Suits | 2. Sezon Yorumu

Birinci sezona kıyasla çok daha aksiyonlu, gerilimli bir sezondu! O tatlı sert hava gitmiş, yerini sert kısmın kesinlikle daha yoğun olduğu bir şey almış. Ama sevdim mi? Kesinlikle. O hareketlilik izletti kendini. Olay boldu, tartışmalar kavgalar, fikir ayrılıkları.. Elbette üzüldüğüm anlar da çok oldu.

Üzülmek demişken.. Mike’ın büyükannesine veda etmeye hiç hazır değildim ben ya. Beklemediğim bir anda oldu, ve çok üzücüydü. İçime dokundu. 

Jessica bu sezon sevgimi sorgulatan isimlerden biri oldu. Louis’e bile kıyamaz bi hale gelirken, o ne ara bu kadar sabrımı zorlamayı başardı cidden bilmiyorum. Tamam çok güçlü, baskın bir karakter kabul ama.. Louis demişken, Harvey’le aralarındaki ilişki çok güzel değil mi sizce de? İş konusundaki rekabet, hırs ve çatışmaları bir yana, ender anlarda birbirlerine gösterdikleri destek, aslında aralarında nefrete dair olmayışı, karşılıklı yaptıkları hatalar. Hepsini bir bütün olarak izlemeyi seviyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu sezonun bir diğer güzel yanı da, mükemmel diye bir şeyin gerçek olmadığının gösterilmesiydi. Winnerlar şahı, her zaman her şeyi halledebilen üstün yetenekli becerikli avukat Harvey Specter bile defalarca köşeye sıkıştı, tökezledi. Keza Pearson Hardman şirketi ve bireysel olarak Jessica da öyle. Türlü türlü sorunlar, çiğnenen kurallar, yapmak zorunda kalınan hatala ve yanlışlarla kısmen gerçekçi bir süreç yansıtılmıştı.

Duygusal olarak da güçlü bir sezondu. Harvey ve Mike’ın hem daha da yakınlaşıp hem de zaman zaman kırıcı şeyler yaşamaları, işteki sorunlar, Mike’ın mesleğini üzerine kurduğu yalanın sonuçları, Donna’nın Rachel’la gitgelleri, Rachel’ın bireysel ve aile ilişkilerinde durumlar, Harvey’nin geride bırakmak zorunda kaldığı/bir şekilde bırakmayı seçtiği kadınlar.. Az buz şey izlemedik yani.

 

 

 

 

 

 

 

 

Louis’in Daniel Hardman mevzusu, kırılması, hırsları, işine bağlılığına rağmen istifası ve Harvey’e verdiği değer çok etkileyici. Aralarının düzeldiğini odasını kaplayan hakaret afişiyle anlayıp sevinmesi falan. Cidden hoş karakter ya, gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum cidden. İstifa mektubu yırtarak gitme demek de baya karizmatik bi ara düzelme şekli bu arada.

3. Sezon için sabırsızlanıyorum. Mike’ın biraz hakkının yendiğini düşünüyorum. Ve genelde alttan alan taraf o olduğu için (ya da bana öyle geliyor) bu sefer Harvey’nin kendinden taviz verip, gerekirse fedakarlık yapıp, bir şeyleri görmezden gelerek, karakterini esnetmesini ve kendini affettirmesini istiyorum. Yoksa fena bozuşacağız. Biliyorum araları illa ki düzelir ama, beni tatmin etmesi lazım. Yoksa kırgın kalıyorum içime sinmiyor izlerken.. Ah, ne dertler var. 😂 Görüşmek üzere. 

 

Önceki Sezon

Sonraki Sezon 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!