Başrollerini Hande Erçel ve Kerem Bursin’in paylaştığı, Fox’un yeni romantik komedisi Sen Çal Kapımı’nın ilk fragmanı birkaç gün önce yayınlandı. Sahte bir evlilik üzerine kurulan bir aşk hikayesinin konu edileceğini öğrendiğimiz dizinin senaryosu beklediğimiz üzere klişe olsa da, her yaz dizisinde olduğu gibi, kendine has yönleriyle türünün diğer örneklerinden bir şekilde ayrılacaktır.

İlk tanıtım için tercih edilen sahneyi pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Daha güçlü bir giriş yapılabilirdi. Ama kadrosunu sevilen oyunculardan oluşturduğu için izlenme konusunda pek kaygı duyacaklarını zannetmiyorum. Dikkatimi çeken şeylerden biri, Erçel’in karakterinin adının “Eda Yıldız” olmasıydı. Çok çok düz, sönük, akılda kalmayacak bir isim seçilmiş bence. Hande’yle de özdeşleştiremedim aslında. Keşke başka bir şey olsaymış.

 

 

 

 

 

 

 

Kerem’le Hande görsel olarak gayet iyi olmuşlar bence, çok hoş gözüküyorlar. O açıdan başarılı buldum. Hande’yi en son Halka dizisinde, İskender’in kızı Müjde olarak, cesur bir karakter olarak izlemiştim. Sen Çal Kapımı çok farklı bir türde olduğu için karşımda bambaşka birini görmeyi ve Müjde’ye has işaretlerin silinmiş olmasını umuyorum.

Kerem’e gelince.. Malesef reytinge kurban giden, izleyiciyi şaşırtarak beklentinin üstünde bir sonuç çıkarmış olan 2018 yapımı Muhteşem İkili’de izlemiştim. Bu dizide, önceki karakterinde barındırdığı “özgüven” özelliğine yine sahip olacağını, ve nedense biraz çapkınlık da göreceğimizi düşünüyorum.

Dizinin zengin hayatlar içerisinde geçeceği belli, bu noktada beklenmedik bir sürpriz yaşamayacağımıza inanıyorum. Yönetmen koltuğunda sevgili Ender hoca oturacağı için çekimlerden çok ümitliyim. Kendisi görsel şölen yaratmayı seven birisi çünkü. 

Eğlenmeye ve rahatlamaya çokça ihtiyacımızın olduğu bu süreçte, Sen Çal Kapımı umarım herkese çok iyi gelir. Güldürmesini, güldürmeyecekse de en azından keyifli vakit geçirtmesini diliyorum. İki güzel genç yüzün, hayal kırıklığına uğratmaması temennisiyle.. İlk bölümden sonra gelecek olan yorum yazısında görüşmek üzere! Sevgiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz