nedim ve Nedim’e her şeyi anlatmak için ona giden Cemre ile bitirmiştik. Beklenen tabii ki birbirine aşık olduğunu düşünen ikilinin her şeyi konuşup kavuşmasıydı. Ama hiçbir şey beklediğimiz gibi olmadı. Nedim, Cemre’nin itirafını duymak istemedi ve ona “Sus” diyerek önünü kesti. Bunu neden yaptığını kendince “Yapamam, bunu onunla yapamam” diyerek açıkladı. İntikamını Cemre ile alamayacağını düşünüyor. Her şeyinde onun yanında olan Cemre ile bunu neden yapamayacağını düşünüyor? Büyük soru işareti… Çünkü Cemre, onu kaçırarak herkesi karşısına aldı zamanında. Onun intikamını pekala birlikte de alabilecek biri. Ayrıca intikam alması gereken kişiler; Şeniz ve Cenk iken Cemre ile bunu çok iyi başarabilir de. Belki de Neriman’ın ve Ceren’in de dediği gibi ‘şirket sevdası Cemre’ye olan aşkından ağır bastı’, kim bilir?

Bölüm başında izlediğimiz bir başka şey de Cemre’nin Cenk’ten boşanmak istemesiydi. Daha önce Cenk’in boşanma isteğine karşılık, mahkemede boşanmak istemediğini söyleyen Cemre, artık boşanmaları gerektiğini anlattı Cenk’e. Ama Cenk, boşanmak istemediğini söyledi. Cemre’nin “Neden?” sorusuna, sadece “Çünkü..” diyebildi, ancak bölüm sonuna kadar bu “Çünkü…”yü açıklayamadı. Kendisine aşık olmayan karısına, aşık olduğunu söylemek oldukça zordu onun için. Cemre, bölüm boyunca bu çünküyü anlamaya çalıştı, sorguladı. Keşke Cenk’in gözlerine daha dikkatli baksaydı, aslında gözlerinden bile anlayabilirdi ona olan büyük aşkını.

Başlıkta da dediğimiz gibi bu bölüm hesaplaşma zamanıydı. Cenk ve Nedim, şirkette ilk günlerinde tabii ki kardeş kardeş şirket işlerini konuşmadılar sadece. Önce Cemre ve Ceren onları boğaz boğaza yakaladı. Kavgaları asla bitmeyecek gibi duran ikiliyle Agah son olarak o akşamı içki masasında bitirdi. Bölümün en can alıcı sahneleri de bu içki masasında yaşandı.

Agah, sürekli abisinden bahsetti. Abisini nasıl sevdiği ortada, Şeniz ve abisinin ona olan ihanetini öğrendiğinde ne hale gelecek düşünmek bile istemiyorum. Ama masada Agah’a yapılan ihanetten çok daha fazlası vardı. Çok daha büyük hesaplaşmalar… İlk önce Cenk ve Agah’ın hesaplaşmasını gördük. Cenk’in içinde kalan her şeyi babasına boşaltmasını izledik. Küçücük bir çocukken nasıl babasız kaldığını, Nedim ile Mümtaz’ın onun önünde baba oğul ilişkisi sergilerken onun onları nasıl kıskandığını, Mümtaz’ın Cenk’e nasıl davrandığını… Bunları bizzat Cenk’in ağzından dinledik. O yaşta bir çocukken Nedim’i nasıl kıskandığını, babasıyla güzel bir ilişki kurmak istediğini ama asla bunu yapamadığını, nasıl üzgün ve Nedim’e imrenerek bir çocukluk geçirdiğini Cenk, bizzat babasına anlattı. Bölümlerdir Cenk, en çok bu sahnede babasına açık oldu. İlk kez babasına gerçek hislerini anlatabildi, bir de amcasının -aslında gerçek babasının- mezarı başında bir konuşmaları olmuştu. Ama bu sahnede daha fazlasını öğrenebildik. Cenk’in içindeki yaralı çocuğu biraz daha gördük.

Ama o masadaki tek yaralı çocuk Cenk değildi tabii ki. Dizinin en başından beri, çektiği acılara hep beraber kahrolduğumuz Nedim de diğer yaralı çocuktu. Nedim’in hayatı Cenk yüzünden tekerlekli sandalyeye mahkum edildi. Nedim, bu gerçeği söyleyemedi belki ama Cenk anladı. İkisi de gerçekleri birbirlerine öyle bir haykırdılar ki… Dizi boyunca en unutamadığım sahneler içinde yerini alacak bu sahne. Nedim’in aslında Cenk’i ne kadar sevdiğini biz dizinin başından beri defalarca gördük. Mesela daha 3.bölümde Nedim, ilk defa konuştuğunda Cenk’e “gitme” demişti. Amcasını bile değil Cenk’i gördüğünde sadece mutlu oluyordu ve Cemre de bunu Cenk’e söylemişti. Nedim, hastaneden çıktığında ve köşke döndüğünde de ilk olarak Cenk’e sarılmıştı mesela. Cenk’in onu atan kişi olduğunu bile bile, yine de Cenk’i seviyordu. Cenk hem bu sevginin hem de vicdan azabının altında ezilip Nedim’e asla tam olarak yaklaşamadı. Sonra da aralarına Cemre’yi soktular. Bu ikilinin son hesaplaşması ancak Cemre olabilir. Cemre’den önce hesaplaşacakları çok daha fazla şey var. Ve bu konulara giriş yapmaları bir izleyen olarak beni çok mutlu ediyor. Çünkü bu dizinin en büyük kurbanları Cenk ve Nedim. İkisinin karşıklıklı hesaplaşmaları, hayata karşı hesaplaşmaları, Şeniz’e karşı hesaplaşmaları bütün izleyenleri en çok merak ettiren şeylerin başında geliyor.

Bu içki masasında Cenk ve Nedim arasındaki tek hesaplaşma çocuklukları üzerine olmadı tabii ki. Bahsettiğim gibi ikisi arasına sokulan Cemre de hesaplaşma konularından biriydi. Nedim bütün gerçeği öğrendiğini Cenk’e söyledi. Cenk de ondan “Neden onu benden almadın?” diye hesap sordu. Cemre’ye öylesine aşık olmasına rağmen Nedim ile Cemre’nin birlikte olmama nedenlerini sorguladı. Nedim ile karşılıklı aşk sorgulamaları ve Cenk’in kendi aşkını anlatışı da oldukça güzeldi. Cenk, bu zamana kadar annesi tarafından “canavar” diye yaftalanmış, babası tarafından istediği ilgi ve sevgiyi görmemiş, kuzenini 8 yaşında camdan atmanın vicdan azabını bütün yaşamı boyunca çekmiş biri. Bu zamana kadar yaşadığı en güzel şey de Cemre’ye duyduğu aşk olmuş. Onu iyi eden şey Cemre’ye duyduğu aşk. Bu aşkı, belki de bu yüzden her şeyden üstün tutuyor.

Bu yüzdendir belki bölüm sonunda da Cenk’in Cemre’ye aşk itirafını duyduk. Cemre, yine o “Çünkü…”yü merak ediyordu, Cenk de cevabını verdi. Cemre’nin tepkisi ne oldu, göremedik. Ama Cenk, odadan çıkıp dışarıya çıktığında yüzü gülüyordu. Bu gülümsemenin nedeni, muhtemelen artık bu yükten kurtulmuş olmanın verdiği hafiflikti. Çünkü bu aşk, kalbine artık çok ağır gelmeye başlamıştı bölümlerdir. Cemre’nin artık bunu bilmesi gerekiyordu ve öğrendi. Tepkisini bizler de merak ediyoruz, o sahneye geri dönüş nasıl olacak göreceğiz.

Bölümün bir diğer son sahnesi de Ceren ve Nedim’di. Şeniz, Nedim ile baş edemeyeceğini anladığında yine hain planlarını ortaya çıkardı. Öncelikle tek amacı, Ceren ile Nedim’i yatakta bastırıp aslında Nedim’in Ceren ile gerçekten boşanmayacağını göstermeye çalışmaktı. Anca Nedim’in psikoloğundan Nedim’in aslında kaza gününü hatırladığını öğrendiğinde, Nedim’den tamamen kurtulmayı kafasına koydu. Buna Ceren’i alet etmek istedi. Ama daha önce Nedim’e verdiği ilaçları bilen, kendi bebeğinin ölümünden de Şeniz’in sorumlu olduğunu bilen Ceren, ona pek kanmış gibi durmuyor. Şeniz’in ona verdiği zehri Nedim’e içirmediğini düşünüyorum. Ki gelecek bölüm fragmanında da Nedim’e bir şey olmadığını görüyoruz. Ancak Ceren ve Nedim arasında da tam olarak neler yaşandı, görmedik. Buraya da bir dönüş elbette olacak.

Yeni bölüm fragmanı demişken, 25.bölüm fragmanı oldukça heyecanlı duruyor. Sonunda kaza gününe dönüyorlar ve her şey ortaya çıkıyor. Büyük bir yanıltma olmadığı sürece, her şey olmasa da mutlaka bir şeyler ortaya çıkacak gibi. Pazartesi gününü merakla beklemeye şimdiden başladık o zaman.

Sizler bölümde en çok hangi sahneyi beğendiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!