Sinemada Kaçıranlara! | 2019’un İlk Yarısından Öneriler

Yeniyıl’a daha yeni girmiş gibi hissetsem de, 2019’un ilk altı ayını çoktan geride bıraktık. İyisiyle kötüsüyle hızlıca geçen bu süreçte sinema dünyasında da birçok film gördük. İzledik, yorumladık. Şimdi de sizler için iyi bulup izlenmeye değer gördüklerimizi listeledik! Filmler, vizyon tarihleri baz alınarak kronolojik olarak sıralanmıştır. Keyifli Okumalar!

 

1) ÇİÇERO

çiçero ile ilgili görsel sonucu

Burcu Biricik ve Erdal Beşikçioğlu’nun başrrolerini paylaştığı casus filmi Çiçero, tarihi bir olaydan esinlenilerek yazılmış bir film. Keyifli gidişatı ve görselliğindeki başarısı sebebiyle bile izlenebilecek olan filmin IMDB puanı 6,7. Oyunculukların tam not aldığı Çiçero’da işlenen konular ise bizce çok hassas. Daha fazlasının yer aldığı film analizimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

2) BİR AŞK İKİ HAYAT

bir aşk iki hayat ile ilgili görsel sonucu

Güzel oyuncu Bergüzar Korel ve Engin Akyürek’in partner olduğu, hayatta herkesin mutlaka bir defa da olsa aklından geçen bir konuyu işleyen romantik, dram türünde bir film Bir Aşk İki Hayat. Kimine göre umut dolu, kimine göreyse üzücü. Cıvıl cıvıl bir kadının hikayesine ortak olmak veya dertli bir adma empati yapmak için izleyebilir, film yorumumuz içinse buraya tıklayabilirsiniz. Filmin IMDB puanı 6,4.

3) TÜRK İŞİ DONDURMA

Ä°lgili resim

Erkan Kolçak Köstendil, Ali Atay, Şebnem Bozoklu gibi başarılı isimlerin bulunduğu film, tarihi bir olayı anlatıyor diyebiliriz. Hem güldüren hem de ağlatan Turkish Ice Cream’in seyir zevki son derece yüksek. İzlerken geçirdiğiniz vakitten pişman olmayacağınızı düşündüğümüz filmin IMDB puanı 6,6. Film incelememiz için buraya tıklayabilirsiniz. 

4) AVENGERS: ENDGAME

Ä°lgili resim

Geldik en çok konuşulan filme! Efsanevi Marvel evreninin orjinal altılısının “bitiş” hikayesi olarak sunulan Endgame, izleyiciye çok şey vaat ediyor. Hem aksiyon, heyecan dolu hem de oldukça duygusal olan filmin IMDB puanı 8,7. Eğer fantastik dünaydan uzak biriyseniz ve henüz bu karakterlerle tanışmadıysanız, bir şans vermeniz kesinlikle tavsiyedir. Detaylı film incelememize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Filmin devamı niteliğinde olan Spiderman Far From Home’un da şu anda vizyonda olduğunu söylemeden geçmeyelim.

5) ANNA

ANNA movie ile ilgili görsel sonucu

Herkese hitap etmeyeceğini düşünsek de tempo arayanlar için ideal bulduğumuz, ana konusu aksiyon olan filmin başrolü Sasha Luss. Ayrıca filmde Helen Mirren, Luke Evans ve Cillian Murphy gibi isimler de yer alıyor. Suikastçi bir kadının hayatını ve geçmişini ele alan filmin IMDB puanı 6,7. Analizimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.