Maraşlı 9. Bölüm | Aşık Oldum

Merhaba sevgili dostlar. Yine, yeniden yeni bir bölüm yorumuyla birlikteyiz. Geçen hafta bölümü, Mahur’un ülkeyi terk etmesiyle sonlandırmıştık. Gelin şimdi hep birlikte yeni bölümü yorumlayalım.

Mahur’un gitmesiyle Maraşlı sarsılır. O zannetti ki; sana aşığım deyince Mahur gitmekten vaz geçer. Olaylar beklenmedik yönde gelişinde Nihal Maraşlı’yı görevden almaya karar verir. Fakat Maraşlı’nın vaz geçmeye hiç niyeti yoktur. Çünkü o, Zeliş’i vuranları bulmadan vaz geçmek istemez. Mahur’un geri geleceğini iddia eder. Nihal buna pek inanmasa da bir süre beklemeye karar verir. Maraşlı Mahur geri dönecek dedi ve haklı çıktı. Buna ben bile şaşırdım. Oysaki Mahur’un gerçekten gittiğini sanmıştım. Fakat yine klişeye kurban gittik.😊

Mahur geldi ama bana çok da aşkından gelmiş gibi gelmedi. Gitme eylemiyle Maraşlı’ya küçük bir tehdit savurdu ve geri gelerek ondan vaz geçemeyeceği algısı oluşturdu. Şimdi de güven testinde. Bana asla yalan söylemeyeceksinden sonra gelen; arkadaşlarıyla buluştukları yer, kendilerine kimin zarar verebileceği, babasının kasasındaki bilgilere nasıl ulaştığı, daha da tepede kimin olabileceği gibi sorular bana hiç de masum gelmedi. Özellikle Maraşlı’nın kim olduğuyla ilgili ve bir isme ulaşma çabası garip geldi. Başından beri Mahur’dan da sıra dışı bir atak bekliyorum ama bakalım hayırlısı, bahtımıza ne çıkarsa.

Bir süre sevgilicilik oynamaya çalışsalar da Maraşlı duruma kendini kaptırmamak için epey çaba sarf etti. Özellikle bu bölüm Maraşlı Mahur diyalogları bayağı ağırdı. İnsanı çekmeyen, kıskançlık ayağına sevgi testlerinin yapıldığı, herkesin ya Mahur’a ya da Maraşlı’ya aşık mısın, aranızda bir şey var mı, yok olamaz, bir birinize uygun değilsiniz lafları dolanıp durdu. Bunun diziye ne katkısı vardı diye düşünmeden edemedim. Belki ilerde göreceğiz ama zaten aksiyonu ve heyecanı azalmış bir dizide bir de milyon kere aynı şeyleri tekrar tekrar söylettirmek biraz cesaret işiydi.

Maraşlı Türel ailesine, özellikle de konağa girebilmek için Mahur’un kendisinin yardımına ihtiyaç duymalıydı. Ancak o zaman konağa girebilirdi. Fakat Mahur’la olan her diyaloğu, teması Mahur’un kendisine bağlanmasına neden olduğu kadar, kendisinin de Mahur’a bağlanmasına neden oluyor. Anlaşmada aşk olmayacaktı. Fakat gönül ferman dinlemiyor.

İşte tam bu noktada, salak İlhan’ın düşüncesizce yaptığı salaklığı hızır gibi yetişti Maraşlı’nın imdadına. Savaş’ın ortaklarının uyuşturucu ticaretini ihbar edince öldürülmeye çalışırlar. Neyse ki Maraşlı, o esnanda kalp krizi geçiren Aziz beyi haber etmek için arar da İlhan da, ne şehittir ne gazi olmaktan kurtulur.

Bu olay Maraşlı’nın iki türlü işine yarar. Nasıl derseniz? Konağa bu sefer İlhan’ın rızasıyla rahatça girebilecektir. Diğeri ise Savaş’ı köşeye kıstıracak bir fırsat geçer eline. İlhan’ı öldürmeye çalışan kendini bilmezi konuşturur ve milyon dolarlık mala el koyar. Savaş’a da mesaj yollar. Ya emir aldığı kişiyle buluşmasını sağlayacak ya da uyuşturucudan vaz geçecektir.

Mahur ve Necati ilişkisi hep özel bir yerdeydi. Abi kardeş ilişkisinden öte bir bağlılıkları var. Bunu uzun zamandır yorumlamak istiyordum ama neresinden, nasıl anlatsam bilemiyordum. Hâlâ da bilemiyorum ya. Belki de ikisinin kırılmışlıkları olduğu için daha bir yakınlar. İlhan kendi aleminde yaşarken, hatta biraz da babasına yaranmak için çırpınırken Mahur’la Necati adeta dert ortağı olmuşlar. Necati’nin babası tarafından ötelenmesi, Mahur’un, annesinin hastalığından habersiz olup cenazesine bile gelememesi ikisinin de acılar ekseninde buluşturan noktalar olsa gerek.

Ama bölüm sonu gördüğümüz üzere, perde gerisindeki gizemli patron Necati çıktı. Necati bir yandan Aziz’e acı çektirmek için planlar yaparken bir yandan da anneden kardeş Mahur’a zarar vermek ister mi? Mahur’a karşı bu kadar korumacı davranırken diğer yandan canına kast etmeyi nasıl düşünebilir? Bunun arkasında başka şeyler olduğunu düşünüyorum. Aklımdan geçenler şimdilik bende kalsın zamanı gelince, tahminim ne kadar doğru o zaman yazarım.

Maraşlı’nın konağa girebilmesi için Mahur’la aşk oyununa ihtiyacı var dedik. İlhan’ın hesapsız hareketiyle artık buna gerek kalmadı. Maraşlı Mahur’un, belki de İlhan’ın koruması olarak o konağa girebileceği kesinleşince aşk oyununa da bir son verme vakti geldi. Dramatik bir konuşmadan sonra, ayrı dünyaların insanıyız girizgahı ve devamında gelen açıklamadan sonra bu ilişkiye son verilir.

Bu sahnelere de kısa bir eleştiri bırakmak istiyorum. Ne ilişkilerinin başlamasında ve ilerlemesinde yeterince bir derinlik vardı ne de ayrılıklarında. Bir hamlık, olmamışlık vardı. Bu yüzden aşklarında da ayrılıklarında da inandırıcılık geçmedi bana. Bu konuda Maraşlı daha etkilenmiş görünüyordu. Mahur ise daha bir soğukkanlı karşıladı ayrılık kararını. Durum böylr olunca acaba aşan içinde başka planlar mı var diye soramadan edemiyorum. Herkes Mahur için ağıtlar yakarken ben Maraşlı için endişeleniyorum. Kendi kurduğu tuzağa yakalanan avcı gibi Mahur’u aşık etmeye çalışırken kendisi aşık oldu. Olur da Mahur da, diğerleri gibi oyun yapıyorsa Maraşlı perme perişan olur.

Ve geldik bölüm sonuna. Sürpriz mi yoksa çokça teori kasıldığı için beklenen miydi? Maraşlı esas patronla görüşmek istemişti. O zaman esas patronun ortaya çıkma vaktiydi. Savaş buluşmamız lazım dedi. Patron da geldi. Yer; mezarlık. Hem de Ömer’in mezarının başı. Gelen Necati. Sarılırlar… Necati; üzülme kardeşim, biraz daha sabret der. Şimdilik görünen Necati ve Savaş’ın abi kardeş oldukları. Fakat ben başından beri Savaş’ın Ömer’in oğlu olduğuna inanmıyorum. Buna inanmam için daha elle tutulur gerekçelere ihtiyacım var.

Necati’nin intikam alabilecekler listesinde hep vardı (gerçi ben bir ara onun yerine Ozan’ı koymuştum ama😊). Şimdi gerekçesi daha da güçlendi. Katil olmasının yanında bir de babasının, bilmeden de olsa katili olması Necati için yeterli sebep. Her ne kadar Savaş’ın Ömer’in oğlu olduğuna inanmasam da şimdilik baba dediği adamın ölümü ve ondan sonra hayatının çok zor geçmesi Savaş için de geçerli sebep olabilir. Tabii bu Savaş’ın insanlara işkence etmesinden zevk almasını asla haklı göstermez. Bakalım Maraşlı Necati karşılaşması nasıl olacak? Daha doğrusu Necati kendini açık edecek mi? Kardeşlerin yeni planları ne? Maraşlı istediği isme ulaşabilecek mi?  

Bir bölümün daha sonuna geldik. Bugünlük de bu kadar sevgili dostlar. Sürçü lisan ettiysem affola. Yeni bölümde buluşmak üzere hoşça kalın. 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!