Çukur | Nehir’i Neden Sevdik?

4. Sezonuyla yayın hayatına devam eden rekortmen dizi Çukur’da, sevgili Hazal Subaşı’nın canlandırdığı Nehir karakterini neden sevdiğimizi konuşacağız bugün. Bu yazının öznel görüşler içerdiğini ve eğer düşüncelerinizi bizimle paylaşmak istiyorsanız bunu saygı çerçevesi içinde yapmanızı tavsiye ettiğimizi belirtelim. Keyifli okumalar!

Çukur, son bölümünde yaşananlarla çok ses getirdi. Olaylar arasında en önemli olanlardan biri de tabii ki Nehir’in, Yamaç’la Efsun ilişkisini öğrenmesi ve Efsun’la yüzleşmesiydi. Diziye girdiği ilk zamanlardan tanıdığımız “güçlü, kimseye eyvallahı olmayan” Nehir’i bu bölüm dönmüş halde bulduk. 

Bir süredir bizi şaşırtan tavırları gitmiş, yerine özlediğimiz halleri gelmişti. Kahrolup kendini ezdireceğini düşünenlere inat, gidip hak edenlere hak ettiğini verdi Nehir. Hem Efsun’un iki yüzlülüğü sebebiyle yaşadığı hayal kırıklığını, hem de haklı öfkesini gördük. 

Senaryodaki tüm saçmalıklara ve Yamaç’la yaşadıkları onca şeye rağmen hiçbir zaman Yamaç Efsun’u bıraksın, Nehir’e gelsin demedik. Aksine, böyle bir çirkinliğin içinde olan bir adam Nehir’den uzak olsun tamamen hayatından çıksın istedik ama tabii ki mümkün olmadı. 

Normal şartlarda beklentimiz sadece doğacak olan çocuğuna iyi babalık edecek ve o çocuğun annesini üzmeyecek bir Yamaç’tı ama, malumunuz. Şükür ki, Nehir çok üzülmesine rağmen kendini böyle bir saçmalığın içinde bulmayı daha fazla istemedi ve Sultan dahil herkese rest çekerek Koçovalı evini terk etti.

Nehir’i takdir ettiğim bir diğer nokta, ona yapıldığı gibi sinsice planlar yapmak yerine, karakterli davranıp açıkça konuşmayı tercih etmesi. Bütün kaygılarına, yalnızlığına rağmen o evi bırakıp gidecek güçte olması..

Nehir’i seviyoruz çünkü eğlenceli yanını gördük, duygusal yanını gördük, cesur yanını gördük, acılarını ve yarım yamalak da olsa sevinçlerini gördük. Her bir duygusu, anısı birbirinden etkileyiciydi.

Şimdi acılarının üstüne bir acı daha eklendi ve bununla nasıl baş edeceğini görmek istiyoruz. Pek güvenemesek de umuyoruz ki senarist tüm bunların altından layıkıyla kalkan bir kadın izletir bize.

Önceki dizilerine nazaran, Çukur’da çok çok daha iyi bir performans sergileyen, her sahnesiyle bizi kendine hayran bırakan, Nehir gibi güzel bir karakteri harika taşıyan Hazal Subaşı’na sonsuz teşekkürler. Seninle gurur duyuyoruz. ❤

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!