Polis Rolünde İzlediğimiz Kadın Karakterler

Yerli tv dizi sektörümüzde şimdiye kadar sayısız oyuncu izledik. Çeşitli dizilerde çeşitli karakterlerimizi canlandıran bu oyuncularımızdan, bugün kadın oyunculara yöneleceğiz ve daha önce bir dizide “polis” rolünde gördüğümüz kişileri anlatacağız. Erkek odaklı ve gücü erkekle temsil etmeyi alışkanlık etmiş dizilerin azalması dileğiyle.. Keyifli Okumalar!

 

Meryem – Burcu Komiser

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serenay Aktaş’ın canlandırdığı Burcu karakteri, izleyici tarafından sevilen bir karakterdi. Hem mesleğini icra ettiği ve polislikle alakalı sahnelerle, hem de ilişkisine dair anlarla izleyici toplayan biriydi Burcu komiser. 2017-2018 yılları arasında yayınlanan dizide büyük ilgiyle takip edildi.

 

Halka – Bahar Komiser

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’nin en sağlam dizilerinden biri olan Halka’da, Hazal Subaşı’nı polis olarak izledik. Ciddi havası, kolay teslim olmayan halleri ve özgüvenli duruşuyla kendini hemen herkese sevdiren bu sevimli karakteri, ne yazık ki uzun süre izleyemedik ancak Subaşı’nın dizi geçmişine adını altın harflerle yazdırdığına hiç şüphe yok.

Usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’la birlikte rol aldığı dizide, Bahar karakteri işbirliği yaptıkları Kaan’la yaşadığı, daha doğrusu yaşayamadığı aşkla da çok konuşulmuştu. İkilinin naif hikayesi başta eğlenceliyken, sonlarda yürek burkan bir hale gelmişti. Yaşadığı her şeyle ve heyecan dolu anılarıyla Bahar Berkes, asla unutulmayacaklar arasında.

 

 

Babil – Nihal Komiser

 

 

 

 

 

 

 

 

Güçlü kadrosuyla ilgi odağı olan dizi Babil’de başta rol yaparak göreve giren bir kadın olarak tanıdığımız Nihal, izleyicinin diziye dair en sevdiği şeylerden biri. Herkes başından beri, onun göründüğü gibi biri olmadığını tahmin etmiş, muhakkak altından bir iş çıkacağına dair yorumlarda bulunmuştu. Yanılmadılar da, sevgili Aslı Enver’in başarıyla canlandırdığı Nihal karakteri, sahneleri iple çekilen biri haline geldi.

 

Böyle Bitmesin – Nisa Komiser

Nergis Öztürk kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? - MEDYA ...

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski ama son derece başarılı dizilerden olan Böyle Bitmesin’i hepimiz aile masasıyla hatırlarız. Avukat, psikolog vs derken, o masada oturan bir de polis vardı herkesin sevdiği. Hem görevindeki başarısı ve düşünce şekliyle, hem de aile ilişkisiyle akıllara kazınan Nisa, arkadaşlarıyla olan sahnelerinde de herkesin favorisiydi.

Hallettiği sayısız dava, ortaya çıkardığı yalanlar, kalplerini tamir ettiği insanlar, kurtardığı aileler.. Sevilmek için çok sebebi vardı Nisa’nın. İkonik haliyle herkesin bahsettiği tatlı bir polis olarak akıllarda kaldı.

 

Çember – Ayşe

 

 

 

 

 

 

 

 

Pelin Akil’in, eşiyle birlikte rol aldığı mini dizi Çember’in Ayşe’siydi. Fazla bölümü olmamasına rağmen herkesin sevdiği bir karakter olmuştu. Ayrıca gerçek hayatta evli olan çiftin dizide de partner olup ilişki yaşaması herkesin hoşuna gitmişti. Tatlılığıyla gönülleri fetheden Akil’in ve rolünün yanı sıra, konu ve senaryo itibariyle de iyi bir diziydi Çember. Vakit ayırmak isteyen herkese tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!