”Bazı şeyler beklemeye değer…”

Yoksa Sinan, Sinem’i geri getirecek o çizgiye ulaşabildi mi? Hem de bir çilekli dondurmayla. Bu çilekli dondurmanın sihri ne bilmiyorum ama Sinem’in yüzündeki tedirginliği ilk kez içten bir gülümsemeye döndürdüğü kesin. Tabii bunda en büyük pay ise Sinan’ın.

Bizi Ayıran Çizgi’nin 3. bölümünde Sinem ve Sinan’ı bir metro istasyonunda bırakmıştık. Kalabalıklar arasında yalnız kalan ama Sinem’i görünce etrafta hiç kimse olmamasına rağmen kalabalıklaşan bir Sinan izledik. Umarım tekrar kaybetmez Sinem’i korkusuyla 4. bölüme başladım.

Sinem ve Sinan

Bizi Ayıran Çizgi’nin 4. Bölümünde Neler Oldu?

İkilinin metrodaki derin ve tekrar tekrar izlenilesi diyalogu bölümün neredeyse tamamını oluşturuyor. Kader ve şans arasında hangisini seçecekleri, hayatlarına yön veren şeyin kader mi yoksa şans mı oluşunu dizinin konusuyla bağlamaya çalıştım. Sinem kaderinden kaçamadığı o kazayı yaşıyor ancak tamamen kaderine bağlı değil. Çünkü elinde büyük bir şansı var: Sinan. Sinan ise bunun çoktan farkında olduğu için Sinem’i kaderin eline tamamen teslim etmeyip ona hak ettiği şansı vermeye yemin etmiş adeta. Her ne kadar inançtan korkmaktan bahsetse de Sinem ile tekrar bir arada olacağına inanmasa bunların hiçbiri yaşanmazdı diye düşünüyorum.

Sinem’in bu bölüm Sinan’a daha da yakınlaştığını görmek bana iyi geldi açıkçası. Sinan’ı merak ediyor, tanımaya çalışıyor. Hatta daha yakından tanımak için kendi ile ilgili kolay kolay kimseye anlatmadığı ufak sırrını bile paylaşıyor. Sinan artık onun için bir yabancı değil, belki de daha önceden tanıyormuş gibi bir his yaşamış olabilir. Neden olmasın 🙂

Metrodan indiklerinde Sinan’ın bir an için Sinem’i göremediği sahnede en az Sinan kadar ben de tedirgin oldum. Tekrar mı başa sarıyoruz, Sinan yine mi kalabalık ama yalnız kaldı? Neyse ki Sinem’i hemen yan kapının önünde gören Sinan kadar rahatlıyor içimiz. Merdivenlerden çıkarken Sinem’in kendini biraz daha açması, gerçek hayat üzerine yaptıkları ufak münakaşa sonucunda el ele tutuşan Sinem ve Sinan… İşte şimdi dizide bir şeyler yoluna girmeye başlıyor diyebiliriz. Çünkü Sinan, Sinem’in elini tuttuğu an Sinem’in yüzündeki o şaşkınlıkla karışık mutluluk sanki neler olduğunu ya da olacağını tahmin eden bir gülümseme bırakıyor.

Haftaya son bölümde artık tamamen kartların açılacağı ve Sinan ve Sinem’in tamamlanacağı bir bölüm olmasını umarak 4. bölüm yorumumu burada bitiriyorum. Bizi Ayıran Çizgi’nin 3. bölümünde neler yaşandığını ve yorumumu okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz