tds_thumb_td_300x0
Kubilay Aka | Celasun & Kerem Karşılaştırması

ilk sezonuyla Netflix’te yayınlanan ve özellikle genç izleyiciler tarafından oldukça beğenilen Love 101’i izledikten sonra aklıma gelen şeylerden bir tanesi de Kerem karakterinin incelemesi olmuştu ve bunu neden daha önce Hazal Subaşı ile Alina Boz’a yaptığım karakter karşılaştırması gibi yapmayayım dedim ve bu şekilde yazmaya karar verdim! Önceki yazılara isimlerin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim konumuza.

Öncelikle biraz fiziki konulardan başlayacak olursam, Kubilay Aka’nın uzun saçlı ve hafif sakallı haliyle çok daha çekici, güzel göründüğünü düşünüyorum ve eminim ki çoğunluk buna katılacaktır. Çukur’da Celasun’u ilk baş daha genç, delikanlı bir imajla izlemiştik ama sonraları, Vartolu’nun yanına geçmesi ve onunla geçirdiği zamanlar ve devamında genelde daha olgun, ve yakışıklı : ) bir görüntüsü vardı. Karakterine bakalım.

Semtin asi, dikbaşlı ve acılı çocuğu olarak tanıdık Celasun’u. Gözükara ve cesaretliydi de aynı zamanda. Tabii bu biraz deli cesareti modunda, düşünmeden yapılan hareketler, fevri çıkışlar şeklindeydi ama olsun. Genel anlamda seviliyordu Celasun. Hele ki aşkıyla, Akşın’layken..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ama n’olduysa oldu ve bizim Celasun değişti, tanımadığımız birine dönüştü sonraki sezonlarda. Zaman zaman etkisiz elemanlaştı zaman zaman içine biri kaçmış gibi şeyler söyledi, biricik, yarasından öptüğü dert ortağı karısına ihanet etti falan derkeen, sevilmeyen hatta nefret edilen bir karaktere dönüştü. Ama bu durumları görmezden gelerek, hatta mümkünse yok sayarak bakarsak göze hitap eden, atarlı giderli, biraz komik de bir karakterdi Celasun. Akşın’la yaşadıkları, Çukur’da verdiği savaşlar ve Vartolu’yla ilişkisiyle izlerken sevilmişti.

 

 

 

 

 

 

 

Gelelim henüz yeni tanıştığımız Kerem’e. Celasun gibi atarlı ama kat kat fazlası. Hatta daha ziyade agresif, ters bile diyebiliriz belki. Ailevi konuda yine dertli ama bu sefer mevzu başka. Onu istediği şekilde görmeyen, yetersiz ve sorunlu ebeveynleri ve içinde olmaktan mutlu olamadığı bir hayatıyla çok da bayılmadığı bir soyadı var.

Celasun’dan çok daha komik ve bu yönü saflığından, doğallığından kaynaklanıyor bence. Aşk 101’in Komik Sahneleri yazısında bu konudan bahsetmiştik. Kerem duygularını biraz farklı ifade eden, törpülenmesi, iyileşmesi gereken bir çocuk. 

Sezon boyunca onu biraz kavgacı olarak izledik ama her zaman böyle kalacağını düşünmüyorum. Şiddeti gerekli görmeyen, sıklığını azaltan birine evrilecektir bence zamanla. Eda’nın “sert erkek seviyorum” ayaklarına bakmayın siz. Aşıkların, heyecanı başka yerlerde arayacaklar. 

Kerem’de doğal komikliği dışında beni en çok eken tarafı sporcu kimliği, yani basketbol. Görmeyi umduğum maçlar, sayılar, takım zaferleri vardı.. Çok severim o atmosferleri. Ne yazık ki nasip olmadı. Önümüzdeki sezonlara bakacağız artık : )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!