She-Hulk 5. Bölüm Yorumu | Güç Güzelliktir

She-Hulk’un 4. bölümünde (4. bölüm yorumu için tıklayabilirsiniz.) Jennifer’a ”She-Hulk” için isim hakkı davası açan Titania’nın She-Hulk adını nerede kullandığını merak etmiştim. Ve şimdi öğreniyoruz, kendi kozmetik markasının adıymış. 🙂 Sevimli şey.

Daha önce her fırsatta She-Hulk isminden hoşlanmadığını hatta kimsenin ona o isimle seslenmesini istemediğini dile getiren Jennifer’ın, Titania ile bu denli bir isim kavgasına tutuşması bana biraz yersiz geldi. Acaba Jennifer, She-Hulk ismini kaybedince sadece ismi değil de kendi ününü ve görkemini de kaybedeceğini düşünmüş olabilir mi? Çünkü She-Hulk ismine kavuşan Titania birden herkesin gözdesi olmaya başladı. Jennifer için kıskanılacak bir durum olabilir. Aslında olay gerçekten de isim değil yani.

Jennifer’ın içinde bulunduğu durum onun sadece popülerliğini değil iş yaşamını da olumsuz etkiliyor. She-Hulk reklamı ile ön plana çıkan İnsanüstü Hukuk Bölümü’nün daha kendi ismini bile savunamayışı şirketi de sıkıntıya düşürüyor. Bu durumda tek çare ismi geri almak oluyor. Kendi kendini savunmayacağı için ise Jennifer’a şirket bir avukat ayarlıyor. Ve Jennifer’ı bu bölümde avukatlık koltuğunda değil de bir davacı olarak izliyoruz. 🙂

Hala mı Shrek?

Mahkemenin ilk sahnesinde Titania’nın Jennifer’a ”shrek” diye seslenişi yine dizi başlamadan önce sadece fragmandan diziyi yorumlamaya çalışan bazı üst düzey dizi yorumcularının yaptığı eleştirileri hatırlattı bana. Bu gereksiz ayrıntıya da değinmek istedim, şimdi devam ediyoruz.

Jennifer bir yandan dava sürerken bir yandan da She-Hulk lakabını üzerine tamamen almak için kendisine bir kostüm tasarlatıyor.

Mahkemede ise daha önceki bölümlerde yaşanan ve benim ne alaka şimdi diye yorumladığım bir olay bu bölümde She-Hulk’un kurtarıcısı oluyor. İşte şimdi diziden daha fazla zevk almaya başladım. She-Hulk’un daha önce bir tanışma uygulaması indirip oradan birkaç kişi ile görüşmesi She-Hulk ismini özel hayatında kullanacak kadar benimsediğini gösteren bir kanıt. Bu da mahkemede olayı bir anda Jennifer’ın lehine çeviriyor tabii.

Böyle bir sonuç karşısında Titania’nın tamam o zaman diyerek mahkeme salonunu terk etmesini beklemiyorduk. Belli ki bu işin peşini bırakmayacak. İsim konusunda olmasa bile başka bir şekilde mutlaka tekrar She-Hulk’un karşısına çıkacağından eminim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!