tds_thumb_td_300x0
This Is Us 3. Sezon 5. Bölüm: Jack Pearson ölmez!

Bu sezon ilk iki sezonun aksine, Rebecca ve çocukların Jack’in ölümünden sonraki anılarına yoğunlaşıyoruz. Jack’i ise Vietnam anılarında ya da Rebecca ile yeni tanıştığı zamanlarda izliyoruz. Jack’in geçmişini izlemek güzel olsa da baba olan Jack’i görmeyi de özlemedik desem yalan olur. Arada yinede eski aile anılarını da göreceğimiz bölümler gelir umarım ki.

Jack’in vietnam anılarını araştırdıkça karşımıza yine hem güzel hem de dramatik hikayeler çıkıyor elbette orası ayrı. Mesela baba olan Jack’in bazı hareketleri geçmişi gördüğümüzde daha da anlamlanıyor. Geçen bölüm Jack’in, Randall’ı sakinleştirmek için yüzüne dokunup nefes aldırdığı hareketi Vietnam savaşında bir askerden öğrendiğini gördük mesela. Bu bölümde ise Jack’in, Kevin’a verdiği o meşhur kolye yine Vietnam savaşında bir kadının boynunda asılıydı. Kadını henüz sadece fotoğraf karesinde görebildik. Jack ile aynı karedelerdi. Kadında, Kevin’ın şuan taktığı kolye vardı. Jack’in savaşta bir bölüğün lideri olduğunu ve kimseye anlatmadığı anıları olduğundan bahsedildi. Kevin’ı ise o anıların peşindeyken izliyoruz.

Bölümde göze çarpan detaylardan birisi de çocukların bugünki hallerine olan ilk adımlarını 17-18 yaşlarındayken atmış olmalarıydı. Jack’in ölümünden sonra yani. Geçtiğimiz bölümlerde Kate’in kilo sorununun en çok burada başladığını görmüştük. Bu bölüm de Kevin’ın alkol problemiyle ilk kez baloda tanışmasını gördük. Kevin ve Kate’in yaşamı bundan sonra ufak ufak değişmeye başlamış. O dönemlerinin devamını da izler miyiz göreceğiz.

Kate’in mutsuz olduğunda müzikten kaçması adına olan sahneler güzeldi. Adele kılığıba girerek şarkı söylemesi ve kendini burada harcadığı vurguları yapıldı. Kariyerini yeniden bu yolda çizer mi derken tedavinin işe yaradığını ve Kate’in hamile olduğunu öğrendik.

Ve gelelim Jack Pearson ölmez sahnesine… Bölümün en yaralayıcı repliğiydi. Miguel, Rebecca ve çocukların hayatında ilk olarak Jack öldükten sonra onlara göz kulak olmak için yer edinmeye başlamış. Ama kendi adıma bunu sevmedim. Umarım Jack’in ölümünden sonraki sahneler çok fazla uzamadan baba olan Jack’in anılarına da bir yandan dönüş yaparız. Sözün özü benim dostlukla atılmış bir adım bile olsa bu evliliğe onayım yoktur, sevmeyeceğim seni Miguel! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!