Rojbin Erden: ”Asi’ye hayat verdiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.”

Rojbin Erden: ”Asi’ye hayat verdiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.”

Merhaba Rojbin! Öncelikle yoğun set programında bize zaman ayırıp sorularımızı yanıtladığın için Ne İzledik Ailesi ve tüm sevenlerin adına çok teşekkür ederiz. Umarız keyif aldığın bir röportaj olur. 😊

1) Seni çok iyi tanıyan bir arkadaşına sorsak Rojbin Erden’i bize nasıl anlatırdı?

 • Arkadaşlarıma çok bağlı olduğumu arkadaşlarım da dâhil çevremdeki herkes bilir. Gerisine ben cevap vermeyeyim, onun adına konuşmamı istemezdi 😀

2) İstanbul Üniversitesi Opera Bölümü’nde eğitim alıyorsun. Hayallerinde olan bir bölüm müydü? Bölümünün, oyunculuğuna katkısı olan noktaları neler sence?

 • Evet hayalimdi. Fakat öğrencilik hayatımı yarıda bırakmak durumunda kaldım. Oyunculuk ve müzik birbirini desteklediğinde ortaya çıkan sonuç bambaşka oluyor. Konservatuvar ortamında okumak kendimi sanatın bir çok alanında daha hızlı keşfetmemi ve hayal edebilmemi sağladı.

4) Gelsin Hayat Bildiği Gibi’ nin finalinden çok kısa bir süre sonra Yabani’ nin Asi’ si olarak karşımıza çıktın. Asi özellikle sosyal medyada çok sevilen, seyircinin empati kurduğu bir karakter oldu. Senaryoyu okuduğunda Asi’ nin bu kadar sevileceğini düşünmüş müydün?

 • Asi’ yi ilk okuduğum andan itibaren çok sevdim. Çok inanarak ve keyif alarak hayat verdim. Bölümler ilerledikçe ve Asi’ yi daha iyi tanıyıp anladıkça insanlar da empati kurmaya başladı. Sevileceğinden emindim, fakat bu kadar büyük bir kitleye ulaşması beni de şaşırttı. Tabii ki çok mutlu ve gururluyum. Asi’ ye hayat verdiğim için de kendimi çok şanslı hissediyorum. Hayatım boyunca unutamayacağım bir yerde olacak.

5) AsLaz çoğumuzun gönlünü fetheden bir çift oldu. Dinamiklerine bayılıyoruz. Yer yer kızsak da onlardan vazgeçemiyoruz. 😊 Peki; Rojbin olarak Asi ve Alaz ilişkisine baktığında ne düşünüyorsun? Sence bu kadar sevilmelerinin altında ne yatıyor? Ve bir de unutmadan; sen bu çifte bir şarkı armağan edecek olsan bu hangi şarkı olurdu?

 • Asi ve Alaz’ı ilk bölümde izlediğimde, “Evet bence de bu ikili olmalı” dedim. Birbirlerine bu kadar zıt gidip bir o kadar da engel olamadıkları çekim, gerçek aşkı birlikte tanımaları, dengesiz ilişki dinamikleri AsLaz’ın canlı ve tutkulu kalmasını sağlıyor. Onlara armağan edeceğim şarkı da Duman- Haberin Yok Ölüyorumolurdu.

6) Önce Gelsin Hayat Bildiği Gibi sonra da Yabani için söylediğin şarkılarla oyunculuğunun yanı sıra sesinle de çok dikkat çekiyorsun. Partnerlerin Onur Özer ve Bertan Asllani de müzikle ilgileniyor. Bu denk gelişler hakkında ne düşünüyorsun? Müzikle ilgili bir planın var mı? Şarkı çıkarmayı düşünüp düşünmediğin oldukça merak ediliyor.

 • Çok güzel tesadüfler… Evet planlarım var, ama aceleci davranmamaya çalışıyorum. Sürpriz olsun…

7) Bertan Asllani ile partner olacağınızı öğrendiğinizde ilk tepkiniz ne olmuştu? “İlk başta enerjimiz tutmamıştı sonra çok iyi arkadaş olduk” diyen partnerlerden misiniz yoksa “evet biz bu işin altından kalkabiliriz” diyenlerden mi?

 • Bertan’ ı bu iş ile birlikte tanıdım, tanıdıkça da çok sevdim. İlk bölümü izledikten sonra “Evet biz bu işin altından kalkabiliriz” dedik. AsLaz’ a karşı hep çok motiveydik.

8) Yabani ile birlikte çok ciddi bir kitle edindin. Kariyerine bu kadar göz önünde işlerle başlamak ve gördüğün ilgi değişimi hakkında ne düşünüyorsun? İlk kez ne zaman “Evet ben artık ünlüyüm” dedin?

 • Bu güzel geri dönüşler çok anlamlı ve kıymetli. Özel hayatımda işimin tam aksine hiç değişiklik yaşamadım. Yine aynı evde, aynı arkadaşlarımla, aynı düzenimde hayatımı yaşamaya devam ediyorum.  İlk tanınmaya başladığımda durumu normalleştirmem ve alışmam biraz zaman aldı.

9) Rojbin sete ya da okula gitmediğinde ne yapar? Bize ilgi alanlarından bahsedebilir misin?

 • Çok yoğun çalıştığımız dönemlerde en büyük hobim uyumak:) O haftayı nasıl geçirdiğime ve hava durumuna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Arkadaşlarımla zaman geçirmek, konserler, seyahatler, spontane planlar ve güneşli havalar benim için paha biçilemez.

10) Önce Ertan Saban sonra Yurdaer Okur, Dolunay Soysert ve Osman Alkaş gibi duayen isimlerle karşılıklı oynadın. Çok başarılı, yıllarca bizleri ekrana kilitleyen isimlerle karşılıklı oynamak nasıl bir his?

 • Çok keyifli ve öğreticiydi. Hepsinden ayrı ayrı birçok şey öğrendim. Bu konuda çok şanslı hissediyorum.

11) Sette unutamadığın bir anın var mı? En çok eğlendiğin ya da zorlandığın bir an olabilir; bizimle paylaşır mısın?

 • Fiziksel olarak en zorlandığım sahne; Yaman, Asi, Cesur ve Umut’ un koşu yarışı yaptıkları sahneydi. Dün gibi hissediyorum yorgunluğunu üzerimde… Eğlendiğim ve gülüp oynamakta zorlandığım çok fazla sahne oldu.

12) İleride mutlaka çalışmak isterim dediğin oyuncular ya da yönetmenler var mı?

 • Birlikte çalışmak istediğim çok fazla oyuncu var… Yönetmenleri sayacak olursam; Berkun Oya, Fatih Akın, Pelin Esmer, Tolga Karaçelik, Cem Yılmaz, Zeki Demirkubuz diyebilirim.

Şimdi sıra Twitter, yeni adıyla X’teki takipçilerimizden gelen sorularda. 😊

Asi’den hangi konuda tavsiye almak isterdin?

 • Her konuda danışmak ve tavsiye almak isteyebilirdim. Mantığına, hislerine ve fedakâr ruhuna güvenir; ona sırtımı tamamen yaslardım.

Doğaçlama oynadığı sahneler var mı?

 • Tabii. Ekip arkadaşlarımızla birbirimize alıştıkça ve tanıdıkça sahnelerde daha fazla doğaçlama yapmaya başladık. Özellikle Sezer’ le sahnelerimizde güzel bir frekans yakaladık ve çok fazla doğaçlama yapabiliyoruz.

Herhangi bir sahneyi tekrar çekme şansı olsa bu hangi sahne olurdu?

 • Çocuklarla evdeki ilk sahnemizi tekrar çekmek isterdim. Aylar sonra o sahneyi tekrar çekmenin bende yaratacağı duyguyu merak ediyorum. Bir nevi zamanda yolculuk gibi…

TEŞEKKÜRLER. 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!