She-Hulk 9. Bölüm Yorumu | Biz Ne İzledik?

Kontrolden çıkmış, önüne gelen her şeye zarar vermeyen başlayan bir She-Hulk, haklın gözünde eskisi kadar kahraman olur mu? Sanmıyorum.

Jennifer’ın özel hayatının ifşa edildiği ödül törenini hatırlarsınız. (önceki bölüm yorumu için tıklayalım). Durdurulamamış olacak ki 9. bölümde gözünü hapishanede açıyor. Hem de bir zamanlar Abomination’ın kapatıldığı hapishane. Kurtulmanın tek yolu ise uzlaşmaya gitmek. Ama bu She-Hulk için tam anlamıyla kurtulma sayılamaz çünkü She-Hulk’a dönüşmesi artık yasaklandı. O sadece Jennifer...

Jennifer olarak döndüğü aile evinde daha fazla kalamayan Jen kendine yeni bir yer ararken bir yandan da artık She-Hulk‘a dönüşemeyeceğinin üzüntüsünü yaşıyor. İlk bölümden beri Jennifer bu konuda oldukça gel-git yaşadı aslında. Başlarda kabul etmek istemedi sonradan alıştı vs derken She-Hulk aslında onun bir parçası değil tam kendi oldu.

Bu arada Jennifer’ın üniversite zamanından kalan eğlenceli bir videosunu sisteme sızdırmayı akıl eden Nikki gibi bir arkadaş hepimize nasip olsun diyorum. Bu videoyu ifşalayan kişiye Intelligencia ekibi tabii ki de ulaşmak isteyecekti. Ki öyle de oldu. Hulkking tarafından özel bir etkinliğe davet edildi. Hadi bakalım maskeler çıksın!

Nikki ve Pug’ın efsane işleyen planı sayesinde Hulkking’in kim olduğunu çok kısa bir süre içerisinde öğreniyoruz bu arada. Bu dizide her şeyin çok hızlı gelişmesine bayılıyorum.

Jennifer, ”ne zaman isterse gidebileceği” biri olan Emil’in evinde yine kafasını dinlerken, She-Hulk’a karşı olanların buluştuğu etkinliğin büyük konuğu ise Abomination oluyor. İçeriye bir anda Jen de girince ortalık iyice karışıyor tabii. Todd’ın Hulkking oluşunu bu kadar rahat itiraf etmesi bana biraz saçma geldi. Madem bu konu bu kadar önemli değil neden gizlenerek yaptı ki onca şeyi?

Jennifer’ın da olaylara karşı duruşu beni benden aldı doğrusu. Sanki her gün kanı çalınıyor gibi buna şaşırmıyor da bu dizi böyle mi gidecek diye ağlıyor. Drama queenim benim.

Ortalık bu kadar karışıkken sizce kim eksik? Evet Tiania! O da anında damlıyor tabii. Bruce da gelse tam olacak artık derken asıl kahramanımız da sahneye çıkıyor. Özlemişiz be Hulk. 🙂

Dizinin bu sahnelerinde en az Jennifer kadar bizim için de karmaşık ve sürpriz şeyler yaşanıyor. Jennifer’ın bölümün gidişatını beğenmemesi, ekranın kapanması, sonra Jennifer’ın ondan da vaz geçerek bir anda Marvel: Assembled’ın içine girmesi. Buralar tam olarak benim rüyalarım gibi. Hele sonuncu vuruş mükemmeldi. She-Hulk’un tasarlandığı odaya giren Jennifer mı? Peki arka fonda 108.bölüme kadar uzanan senaryoları ve hatta final bölümünün ipuçlarını siz de gördünüz mü? 🙂

She-Hulk, senaryo değişikliği için Kevin ile görüşmeye giderken biz de Marvel Studios’a göz atıyoruz. Iron Man kostümüne siz de kalbinizi buraktınız biliyorum.

Bir dizi öneriden sonra filmin gidişatını istediği yöne çeviren Jennifer bizim sesimiz oluyor adeta. Özellikle de Daredevil’ı tekrar görmek istediğini söylediği kısımda gözlerimde SHIP SHIP yazdı. 🙂 Hele ki Matt Murdock hakkında bahsettiği o plan… Öhöm diziye dönelim.

Bölümün sonu tam da Jennifer’ın istediği gibi bitiyor. Todd’un planı elinde patlıyor, Emile hatasının sorumluluğunu üstleniyor (ya da biz şimdilik öyle sanalım), Jennifer tekrar İnsanüstü Hukuk Bölümü’nde avukatlık yapıyor ve Daredevil geliyor. 🙂 Bir kez daha görüşmelerinin hayalini kurarken ikili bir anda Jennifer’ın ailesiyle yemek masasında oluyor ve Jennifer’ın ağzından dökülen ”hayatıma hoş geldin’‘ cümlesi ile birlikte Matt & Jen editleri izlemeye gidiyorum. 2. sezonda görüşürüz umarım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!