tds_thumb_td_300x0
Burası Suçlar Dünyası: Çukur
 
Çukur'da neler oluyor?
1 | 14

Çukur! Burası bir mahalleden çok daha fazlası burası suçlar dünyası!

İdris Koçovalı işlerini yürütmesi için oğlu Kahraman’ı seçmişti. Daha ufak oğlu Selim ise babasının işlerinden ne hoşlanıyor ne de yaşam tarzını benimsiyordu. Mahalleli İdris Koçovalı için gerekirse canını verir bunun için gözünü dahi kırpmazdı. Burada düzen de nizam da İdris Koçovalı’ydı! Tek ıslığı ile Çukur’u ayağa kaldırır tek sözü ile Çukur’u dağıtırdı.

İdris Koçovalı dürüst ve merttir. Uyuşturucu işi için kendisine gelen Vartolu’ya hayır demiş, mahallesini korumuştur.

Çukur’da önemli olan insanların kendilerini güvende hissetmeleri diyerek ona kapıyı göstermiştir.

Ancak Vartolu geride durmaz! Çukur’a girmeyi kafasına koymuştur. Ve İdris Koçovalı’nın kendisinden sonraki veliahtı, oğlu Kahraman’ı pusuda öldürtmüştür.

İdris Koçovalı bu acıya dayanamaz ve yoğun bakıma kaldırılır.

Şimdi Vartolu’nun Çukur’a gelmesi ile dağılan Koçovalı ailesinin tek ve son umudu Yamaç, sevdiği kadını, eşini, Sena’sını geride bırakarak Çukur’a geri dönecek ve büyük savaşı başlatacaktır!

 
Çukur'da neler oluyor?
2 | 14

Yamaç, Çukur’a geri dönmüştür! 10 yıl önce her şeyi geride bırakarak gittiği Çukur’da şimdi ailesini bir araya getirmek ve Çukur’a eski günlerini kazandırmak için bulunuyordur.

Babasını ziyaret ettiği sırada Vartolu’nu suikast girişimini engelleyen Yamaç giderek insanları kendine hayran bırakmaya başlamıştır. Yalnız bu durumdan içten içe şikayetçi olan biri vardır o da Selim’dir! 

Annesinin ve diğerlerinin ilgisinin Yamaç’ta olması onun hoşuna gitmiyordur! 

Yamaç bir yandan işleri yoluna koymaya çalışırken diğer yandan sevdiği kadın Sena’yı uzaktan uzağa sevmeye kollamaya devam ediyordur!

Vartolu, Paşa ve Selim’in iade-i ziyaretini karşılıksız bırakmayıp Çukur’a bir saldırı da daha bulunmuştur.

Ve bu olay Yamaç’ın işleri kontrol altına almasını sağlamıştır. 

Artık Çukur’da hiçbir kuş Yamaç Koçovalı’dan habersiz uçmayacaktır. Yamaç yaptığı planla Vartolu’nun canını ve malını öyle bir yakmıştır ki…

Artık Yamaç, Çukur’da herkesin saygısını ve sevgisini kazanmıştır.

Geriye Sena’ya ulaşmak kalmıştır. Ancak tam Sena’ya ulaştığı anda Vartolu’nun adamları ikisinin üzerine ateş açmıştır.

Şimdi Yamaç’ın öfkesini kontrol etmek hiç kolay olmayacaktır!

Vartolu’nun sırtındaki ‘Çukur’ dövmesi ise Vartolu’nun aslında kim? olduğu sorusunu sordurmuştur.

 
Çukur'da neler oluyor?
3 | 14

Yamaç Çukur’a barışı getirmek için ilk hamle olarak Vartolu ile görüşme ayarlamıştır. Bu arada günlerdir bekleyen cenazelerini kaldırmak içinde harekete geçmiştir. Abisi Kahraman’ı tüm Çukur uğurlamıştır. Sultan oğlunu toprağa vermiştir ancak henüz acısını yaşamamıştır. 

Cenazede Yamaç’ın yanına gelen Sena sevdiği adamın yanında yer almıştır. Sena’nın yanında olması Yamaç’ı daha da güçlü kılmıştır. 

Vartolu ile görüşen Yamaç ona Çukur’da değil de bir arka sokağı Dere’de imalathane kurmalarını söylemiştir. Korumalağını yapacaktır ancak uyuşturucu Çukur’a girerse anlaşma bitecek demiştir. Vartolu bu teklifi kabul etmiştir tek şartı kendisinin Çukur’da yaşayacak olmasıdır.

Yamaç’ın anlaşmayı sağlamış olması Emmi ve Paşa’yı şaşırtmıştır. Uyuşturucu işine girmiş olmaları hoşlarına gitmemiştir. Ancak asıl Yamaç onları şaşırtmış. Ve Koçovalılar’ın adı uyuşturucu ile anılmayacak diyerek Vartolu’nun uyuşturucu imalat ettiğini zannedeceğini ancak bu işin olmayacağını söylemiştir. Şimdi neler olacağı merak edilmektedir!

Yamaç içeride bir köstebeğin olduğuna emindir. Bunu Selim’le paylaşır. 

Ve İdris Koçovalı uyanır.

Artık Çukur’da yeni bir dönem başlayacaktır!

 
Çukur'da neler oluyor?
4 | 14

İdris Koçovalı’nın uyanmasıyla Çukur’da tüm dengeler değişmeye başladı!

Yamaç içerdeki hainin kim olduğunu bulmak için Aliço’ya ve Meke’ye emir vermiştir. Selim ise hırsına iyice yenik düşerek Çukur’a gelecek para akışına da zarar vermek için harekete geçmiş ve Vartolu’yu bu duruma el koyması için uyarmıştır.

İdris oğlu Kahraman’ın intikamını almak için Celasun’a Vartolu’yu vur emri verdirmiştir. Ancak son anda Yamaç’ın yetişmesi ile Celasun Vartolu’yu öldüremedi.

Yamaç bu olanlar karşısında tüm öfkesi ile İdris Koçovalı’nın karşısına geçti ve bu ölüm emrinin hesabını sordu. İdris sinirlense de Yamaç hiç alttan almadı silahı babasının eline vererek; “bu tetiği çektiğin gün buradan gideceğim ama o güne kadar benim işime karışma” diyerek son sözünü söyledi.

Vartolu’nu tüm adamlarını toplayarak Çukur’da şanını gösterecek bir geçiş töreni yaptı. Mahalleli bu duruma kayıtsız kalamadı. 

Yamaç ise sıcak para akışını sağlamak için Çukur’un adamı Doğukan’ın alacağını çözmeye gitti. Buradaki soluksuz izlediğimiz dövüş sahnesi aslında Yamaç Koçovalı’nın buz dağının görünen kısmının altında daha da fazlası olduğunu gösterdi. Parayı alıp Doğukan’ı kurtarsa da Vartolu’nun gizlice yaptığı planlardan habersizdi.

Hain planın ucunda Doğukan babasını öldürdüğünü sanıyordu. Yamaç ise onun polise teslim olması için ikna etti. Birlikte karakola doğru giderken Doğukan’ın birden direksiyonu kırmasıyla uçurumdan aşağı yuvarlandılar. Yamaç ölümün kıyısındayken bir anda giren geçmişteki görüntülerde mezuniyet töreninde yalnız olduğunu sanan Yamaç’ı uzaktan izleyen biri vardı o da İdris Koçovalı’ydı!

İdris koçovalı aslında hep Yamaç’ın yanındaydı!

 

 
Çukur'da neler oluyor?
5 | 14

Kaza sonrasında Yamaç ağır bir şekilde yaralanırken, Doğukan olay yerinde hayatını kaybeder.  Doğukan’ı kurtaramayan Yamaç büyük bir üzüntü yaşar. Selim ise Yamaç’ın başına gelenlerden ötürü çok korkar. Bir kardeşini daha kaybetmek istemez. Bu yüzden Vartolu’nun karşısına çıkar ve iş ortaklığını bitirir. Ancak bitirmesi kolay değildir. Onları yöneten bir gölge (Beyefendi), Selim’i tehdit eder. 

Yamaç  olaylar’ı İdris’e anlatır. Aralarında bir hain olduğunu söyler. Ancak İdris’in tepkisi serttir. Ekmeğini yiyen, ona baba diyen kimse böyle bir hainliği yapamaz. Yamaç’a tek bir şart koyar. Kanıtı olmadan kimseyi karşısına getirmeyecektir. Aliço’nun yardımıyla Yamaç içlerindeki hainin İsa olduğunu öğrenir. İsa’yı yakalayan Yamaç, onu babasının karşına çıkartır. Yamaç, İsa dışanda başka bir hain olduğundan da şüphelenir. Sorgu sırasında İsa’nın sözleri Yamaç’ın şüphelerini haklı çıkartır. Başka bir hain vardır. 

Bu sırada Vartolu’nun adamı Çiyan mahaledeki gençlere uyuşturucu dağıtır. Çocuklardan biri ölürken, diğerini Çiyan susması için bıçaklar. Ancak mahalleli Çiyan’ın yaptıklarını öğrenir. Olaya müdahale eden Yamaç, Çiyan’dan bıçakladığı gencin yerini öğrenir. Genci hemen hastaneye götüren Yamaç, Çukur halkı tarafından kabul görür. Onlar için Yamaç artık bir abi, bir babadır. 

Vartolu ise Çukur sakinlerinin güvenini kazanmaya başlar. Yavaş yavaş Vartolu, Çukurlu oluyordu. Selim şüpheleri kendinden uzaklaştırmak için Yamaç’a hainin Emmi ya da Paşa olabileceğini söyer.  Silah sevkiyatı sırasında yapılan baskında çatışma çıkar. Aliço, Yamaç’ın verdiği komutla birini vuracaktır. Aliço’nun hedefindeki kişi kim?

 

 
Çukur'da neler oluyor?
6 | 14

Yamaç, babası gibi gördüğü iki adamın Emmi ve Paşa’nın pusuda ölmesine izin vermeyip hayatlarını kurtarmıştır. 

Selim yüzünden ikisinden de şüphe etse de tam emin olana kadar bir hamle yapmayacaktır.

Selim gittikçe kendine güveniyor ipleri eline alıyor ve ortalığı karıştırmaya başlamıştır.

Yamaç bir yandan Çukur’un içindeki işleri yoluna koyup Vartolu ile soğuk savaşı sürdürürken bir yandan da Sena ile yaşamını yürütmeye çalışmaktadır. 

İki arada kalmıştır. 

Vartolu Çukur’un yeni lideri olmak için her şeyi hızlandırmıştır. Mahalledeki çocukların sünnetlerini gerçekleştirmek için mahalleliye maddi yardım yaparken bir yandan da mahalleyi karıştırıp kendisi çözerek huzuru sağlayan lider olma yolunda hareket etmektedir. 

Yalnız bilmediği şey Yamaç’ın Vartolu’nun ensesinde olduğu gerçeğidir.

Yamaç, Vatrolu’dan Doğukan’ın parasını istemiştir. Vartolu ise bunu bi kazanıma döndürmek için parayı mahalleye getirmiş ve mahalleyiye hediye etmiştir.

Yamaç o paranın yetimlerin hakkını söylemesi üzerine Vartolu parayı fırlatmıştır. Havaya saçılan paraları mahalleli toplamış getirip Yamaç’a uzatmıştır.

Vartolu bu durum karşısında dumur olmuştur. Bilmediği bir şey vardır o da burası Çukur’dur! Ve Çukur ailedir!

Yamaç, Aliço ve Meke’nin yardımları ile Vartolu’nun oyununu bozsa da… Celasun konusunda yanılmıştır. 

Hem de bu yanılmaya Sena’da bile isteye ortak olmuştur.

Mahalledeki silah deposunu soyan Celasun ve arkadaşları yakalanınca Koçovalılar’ın malını çalmanın cezası ya elinin kesilmesi ya da ölümdür.

Ancak Sena’nın isteği üzerine Yamaç’ta iç sesine kulak vererek Celasun’u bağışlamıştır. Tek bir şartla sol elini kullanmama şartı ile.

Celasun bu affı Vartolu’nun adamı olarak karşılayınca hem Sena hem de Yamaç neye uğradıklarını şaşırmış en büyük darbeyi yemişlerdir.

Vartolu’nun çocukluğuna dair en belirgin hatırası ve de sevgisi annesinden sonra Saadet’ti ve Saadet’i bulmuştu.

Henüz karşısına çıkmasa da onun Çukur’da olması Vartolu’yu mutlu etmişti. 

Tabii Koçovalılar’ın konağında olması bakalım geleceği nasıl değiştirecekti?

 
Çukur'da neler oluyor?
7 | 14

Yamaç bir yandan Çukur’daki işleri düzene sokmaya çalışırken bir yandan da Sena’ya yaşadıkları bu durumu açıklamaya çalışmaktaydı. Selim’in kirli oyunlarından haberi henüz olmasa da Vartolu’nun cezasını kesecekti. Ve bu an meselesiydi. Tek yapması gereken şey ise Vartolu’nun zaafını öğrenmekti. Bunun için Muhittin’den yardım istemişti.

Celasun’un Vartolu’ya çalışması hem Akşın’ı hem Meke’yi hem de Yamaç ve Sena’yı şoka uğratmıştı. Celasun’dan bu yaptığı yanlışın hesabını sormak için Meke karşısına dikildi. Uzun süre boyunca hafızalardan silinmeyecek olan ikilinin nefes kesen düellosu heyecanı doruklara ulaştırdı. Emmi ile Paşa peşindeki adamların farkına vardıklarında Yamaç’tan hesap sordular. Yamaç onları ikna edecek bir cevap verdi. Ancak durumun aslı öyle değildi. Öbür yandan Vartolu mahalleyi içten içe zehirlemeye insanları korkutmaya zorla işler yaptırmaya devam ediyordu. Yamaç’ın indirdiği büyük darbe sonucu parasız kalması bakalım durumu nasıl değiştirecekti? Sena’nın Yamaç’a hazırladığı romantik sürpriz #YaSen fanlarını ekran başını kilitledi. İdris’in yeniden ayağa kalkıp mahalleye gelmesi ve Vartolu’nun zaafının açığa çıkması ile Çukur’da neler değişecek?

 
 
 
Çukur'da neler oluyor?
8 | 14

Zaafı açığa çıkan Vartolu oldukça öfkeliydi! Hem içerideki haini bulmak istiyor hem de Koçovalı ailesini çökertme işlemlerini hızlandırmak istiyordu! 

Bunun için harekete geçti! Çukur’da yaşayan insanların hayatını tehdit etmeye başlayınca Yamaç herkesi koruyacağına dair Çukur’a söz verdi! Ancak merak ettiği bir şey vardı o da Çukur’un kendisini koruyup korumayacağını merak ediyordu?

Ancak Çukur bu sınavı başarı ile verdi. Çukur ahalisi arkadaşlarını ve birbirlerini korudu.

Yamaç’ın Emmi ve Paşa’dan şüphelendiğini Anlayan İdris Koçovalı çılgına döndü. Emmi ve Paşa’yı yanına çağıran İdris, Yamaç’a onların gözlerini dahi kırpmadan birbirleri için canlarını vereceğini gösterdi. Yamaç tüm yaşadıkların şoku ile ne yapacağını bilemedi.

Koçovalı kadınları arasında da sular durulmuyordu. Sultan evdeki hakimiyetini sarsan Sena’ya bir ders vermek için herkesin odasında arama yapmaya başladı ancak Sena bu duruma karşı oldukça dik durdu. Ve Sultan’ı susturdu.

Sultan bu yaşanılanlarla kalmayıp Sena’yı cezalandırmanın bir yolunu bulacaktı. Gidip yaşadıklarını İdris’e anlattı. İdris Koçovalı Sena’nın karakterini sevse de Yamaç’ın işlerini yaparken engellediğini fark edince ona yaptıkları işleri yakından göstermek istedi. Ve Sena Yamaç’ın Çukur’daki yüzünü görmüş oldu. Şimdi ne karar vereceği büyük merak konusu!

Selim ortalığı karıştırmaya devam ediyordu. Tombalacıdaki olaylar sonucunda Serdar tarafından İdris Koçovalı ve Vartolu rehin alındı! Babasını kurtarmaya giderken Yamaç’a bir büyük darbede yine Selim’den geldi! Selim, Sena’yı kaçırmıştı.

Olanlar karşısında Yamaç çılgına döndü! Yamaç şimdi ne yapacak?

 
Çukur'da neler oluyor?
9 | 14

Artık Çukur’da hiçbir şey eskisi gibi değildir.

Yamaç resmen çıldırmıştır. Hem sevdiği kadın Sena hem de babası Serdar’ın elindedir. Yamaç şimdi herkesin cezasını kesecektir!

Serdar, Yamaç’ın delirmiş halini gördükçe korkmaya başlamış ne yapacağını şaşırmıştır!

Selim’in ortalarda olmaması Yamaç’ın sinirlerini bozmuş belki de ilk defa ondan şüphelenmesini sağlamıştır. Selim’i koklayarak “Sen de bir koku var ama tam çıkaramıyorum” dediği anlar da Selim’i açığa çıkıp çıkmayacağının korkusu sarmıştır. Öbür yanda yanına Aliço’yu alarak birbir Sedar’ın mekanlarını depolarını evini ve ailesini bulan Yamaç kendisinden korkulduğu kadar olduğunu göstermiştir. Serdar’ın neyi varsa bulup ardından havaya uçurmaktadırç

Serdar korkuyla babasını gibi gördüğü Feyyaz’ın yanına giderek yardım ister. Ancak raconu çiğnemiş ve İdris’le Yamaç’ın eşini kaçırmış olmasından dolayıo Feyyaz, Serdar’a yardımcı olmaz gönderir. Serdar yalnız ve korku dolu olmasından dolayı saldırmaya çalışmaktadır ancak yaptıkları Yamaç’a işlemez karşısındaki bu delirmiş adamla ne yapacağını bilemeyen Serdar beklemektedir.

Öbür tarafta Vartolu ve Selim işleri batırdıklarından dolayı Beyefendi’yi devreye sokmak isterler. Devreye giren Beyfendi’nin ise aslında Baykal olduğu açığa çıkar. Tabi bu gerçeği henüz kimse bilmiyordur.

Yamaç, babasını ve Sena’yı Serdar’ın elinden kurtarır ve eve getirir. Sultan’ın Sena’ya sarılması ve birlikte ağlamaları izleyen herkesin göz yaşlarının akmasına sebep oldu. 

Vartolu da annesinin mezarına gider ve babası İdris’e içten içe beslediği sevgi duygusunu görürüz.

Karanlığın ardında temiz bir kalbi vardır aslında Vartolu’nun.

Yamaç ise hala sakinleşememiştir. Serdar’ı ortadan kaldırmak için yeminlidir.

Ve Serdar’ı köşeye sıkıştırmış tam vuracakken bi’ anda Sena’nın gelmesiyle her şey karışır.

Silahtan çıkan kurşun birini vurmuştur! Ama vurulan kimdir?

 
Çukur'da neler oluyor?
10 | 14

Silahlardan çıkan kurşunlar Yamaç ve Serdar’a isabet eder. Yamaç ensesinden yaralanırken, Serdar karnından yaralanır.

Vartolu, Serdar’ın adamlarının İdris’in evini bastığını görür.  Saadet’i kurtarmak için Koçavalılar’ın evine yardıma gelen Vartolu, Sultan’ın da hayatını kurtarır.

Karaca’nın yaralandığını öğrenen Selim deliye döner. Serdar’ın kendisini aramasıyla yerini öğrenir. Kızına yapılanları affedemeyen Selim, Serdar’ı  boğarak öldürür. Serdar’ın sonu Selim’in elinden olur.

Olanlardan sonra Sultan korkularını Sena’yla paylaşır. Aralarında duygusal bir konuşma gerçekleşir. İlk defa Sultan acılarını Sena’ya gösterir. Bu konuşmanın sonunda Sultan, Sena’ya bir karar vermesini söyler. 

Vartolu’nun ailesini kurtardığını öğrenen Yamaç’ın kafası karmıştır. Vartolu neden onlara yardım etmiştir. Bu sorusunun cavabını almak için Vartolu’nun yanına gider. Aralarındaki konuşma sırasında Yamaç’ın sen kimsin sözü Vartolu’yu köşeye sıkıştırmıştır.

Karaca’nın durumunu uzaktan takip eden Celasun, Akşın’a “Ben kötü biri değilim, bir gün anlayacaksın” dedi, ikili sarıldığı anda ise Nedret’e yakalandı.

Aliço’ya çok benzeyen biri Feyyaz’ın oğlu Oğuz’u öldürdü. Feyyaz öfkeden kudurarak Aliço’yu kaçırdı. Durumdan haberdar olan Yamaç, tüm mahalleliyi alarak Aliço’yu kurtarmaya gitti. Yamaç, Aliço’nun yapmadığına inandırmaya çalışırken Feyyaz’ın öfkesiyle kaşılaşır. 

Büyük buluşma gerçekleşti. Vartolu, Sadiş’iyle buluştu. Ancak Vartolu buluşmada yüzünü göstermemesi Saadet’in kafasındaki soru işaretlerini iyice arttı.

Sena olan bitene daha fazla dayanamayarak Yamaç’a eski evlerine dönmeye karar verdiğini söyledi. Yamaç’ın da gelmesini istiyordu. Ondan bir karar vermesini istedi. Yamaç’ın Çukur’a ve ailesine bağlılığı daha ağır bastı ve Sena’ya gitmek yerine babasının yanına meyhaneye gitti. Yamaç’ı sabırsızlıkla bekleyen Sena büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Kapıyı açtığında bavulları oradaydı. Yamaç’ın Çukur’u seçtiğini anlamıştı.

Yamaç, babasının Emmi ve Paşa’ya yaptığı bağlılık sınavının aynısını Selim’e yaptı. Yamaç silahı önce kendi kafasına dayayarak tetiği çekti.  Silah ateş almayınca aynısının Selim’in de yapmasını istedi. Tereddüt eden Selim  çaresiz olduğunu görünce silahı kafasına dayadı. Peki Selim, Yamaç’ın bu zor sınavını geçebilecek mi? 

 
Çukur'da neler oluyor?
11 | 14

Sena’nın evi terk edişi Yamaç’ın kolunu kanadını kırmıştı. Çukur’da Kumburgazlı Serdar’dan sonra parasal sıkıntılar da baş göstermeye başlamıştı.

Meke’nin de Vartolu’nun elinde rehin tutulmasıyla Yamaç her köşeden tutulmuş gibiydi.

Selim’in güven testini şimdilik aralarındaki şüpheyi ortadan kaldırmıştı.

Hiçbir sırrın gizli kalmayacağı aşikardı, İdris’e gelen gizemli mektupta Mihriban’dan bir oğlu olduğu gerçeği söylenmiş oldu.

Hem bir zamanlar sevdiği kadının ölümünü hem de ondan bir oğlu olduğunu öğrenen İdris, oğluna ulaşmak için harekete geçecek mi?

Vartolu tüm bu karanlığın içerisinde kendine, kendi deyimi ile çiçekler çizmeye başlamış ve Sadiş’le aşkın kıvılcımlarını yakalamıştı. Bu masum aşkı kirletmekten korkan Vartolu ne gidebiliyordu ne de kalabiliyordu. Aynı şekilde Sadiş de Vartolu’ya git dese de kalmasını istiyordu.

Karaca’nın kendisi için hayatını tehlikeye atması ile ona karşı sevgi gösteren Celasun’u Akşın gördü. Ve Karaca’nın ihanetiyle yıkıldı.

Selim ve Vartolu’nun işleri karıştırması nedeniyle oyuna dahil olan Baykal belki de ilk defa Çukur tam anlamıyla fethetmişti! İdris Koçovalı’ya ait tapular şimdi onlar elindeydi! 

Karşısındaki masada hem Baykal hem Vartolu hem de Selim olan Yamaç’ın işi giderek zorlaşıyor!

 
Çukur'da neler oluyor?
12 | 14

Yamaç’ın her cepheden etrafı sarılmıştı. Aynı zamanda Sena’nın boşanma kararıyla da tam anlamıyla sarsılmıştı.

Yamaç paralarında kaptırılması üzerine içlerinden birinin ya Emmi’nin ya Paşa’nın ya da Selim’in hain olduğundan emindir bunun için Aliço’nun yardımını istemiştir. Aliço’ya, İsa’yı bulduğu gibi hangisi hainse onu ortaya çıkarmasını istemiştir.

Bu sırada Vartolu ve Selim’de Beyefendi Baykal tarafından köşeye sıkışmışlardır. Hem ona hizmet ediyor hem de tüm iplerin Baykal’ın elinde olmasından rahatsız oluyorlardır. Baykal’ın Vartolu’yu tehdit etmesi üzerine Sadettin, Sadiş’in hayatının tehlikeye girmesinden korkarak ondan ayrılma kararı aldı. Hayatında başka biri olduğunu söyledi. Ancak bu durum ikisinde yüreğine kor gibi düştü.

Şimdi tapuları alan Münir’in bulunmasındaydı sıra. Münir’in ortadan kaybolduğu sırada pavyonda Yıldız’a denk gelince. Hemen Yıldız bu haberi Sena’ya ulaştırdı. Sena ise pavyona giderek Münir ağzından laf alıp Yamaç’ı zor durumdan kurtarmak istedi. Ancak Sena, pavyona girer girmez Çukur’un adamları anında haber uçurdu.

Ve Sena’yı oradan çıkardılar. Yamaç Sena’nın pavyona girdiğini öğrenince deliye döndü. Ve hesap sormaya gittiğinde karşısında dimdik güçlü bir Sena gördü.

Yamaç’a belki de o zamana kadar farketmediği tüm gerçekleri birbir suratına vurmuştu Sena.

Ve masada 3 kişi olduğunu ve birinin Beyefendi olduğunu öğrendiğini söyledi.

Yamaç şimdi kendine Beyefendi diyen bu adamın peşindeydi!

O sırada Münir’i ele geçirmeye çalışsa da Baykal – Vartolu ve Selim üçlüsü.

Feyyaz’ın yardımıyla Münir’i Yamaç ele geçirdi. 

Ve Yamaç, Baykal’ın karşısına geçerek Beyefendi’nin kim olduğunu sordu.

Aynı zamanda geçmişin sırrı ortaya çıkınca İdris, Mihriban’dan olan oğlunu bulma peşindeydi. Ancak Sultan ve Paşa bunu engellemeye çalışıyordu.

Ne kadar engellemeye çalışsalar da gerçekler bir bir İdris’in önüne geliyordu.

Çukur’da çember giderek daralıyor!

 
Çukur'da neler oluyor?
13 | 14

Artık dengeler değişiyordu!

Yamaç, Feyyaz’ın yardımıyla Münir’i ele geçirmiş Beyefendi’nin kim olduğunu öğrenmesine ramak kalmıştı.

Yamaç, Beyefendi’nin kim olduğunu öğrenmek için bilgisinin olabileceğini düşünden Baykal’ın yanına gitti. Ona Beyefendi’nin kim olduğunu biliyor musun diye sordu. Yamaç’ın yanına kadar gitmiş olması Baykal’ı rahatsız etmişti.

Ancak Baykal, iyi bir planla Münir’i Vartolu’ya kaçırttı. Feyyaz gerçekleri öğrenmişti.

Münir’e ait dükkanı üzerine geçiren Vartolu, onu öldürerek aynı zamanda Celasun’a hem ders hem de göz dağı verdi.

Feyyaz, Yamaç’ın yanına giderek Beyefendi’nin kim olduğunu söyleyecekti ki Baykal müdahele ederek keskin nişancı yardımıyla Feyyaz’ı öldürdü.

Yamaç hem Feyyaz’ı kaybetmiş hem de tüm cephelerinde sarılmış olmanın rahatsızlığı içerisindeydi.

Vartolu’nun Koçovalı konağına gelmesi ile Saadet, artık Salih’in Vartolu olduğunu biliyordu.

Bu gerçek Saadet’i yıkmıştı. Çukur’un baş düşmanının çocuk aşkı, sevdiği adam Salih olması gerçeği Saadet’i yerle bir etmişti.

 Yamaç, Çukur’daki düzeni korumaya çalışırken bir yandan da Sena ile sarsılan ilişkisini istemese de kaybetmemek için elinden geleni yapıyordu.

Sena ise bir türlü Çukur’dan ayrılamıyordu. Dertlerine derman olmaya gidiyordu.

Vartolu tapuları İdris’e teslim etmek için Koçovalı ile karşı karşıya geldi.

İdris’e tapuları vermesi için tek bir şartı olduğunu söyledi o da kendisine bir masal anlatmasıydı.

Bu istek karşısında İdris Koçovalı şaşırsa da masalı anlatmaya başladı.

Vartolu’nun yüreği yangın yeriydi. Ancak hiçbir şey belli etmemeye çalışıyordu. Tapuları İdris Koçovalı’ya verdi sadece bir tanesi hariç. O da çocukluğunun geçtiği evdi.

Yamaç, Vartolu’nun o evi aldığını öğrenince Sadettin’in karşısına dikildi ve onun açığını bulacağını söyledi!

Çukur’da gerçekler daha fazla gizli kalabilecek mi?

 
Çukur'da neler oluyor?
14 | 14

Yamaç gerçeklerin ensesindeydi.

Kasım’ı gizlice ele geçirmiş ve tüm bu olanları çözmesine ramak kalmıştı.

Bir yandan çocukluk aşkı salih’in Vartolu Sadrettin olduğunu öğrenen Saadet ne yapacağını bilemez haldeydi. Kendini Sena’nın kollarına bırakarak bütün bu olanlarla nasıl baş edeceğinin yolunu arıyordu.

Yamaç, Paşa’nın sakladığı sırrı görmüş ancak çözümleyememişti sadece Paşa’nın kendisine zarar vermesinden korkuyordu. Ve onu sorguluyordu. Geçmişin altındaki sır perdesini kaldırmak gerçeklere ulaşmak istiyordu.

Bir yandan tapuları İdris’e geri vermesinden dolayı Baykal’la savaşan Vartolu bir yandan da nerede olduğunu bilmediği Kasım’ı bulmaya geçmişin intikamını almak istiyordu.

Saadet ne yapacağını bilemiyordu ve Salih’le yüzleşmeye gitti. Kimliği açığa çıkan Vartolu, Sadiş’in karşısında hem o saf Salih’i hem de yılların kendisinden intikamla yarattığı karanlık Sadettin duruyordu.

Sadettin, ne olursa olsun geçmişin hesabını kapatacağın söylediğinde Sadiş artık Koçovalı ailesinin karşısında bulunan bu adamın sevdiği adamla hem yakın hem de bu denli uzak olması gerçeği ile karşı karşıya kaldı.

Yamaç, Paşa’dan ve Sadiş’ten öğrendiği bilgiler doğrultusunda kendisini dumur olmuş bir şekilde Kasım’ın yani Salih’in üvey babasının karşısında buldu.

Kasım, ona Salih’in annesinin Mihriban olduğunu söylemesi ile Yamaç, eksik kalan tüm parçaları birbir tamamlamıştır.

Ve bu gerçek onu yıkıp geçmiştir. Ezeli düşmanı, Kahraman abisinin katili, Çukur’un baş düşmanı Vartolu bildiği adam babası İdris Koçovalı’nın öz be öz oğlu, Yamaç’ın abisidir.

Bu gerçek karşısında dağılan Yamaç, ve Sadiş’le karşılaşıp hem çocukluğu yıkılan hem sakladığı gerçekler ortaya dökülen Vartolu karşı karşıyadır.

Vartolu annesinin vurulduğu her şeyin mahvolduğu o evde yerde sızmış, Yamaç ise bu gerçek karşısında daha fazla güçlü duramamış ve yıkılmış!

İşte hepimizin yüreğini kasıp kavuran o anlara imzasını atmıştır!

Show Tv

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!