She-Hulk 6. Bölüm Yorumu: Düğün ve Titania

Tam da Jennifer’ın kameraya bakarak ”bu ne alaka şimdi diyorsunuz değil mi?” dediği kısımdayım. Bir düğünümüz eksikti. Hadi bakalım.

Aslında bu düğün Jennifer’ın falan olsa daha yerinde olurdu resmen, Jen’in dıdısının dısısı Lulu, Jennifer’ı istemeyerek -sanırım- düğününe davet ediyor. Jennifer da She-Hulk kimliği ile yapması gerekeni yapıp düğüne katılıyor. Ama tabii herkesin dikkatini çekince gelin hanım bu durumdan birazcık rahatsız oluyor.

Jennifer düğün ile ilgilenirken İnsanüstü Hukuk Bölümü de boş kalmıyor, en azından bu sevindirici tüm bölüm düğün izlemedik. ”Bay Ölümsüz”ü izledik onun yerine, daha mı iyi bilemiyorum. Eşinden boşanmak isteyen Mr. Immortal, İnsanüstü Hukuk Bölümü’ne başvurmuş. Başvuruyor ama eski eşleri(!) ile masaya oturduklarında başvurduğuna pişman olmuş gibi geldi bana. O kadar çok yalan söylemiş ve sahte kimlik kullanmış ki şimdi kendisinden şikayetçi olan bir düzine kadın var.

Bu arada düğünde hiç beklemediğim bir gelişme yaşanıyor. Titania, damadın yakın bir arkadaşının sevgilisi olarak düğüne katılıyor. Bu durumdan tek memnun olmayan kişi tabii ki de Jennifer. Lulu da aralarındaki husumeti biliyor olsa gerek sanki Titania ile işbirliği yapmış gibi geldi bana.

Bu yüzden de düğün boyunca Lulu, Jennifer’a -sen nedimesin baskısı yaparak- her istediğini yaptırmaya başlıyor. Her istediğinden kastım garsonluk, gömlek ütüleme falan. Jennifer’ın kabul etmesi enteresan. Hadi kırmamak için ettin diyelim ama Lulu sana bunları çektirip seni rezil ederken sen de niye onu dinleyip She-Hulk değil de Jen olarak dolaşıyorsun ki? Dönüş She-Hulk’a ve Lulu’nun yaptıklarının hiçbir kıymeti kalmasın.

Kendini düğün boyunca She-Hulk’a dönüşmekten alıkoyan Jennifer, Titania’nın ona olan ilk hamlesiyle bakış açısını değiştiriyor. Yalnız burada da saçma gelen bir nokta var. Jennifer, alkolü fazla kaçırdığı için ilk etapta She-Hulk’a dönüşmekte zorlanıyor. Bruce ile biraz daha mı vakit geçirmesi gerekiyordu sanki? Bu kadar basit bir engelleme olmamalı diye düşünüyorum.

Her neyse ben bunları tartışırken Titania ve She-Hulk çoktan dj müziği eşliğinde ufak kavgalarını gerçekleştirdi. Bu kısmın daha uzun olmasını dilerdim ama birkaç dakikalık bir heyecan olarak kaldı sadece. Tabii sonucunda kazanan She-Hulk oldu, bu da Titania’nın She-Hulk’a olan öfkesini biraz daha artırdı diyebilirim. Çok kısa süre içerisinde tekrar karşımıza çıkacaktır.

Bölüm sonunda daha önceki bölümlerden de hatırladığımız She-Hulk’a gelen tehditlerle bağlantılı bir sahne gördük. Daha önce kanını almaya çalışan küçük çete bunlarla bağlantılı diye yorumladım ben. Ya da bu amaç içinde olan birden fazla kişi var. Hatta bunun için bir platformda paylaşım bile yapmaya başlamışlar. Bu konu ileriki bölümlerde nasıl işlenecek, olaya kimler dahil olacak oldukça merak ediyorum.

Bu arada bir önceki bölüm yorumumu da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!