tds_thumb_td_300x0
Furkan Andıç | Demir & Ateş Karşılaştırması

Karşılaştırma serimizin dördüncü yazısına hepiniz hoşgeldiniz! Bir önceki Kubilay Aka yazısı için isminin üstüne tıklayabilirsiniz.

Hepinizin bildiği gibi Çatı Katı Aşk yakın zamanda yayın hayatına başladı ve bizler de Ateş Avcı’yla tanıştık. Furkan’ın önceki karakteri Demir Erendil’den çok farklı biri olduğu için de bu yazıyı hazırlamak farz oldu. Huyu suyu hali tavrı, her şeyiyle bambaşka biri Ateş.

Öncelikle ikisinin yaşları arasında çok bir fark yok çünkü Demir Erendil 30’larına yakın genç bir iç mimardı. Ateş ise birkaç sene önce tıp eğitimini tamamlamış bir yarışçı. Üniversitede 6 yıl geçirdiğini düşünürsek de, hemen hemen o da 30’una yakın. Hayat tarzlarına bakacak olursak, ikisi de varlıklı. Demir olgun, ciddi, mesafeli bir adam, Ateş ise zıpır, eğlenmeyi seven neşeli bir tip.

Demir’le Ateş’in ortak noktası aileleri. İkisi de annesini kaybetmiş, ikisinin de babasıyla problemleri var, yaralı. Ateş’in bu mevzusu biraz karışık ama yine de, şimdilik elimizde olan bilgilerle çıkardığımız sonuç bu.

Zar zor gülümsediğine şahit olduğumuz Demir’e karşılık, Ateş’i sürekli sırıtırken görüyoruz.

Demir uzun ilişki insanıydı, bir aşka kapılıp kendini ona adayan biriydi. Ateş ise şimdiye kadar kızlarla hep “takılmış” eğlenmiş, vakit geçirmiş. Ayşen’le olan hikayesinde, ilk kez aşık oluşunu izleyeceğiz.

Artemim’in patronu Demir Erendil’i hepimiz düzenli, kuralcı, rutinlerine ve alışkanlıklarına son derece bağlı, sağlıklı yaşayan bir adam olarak tanıdık. Ateş ise bunların tam zıttı. Bir günü bir gününü tutmayan, her an yeni maceralara atılıp olaylara karışan, keyfine göre abur cubur dahil olmak üzere beslenen rahat biri. 

Demir’in daha sade, pastel ve koyu tonlarda bir hayatı vardı anlayacağınız. Sonrasında Selin’le renklenmiş, değişmişti. Ateş ise rengarenk, daha hayat dolu, esprili ve curcunalı.

Demir geçmişindeki acı tecrübesi yüzünden aşktan korkuyordu Ateş ise Ayşen’in peşinden koşmaya çok hazır. İşte böyle, bu iki yakışıklının hikayelerini ve karakterlerini karşılaştırdık. Her ikisini de çok seviyoruz. Emeğine sağlık Furkan Andıç! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!