Suits | 1. Sezon Yorumu!

İzlemek için biraz geç kaldığım kaliteli yapımlardan bir tanesi Suits. Efsane karakteri Harvey Specter’la daha çok anılıyor olsa da, başta benim ilgimi çeken ve merak uyandıran asıl şey avukatlıkla alakalı bir konusu olmasıydı. Senelerdir karizmatik havası ve aldığı övgülerle izlenecekler listemde yerini koruyan Suits’e nihayet başladım ve ilk sezonunu çoktan bitirdim bile. Hadi biraz üstüne konuşalım!

Öncelikle, karakterler güzel. Bazı yönlerini tabii ki abartılı bulmakla beraber (Mike’ın görsel hafızası, Harvey’nin özgüveni/egosu), çok sevdim. Favorim şüphesiz Donna, en ilginç bulduğum ise Louis.

 

 

 

 

 

 

 

 

Diziye giriş için gayet ideal, tatlı, akıcı bir sezondu. Çok kısa sürede bitti ve favorilerim arasına gireceğini neredeyse kanıtladı. Böyle “ben kimseyi sevdiğimi belli etmem, duygusallığa yer yok”cu tiplerin arkadaş/kardeş ilişkisi kurması en sevdiğim şeylerden, ki burada hepinizin bildiği ya da tahmin edebileceği üzere bromance’in kralı var. Harvey’nin ona çok benzeyen genç bir adamla kurduğu bağ işleniyor. İkilinin çoğu sahnesi oldukça keyifli, yüz güldüren cinsten

Diğer ilişkilere gelecek olursak, Mike’ın aşk hayatı biraz kaotik yazılmış ama benim için bir sakıncası yok. Hareketlilik oluyor. Zaten Rachel da öyle sıradan, düz biri değil.

Louis’e çok özenilmiş, çoğu huyu fazla vurgulanıyor. Yer yer komik, sevilesi biri bazen de fazla sinir bozucu. Zamanla alışıp vazgeçemeyeceğimiz love/hate tiplerden yani. Harvey’nin hem patronu ve arkadaşı (ya da bir şekilde “yakını”) olarak nitelendirebileceğimiz Jessica’yla hem de diğer kadınlarla olan ilişkilerini de görüyoruz biraz. İyi diyeceğim diyemiyorum, ilginç desem değil. Ama bir tuhaflık var, nasıl anlatsam bilemedim. Henüz içime sinen bir şey yok gibi, Donna hariç. Bir tek onda netim bayıldığıma dair. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mike ve Harvey’nin gittikçe daha da yakınlaşması, ufaklığın inişli çıkışlı aşk hayatı ve davalar, Harvey’nin sonu gelmeyen zaferleri, şirket içi mevzular falan derken bitiyor sezon. Ve bir sonrakine koşmamak için hiçbir sebep kalmıyor. Çok beğendiğim her diziye yaptığım gibi bunu da hemen kısa süre içinde yiyip bitireceğim diye korkuyorum, ama muhtemelen yaşanacak bu.. Unutmadan bahsedeyim, replikler de başarılı. İkinci sezondan sonra görüşürüz!

 

Sonraki Sezon