DİKKAT: SPOILER İÇERİR

Çok çok güzel bir bölümdü. Öncelikle gerçekten komikti, sesli güldüğüm bir sürü sahne oldu. Bunun için tebrikler ve teşekkürler, ihtiyacım vardı. Diğer bölümlere nazaran daha sakin bir bölüm olmasına rağmen, izlemek çok keyifliydi.

Güzel bir müzik ve gelecek zamana ait görüntülerle başladık, Işık’ın Sinan’ın adeta imzası olan içki şişesine bakıp muhtemelen iç geçirmesi ve akabindeki umutlarıyla devam ettik. Desperate çocuğumuzun yaşamsal faaliyetlerini bile zar zor yerine getirmesi eşliğinde okula geldik ve shipper kalplerimizi biraz inciten bir manzaraya şahit olduk. Işık’ın Sinan’ın yanından kalkıp başka bir sıraya oturmasından bahsediyorum. 💔 Zaten beyefendi de en az bizim kadar içerledi bu duruma.

Burcu’nun arzularının eseri olan rüyasından uyandıktan sonra bir eksikle kankiciliğe devam eden beylerimizin basketbol ve para kazanma saatine geçtik.

Biraz pota şov ve klasik Kerem agresifliğinden sonra bir tutam da aşk dedik ve Kerem bilekliği, Eda’ya vermek üzere Osman’dan aldı. Güzel hareket olduğunu kabul etmekle birlikte, Eda’nın tepkilerini biraz daha farklı hayal ettiğimi söylemeliyim. Ama sorun yok, yavaş yavaş tabii. Gerçi Kerem de aşkından ölüyor modu yerine biraz daha hafif takılsa her şey daha iyi olabilirdi. 

Öğretmen ayağındaki shipimiz olan Burcu ve Kemal birbirlerine uzun bakışlar atarak ilişkilerini devam ettirirken Sinan her zamanki gözlemciliğiyle aralarındaki elektrikten emin oldu ve iptal ettikleri planı tekrar devreye sokmak için harekete geçti. 

Özür dilemesi ve minnoş Osman’ın fındık merasimiyle barışmaları gerçekten çook güzeldi. Ardından neden okuldan atılmak istemediği sorulunca bunun sebebinin Işık olduğu hissettirilince de gözlerimizden kalpler çıktı tabii ki.

Kızların bu sahnesi hem aralarındaki ilişkinin geleceği, hem Eda’nın yaşadıkları, karakteri ve hayalleri, duyguları konusunda bize tonla ipucu verdi. İpucu değil hatta, nelerin işleneceği açık açık söylendi yine. Ama sıkıntı yok, bunu kabullendik takılmıyoruz. 😂 Çok da sır gibi tutulup gizeme dönüştürülmesi dizinin tarzına yakışmazdı zaten. 

Işık’ın hislerinin de konu edilmesi iyi oldu. Bu konuda sorun yaşadığında sığınacağı bir omuz var artık. Eda göründüğü kadar boşvermiş, ters biri olmadığı için eminim çok sıcak sahneler gelecektir kızlar hakkında.

Bağırarak şarkı söylerken uyarılınca, ilerde bir yerlerde Eda’nın özgür ve rahatça, daha da önemlisi keyif ve mutlulukla bu sahneyi tekrarlamasını istedim. Düşünmesi çok güzel, umarım bir paralellik yazılır aynı manzarayla. Hatta belki bu o sefer daha kalabalık bir kadroyla. 

Karizmatik boyband’imiz ülkemizin lezzetlerini tadarak planları hakkında konuşurken gerçekten eğlendim. İyi ki var bu yemek sahneleri, çok hoş ve doğal hissettiriyor.

Sinan, müessesinin içki ikramı eşliğinde bi koşu hızlandırılmış kişilik analizine gidip bize fantastik saydığım ama çok güzel bir sahne izlettikten sonra, bir araya geldiklerinde Eda’nın ona sinirli bakışlar atmasını sevdim. Kızmakta haklıydı çünkü ve bu es geçilmemiş. Hem ekip hem de Işık adına bir tepki saydım yani.😂

Sinan’ın Işık’ın teşrif etmesiyle eriyen kalbi ve gerektiği şekilde özür dilemesi şükür ki gerçekleşti. Gerektiği gibiden kastım, hiç dilemeyedebilirdi ama yaptı o anlamda. Yoksa tabii ki Işık’ın hak ettiği bu kadar az, kuru bi özür değil. İlla ki gönlü alınır ama daha değil. İlerde.. Öğrenecekler ablası öğrenecekler. Elimizde büyüyorlar nihayetinde..

Kerem’in Eda’ya bakarak her koşulda laf sokmasından fenalık gelse de, sırf Işık kaçırmak istemediği için hep birlikte son derse girmeleri çok çok güzeldi. Hem eğlenceli hem duygusal. Sanki benim için tahammül etmişlercesine sevindim. Işık’ın yerine geçmesi ve Sinan’ın hayran bakışları da cabası.. Of bu ikisi beni delirtiyor güzelliklerinden!

Burcu’nun hem salak hem medeniyetsiz (burada başka sıfatlar kullanacaktım ama biraz usturuplu konuşayım dedim) sevgilisiyle tanışınca şok oldum. Kemal’den kaçmaya çalışmasının (kaçması diyemiyorum çünkü yapamıyor) sebebinin bu olmasını pek beklememiştim. Ailesinin isteği doğrultusunda bir aday mı yoksa kendi mi yanlış bir karar vermiş bilemiyorum ama gerçekten şaşırdım. Şimdiye kadar Kemal gibi onun kafasını karıştıran bir şey olmamış olsa bile “ilişkisini sorguladığını” çok net şekilde gördük. Sonlandırmaya neden cesaret edememiş merak konusu.

Bu noktada söylemek istediğim bir diğer şey de Burcu madem onun duygularını kısıtlayan bir ilişkinin içerisinde, neden en başında Kemal’e karşı net olmadı da hep bi belirsizlik, gelgitle ilerdi? Bildiğim kadarıyla henüz aşkından ölmüyor. Kemal’le aşka yelken açmak için biraz daha bekleseydi ve aralarında yaşanan şeylerin dozu biraz daha düşük olsaydı “sevgilisini aldatıyor” damgası yemezdi. Çünkü dünya alem biliyor aldatmanın yalnızca cinsellik demek olmadığını. Burada etik, ahlak falan tartışmıyorum bu arada, sadece Burcu karakteri bu konuda çok daha endişeli ve katı olurdu gibime geliyor.Neyse bakalım.

Mont verme planından sonra her zamanki mekanlarında konuşurlarken Işık, hareketlerine tüm doğallığıyla devam ederken, tamamen içtenlikle normal şekilde bir yandan da buz tutmuş Sinan’a çorba içiriyordu. Bu bazı insanlara göre sıradan bir şeyken Sinan için oldukça ilginç olmasından ötürü, bu şefkatli hamleye şaşırıp masumca sevinerek reaksiyon gösterdi. Bebekleriim..

Sonrasında ikinci şok. Burcu & Bay Medeniyetsiz’in nişanı. Konuşan aile büyüğünün insanın midesini bulandıran çeşitli tavsiye ve sözleri eşliğinde sevgili öğretmenimizin kendini ateşe atmasını izledik. İşlerin karışacağı belli.

Bölüm sonu ise Sinan’ımızın bünyesinin iflas edişiydi. Eminim herkesin içi sızlamış, gözleri dolmuştur. Hayatta olan ailesini çoktan kaybetmiş olarak yaşayan bu çocuğa.. Tabi yaşamak denirse.

*****************

Görüşmek üzere. Bir önceki bölümün yorumu için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz