tds_thumb_td_300x0
Netflix’in Locke&Key Dizisini Nasıl Bulduk?

Locke&Key dizisi 7 Şubat’ta Netflix’te yayına giren fantastik türde bir çizgi-roman uyarlaması. Peki dizinin konusu ne? Locke&Key’i nasıl bulduk? Kimler izlemeli? Tüm merak ettiklerinizi sizin için derledik.

Öncelikle, genel bir yorum yapmak gerekirse ufak tefek mantık hataları ve işleniş sıkıntılarına rağmen konusu, atmosferi ve büyüsü için kesinlikle izlemeye değer yani izlenebilir bir dizi. Dizi bizden geçer not almayı başardı. İzlemenizi öneriyoruz.

Eğer izlemeyi düşünüyorsanız ama biraz daha detay gerekli diyorsanız; bu yazıda dizi ile ilgili spoilersız yorumlarımıza yer vereceğiz.

Konusu Ne?

Locke&Key, babalarının öldürülmesinin ardından, anneleri ile birlikte babalarının çocukluğunun geçtiği eve (Key House) taşınan 3 çocuğun hikayesini anlatıyor. Çocuklar, burada babalarının gençliğine dair yeni sırlar keşfederken, babaları ile kader ortağı oldukları bir yolculuğa da çıkıyor. Bu ise ‘’Key house’’un adı üzerinde olan sihirli anahtarları. Locke ailesinin bu köklü evinde birtakım anahtarlar gizli. Bu anahtarların her biri ayrı bir sihirli olayı mümkün kılıyor. Çocuklar, babalarının da çocukken bu anahtarları keşfettiğini öğreniyorlar. Anahtarlar ve sihirli ilgili bilinmesi gereken en önemli kural ise sihiri sadece çocuklar duyup, anlayabiliyor. Yetişkinler sihire maruz kalsalar da anında unutuyorlar.

Anahtarlar Ne İşe Yarıyor?

Birçok sihirli anahtar var kimisi eğlenceli kimi tehlikeli. Anahtarların işlevleri spoiler sayılır bu nedenle çok yer vermeyeceğiz. İzlerken görmeniz daha şaşırtıcı ve eğlenceli olur. Ama merakınızı gidermek için bir iki örnek verecek olursak sizi istediğiniz kapıdan geçiren bir anahtardan tutun da, sizi kafanızın içine sokan bir anahtara kadar dizide birçok sihir mevcut.

Kimler İzlemeli?

Eğer Narnia Günlükleri, Talihsiz Serüvenler Dizisi ve Harry Potter gibi serileri seviyorsanız; bu diziye de bir şans vermelisiniz. Sihirli anahtarlar sizi alıp yıllar öncesine çocukluğunuza götürüyor. Dizide Narnia’nıın adı da referans olarak birden fazla geçiyor. Okulun bodrum katındaki duvarda ise ‘’Hogwarts mektubun gelemeyecek’’ diye bir not var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!