tds_thumb_td_300x0
Nilay Deniz | Aslı & Yasemin Karşılaştırması

Nilay Deniz. Güzeller güzeli, dünya tatlısı.. İnsanın izledikçe içi açılıyor. En son Furkan Andıç yazısını yazdığım seriye bu sefer Nilay’ı konuk ediyoruz. Ateşböceği’nin Aslı’sıyla Çatı Katı Aşk’ın Yasemin’ini karşılaştıracağız. Hadi başlayalım!

Ailesine destek olmak için çevresinin hiç alışık olmadığı, genellikle erkekler icra ettiği için genç bir kadında gördüklerinde şaşırılan bir mesleği yapıyordu Aslı. Şofördü, taksiciydi. Yasemin ise henüz gastronomi öğrencisi, aşçı olacak. 📚🥘Öğrenci demişken, Aslı çeşitli sebeplerle okulunu, hukuk fakültesinde öğrenim göreceği üniversitesini dondurmuştu. Yasemin’i ise ilk bölümde bir yandan okuyup bir yandan çalıştığını söylerken izledik. Bu durumda ikisinin de maddi açıdan çok ferah bir hayatı olmadığını söyleyebiliriz.

Bu iki genç kadının bir diğer ortak noktası ise güçlü olmaları. İkisi de pes etmeyen, azimli karakterlere sahip. Biraz fiziksel özelliklere geçecek olursak, şahsen ben Yasemin’in daha güzel giyindiğini düşünüyorum.👗Çatı Katı Aşk’ın senaristi zaten tüm kadroda harika iş çıkarıyor. Aslı daha spor ve sade giyiniyordu, Yasemin ise, dizinin yapısından olsa gerek, çok daha cıvıl cıvıl, şıkır şıkır, renkli, canlı, süslü kombinlerle karşımızda.

Aile konusunda da benzer sayılırlar. Evet Yasemin farklı bir şehirde, onlardan uzak yaşıyor Aslı ise onlarla birlikte yaşıyordu ama her ikisi de ailesine oldukça düşkün, onlar için fedakarlıkları göze alan kişiler.

Aşk hayatına gelincee, durumlar işte burada baya farklı. En sevdiğim dizilerden biri olan Ateşböceği görünüşte romantik komedi olsa da, bol dramlı duygusal bir işti. Üstelik bu dramların en büyüğü Aslı’yla Barış’ın aşkına büyük darbe vuran, Aslı’nın yeğenine çarpıp sakatlayan aracın Barış’a ait olması gerçeğiydi. Tabii olayın arkası göründüğü gibi değil ama bu kadarı bile bu ilişkinin ne yollardan geçip nasıl sınavlar verdiğini biraz anlatıyor.

Söylemek zorunda kalınan yalanlar, ayrılık acısı, gözyaşı.. Tabii harika anlarla dolu bir ilişkiye finalde mutlu sonla veda ettik o ayrı. Çatı Katı Aşk’ta ise daha hafif dertler ve daha küçük yalanlar mevcut 🙂 Misal evli olmak. Demir’le Yasemin’in ilişkisi benim en sevdiğim tarzlardan. Bol atışmalı, sözlerle değil hareketlerle bakışlarla duyguların ifade edilmesi, içten içe delirmeler.. Açık açık söylenemeyen kıskançlıklar.😂

Yasemin Aslı’ya nazaran çok daha agresif ve sert bence. Aslı daha yumuşak, naif, minnoştu. Yasemin çok tatlı bir karakter olmasına rağmen biraz cadılık var açıkçası. Tabi onun bu kendinden emin, hak edene hak ettiğini veren, hakkını yedirmeyen tavırları tadından yenmiyor orası ayrı. 

Her iki karakter için de çok teşekkürler Nilay Deniz! Seni izlemek çok keyifli. Aslı’nın hüzünlerini de, Yasemin’in sinirli hallerini de çok sevdik. Nice projelerde görmek dileğiyle, emeğine sağlık. 🌸

 

Bugün Nilay Deniz’in canlandırdığı iki güzel karakterden bahsettik. Bir sonraki yazı kim hakkında olsun istersiniz? Görüşmek üzere!

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!