tds_thumb_td_300x0
Netflix’in En Beğenilen 10 Dizisi!

Netflix mi alırım bir dal! Yaptığı çoğu dizi tüm dünyada yankı uyandıracak nitelikte. Böyle olunca da Netflix yapımı olan her diziye ayrı bir gözle bakar olduk. Kaliteli, sürükleyici, farklı… Eğer aradığınız dizi kriterleri buyusa sizi böyle alalım.

Netflix’in en beğenilen 10 dizisini sizin için derledik!

1.Black Mirror

Tüm dünyayı kasıp kavuran Black Mirror tartışmasız en iyi Netflix dizilerinden biri. Gerçeklerle yüzleşmek, aynaya bakmak hiç bu kadar korkunç ve acı verici olmamıştı. Black Mirror sizi düşünmeye iten bir dizi. Çok uzak değil belki de 10 sene sonra yaşayacağımız hayatı görmek isterseniz Black Mirror sizi bekliyor…

 

 

 2.Dark

Bilimkurgu ve gerilim bir arada. Alman yapımı olan Dark son bölümüne kadar sizi karmakarışık düşüncelere sokmaktan hiç çekinmiyor. Radyoaktif sızıntılar, zamanda yolculuklar vs vs. Aklımızın almakta zorlanacağı şeyler Dark ile karşımıza çıkıyor. Eğer Stranger Things izleyip zevk aldıysanız, Dark da tam size göre!

 

 

3.The Rain

Dark’ı izleyip beğenen herkes bu diziyi de ilgiyle izleyecek. Garanti veriyoruz! Danimarka yapımı bir dizi olan The Rain, iki kardeşin hayata devam etme mücadelesini anlatıyor. Ölümcül bir virüsün ardından sağ kalmayı başaran iki kardeş, yıllar sonra kendileri gibi hayatta kalabilenlerin peşine düşüyor. Dizinin sloganı ise: ”Kuru kal, hayatta kal!”

 

 

4.Altered Carbon

Afişleriyle bile izleyicinin dikkatini çeken Altered Carbon başarısını sürdürüyor. Richard K. Morgan’ın Siberpunk romanından uyarlanan Altered Carbon’un anlatıcısı ünlü astrofizikçi Neil deGrasse Tyson. Ölümsüzlüğün, beden değişiminin, zihin aktarımının normal olduğu bir dünya hayal edin. Ve ardından gelen birçok olay… Altered Carbon sizi bu dünyanın içine çekecek.

 

 

5.Everyhing Sucks!

Liseli hikayeleri bizi biraz bayıyor mu? Eğer bir Netflix dizisiyse hayır! Amerika’nın Oregon eyaletindeki bir grup liseli gencin hikayesini anlatan komedi dizisi, Everything Sucks! izleyicilerini 90’lı yıllara götürüyor.

 

 

6.The OA

Yedi yıl önce kaybolan ve gözleri görmeyen bir kadın. Prairie Johnson’ın, yıllar sonra ortaya çıkışıyla beraber gözlerinin düzelişi ve grubuyla birlikte gizemli hikayelere bağlandığı halkanın bir parçası olmak ister misiniz? O zaman The OA tam da size göre bir dizi!

 

 

7.La Casa De Papel

Bir hırsız çetesini ne kadar sevebilirsiniz? Bu ekibi gördükten sonra bir kez daha düşünün. 🙂 Tek bir amaçları var İspanyol Kraliyet Darphanesi’ni soymak. Ama öyle klişe soygun dizileri gibi de bakmayın sakın. Profesör ve ekibinin akıl almaz derecede ciddi, ayrıntılı bir o kadar da göndermeli bir hikayesi La Casa De Papel.

 

 

8.Suburra: Blood On Rome

Mayfa hikayelerine birde bu taraftan bakın. İtalyan yazarlar Giancarlo De Cataldo ve Carlo Bonini’nin romanından uyarlanan film, İtalya’da büyük yankı uyandırdı. Devlet işleri ve mafya arasındaki düzeni anlamak zor olsa gerek. Suburra: Blood On Rome size bu konuda yardım edecek.

 

 

9.Glow

Kadınlar ve Amerikan güreşi… İkisi bir arada nasıl mı olur? Glow bu iki konuyu öyle güzel birleştirmiş ki izleyici dizinin peşini bırakamıyor. Kadınlar spor için özellikle de Amerikan güreşi için ne yapabiliyorsa hepsi Glow’da!

 

 

10.Alias Grace

Gerçeklerin yeri her zaman ayrıdır. Gerçek bir hikayeden uyarlanarak hazırlanan Alias Grace, hizmetçilik yaptığı evde işlenen bir cinayetten sorumlu tutulan bir kadını konu alıyor. Grace suçlu mu suçsuz mu bu bilinmiyor. Çünkü kendisi olanlara dair hiçbir şey hatırlamadığını söylüyor…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!