She-Hulk 4. Bölüm Yorumu | Gerçek Sihir

Hala mı She-Hulk ismine alışamadın Jennifer… Neyse bu bölümü az eleştirmek istiyorum, yani umarım.

Bu bölümümüzün baş kahramanı da pardon baş sorunlusu da Donny Blaze. Kendisi bir sihirbaz ama ne türden bir sihirbaz orası tartışılıyor. Zaten sihirbazlık mesleği kendisini insanlara tanıttığı bir kamuflaj. Aslında kendisi okuldan atılan bir Mistik Sanatlar öğrencisi. Ve burada öğrendiği önemli bilgileri eğlence amaçlı dışarıda kullandığı için halk için bir tehlike arz ediyor anlayacağınız.

Peki bu işi kim çözecek? İnsanüstü Hukuk Bölümü. Yine hafif gördüğüm bir olayla gündemde bu bölüm. Wong’u da yanına alan Jennifer kendini yine mahkemede buluyor. Ancak bakmışlar bu bölümler he böyle Arka Sokaklar havasında geçemez diziye biraz aşk meşk karıştıralım demişler sanırım ki bu sebeple Jennifer bir flört uygulaması indirerek first date’lere çıkmaya falan başlıyor. Hadi bakalım daha neler olacak.

(L-R): Tatiana Maslany as Jennifer “Jen” Walters/She-Hulk and Michael Curiel as Arthur in Marvel Studios’ She-Hulk: Attorney at Law, exclusively on Disney+. Photo courtesy of Marvel Studios. © 2022 MARVEL.

Jennifer olarak bu buluşmalarda pek başarılı olamayınca yoluna She-Hulk olarak devam etmesi biraz daha konuyu özgünleştirdi diyebilirim. Çünkü dizilerdeki bu date olayları oldukça birbirini tekrarlayan boyuttaydı. She-Hulk olarak insanlarla buluşmaya devam eden Jennifer’ı bu bölümde ilk kez iş bağımlılığından bir tık uzakta izleme fırsatı buluyoruz. Bunu en son 1.bölümde Hulk ile olan sahnelerinde görmüştük diyebilirim.

Biz Jennifer’ın ilk buluşmalarını izlerken Donny Blaze bir gösterisi sırasında yanlış bir portal açarak birkaç (çok fazla aslında) şeytanın insanların arasında karışmasına sebep oluyor. Bu durumu tersine çeviren de yine Wong ve Jennifer oluyor daha doğrusu She-Hulk demem gerek. Yaşanan bu olay da tabii ki Donny’nin sonunu getiriyor.

Asıl bomba ise dizinin son sahnesinde. Sonunda beklediğimiz Titania diziye dahil olacak gibi. Hem de She-Hulk isminin telif haklarını isteyen bir dost olarak. 🙂 Bir sonraki bölümü çok merak etmekle birlikte şuraya bir önceki bölümün bölüm yorumunu da bırakıyorum. Okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!