Yabancı Dizi Önerisi: ”The K2” Spoilersız Yorum

Evde kaldığımız bu günlerde dopdolu, hem güleceğiniz, ağlayacağınız çoğu zaman da gerileceğiniz temposu yüksek muazzam bir dizi önermeye geldim!  16 bölümden oluşan ve her biri 1 saat süren çok akıcı bir hikayesi var.  IMDB puanı (7.8) Spoiler vermeden anlatmaya çalışarak başlıyoruz…

Konusu

3 ana karakterimiz var bunlardan biri kod adı ”K2” olan ”Je Ha” tabi gerçek adı Je Ha  değil ama o kısmı size bırakıyorum… diğer karakterimiz ise ”Go An-na”  onun da üvey annesi olan ”Choi Yoo Jin”  İlk olarak Je Ha’yı anlatmak istiyorum ama tabii ayrıntıya girmeyeceğim yoksa bütün heyecanı bozmuş olurum.

Je Ha eski özel kuvvetler askeridir. Görev yaptığı yerde yabancı uyruklu bir kadına aşık olur. Aşık olduğu kadın yani ”Raniya” bir meclis üyesine tercümanlık yaptıktan hemen sonra Je Ha’nın gözleri önünde öldürülür. Je Ha o an bir şey yapamamıştır ve o insanların kim olduğunu bulup intikam almak istemiştir. Je Ha ve Anna birkaç kez tesadüfen karşılaşırlar ama sadece o kadardır. Choi Yoo Jin Anna’yı babasından hep uzak tutmak istemiştir ama Anna babasına ulaşmaya çalışıyordur. Olaylar bir şekide gelişir ve Je Ha Anna’nın koruması olur. Ondan önce de Choi Yoo Jin’in koruması olmuştur. Anna’nın koruması olduktan sonra aralarında duygusal bir bağ oluşur ve birlikte çok fazla zorluğun üstesinden gelmeye çalışırlar.

Nasıl Bulduk?

Ben ayrıntılı bir şekilde anlatmadım çünkü biliyorum ki başladıktan sonra her şey yerine oturacaktır. Konu kesinlikle ilk bölümden başlamıyor, her bölüm farklı şeyler anlıyorsunuz ve hikayenin tamamı tam olarak finalde kafanıza oturuyor. Çok beğeneceğenizi düşünüyorum çünkü ben çok fazla Kore dizisi izlemememe rağmen bir solukta izledim.. İyi seyirler, yorumlarınızı bekliyor olacağım!

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!