Maraşlı 5. Bölüm | Karanlık

Merhaba sevgili dostlar. Bugün 5. Bölüm yorumuyla tekrar birlikteyiz. Geçen haftayı Ozan’ın ihanetiyle ve sonrasında gelen kazayla kapatmıştık. Bu bölüm nasıl geçti gelin hep birlikte irdeleyelim.

Bölüm yine türlü oyunlara gebe bir şekilde başladı. Ozan, Maraşlı’nın elinden bir şekilde kurtulmayı başardı ama nereye kadar? Maraşlı özellikle Mahur’u korumak zorunda olduğu için şimdilik Ozan’ın peşinden gidemez ama sağolsun adamları onu bu konuda da yardımsız bırakmaz. Mahkeme gününe az kaldığından Savaş son kozlarını oynamaya kararlıdır. Bu yüzden Mahur’un katılacağı bir sergi açılışına, özellikle adam yollar ve Maraşlı’yı arayarak kendisinin ne kadar, eli kolu uzun bir adam olduğunu vurgulamak ister.

Akşamki sürprize ise Mahur’la Maraşlı kadar ben de şaşırdım. Annesinin, özellikle gizli olarak bıraktığını düşündüğüm CD demek ki çok önceden birilerinin eline geçmiş ki koz olarak kullanması için Savaş’a vermiş. Mahur her ne kadar ifadesini değiştirmeyeceğini söylemiş olsa da, Maraşlı her ne karar verirse versin Mahur’un yanında olacağını söylese de bu seferki düelloyu Savaş kazanacaktı. Kazandı da. Çünkü Mahur annesinin, kendisine ne söylediğini o kadar çok merak ediyor ki öyle bir kozla kim gelirse gelsin Mahur asla dik duramıyor.

Tabii bu olay sonrası Savaş’ın, Mahur’un kendisine ilgisi olduğu düşüncesine kapılması konuyu başka boyutlara da taşıyacak gibi. Henüz çok erken ama aklıma gelmişken bu konuda da teorimi yazmadan geçemeyeceğim. Savaş ilk başlarda Mahur bana kalsın diye Maraşlı’yı ortadan kaldırmak isteyecek ki bunu bölüm sonunda zaten yapıyor. Çünkü Maraşlı’nın Mahur’dan hoşlandığını anladı ve bu yüzden onu rakip olarak görmek istemiyor. Fakat diğer yandan Mahur’un ortadan kaldırılması lazım. Çünkü o hala bir tanık. İşte bu yüzden, daha da yukarıdaki kişiler Mahur’un öldürmesi için başka adamlar gönderirse işte o zaman Savaş Maraşlı ile iş birliğine gidebilir diye düşünüyorum.

Savaş bu bölümde insanlar sahip olmadıkları şeylere başkaları sahip olunca onları kıskanırlar dedi. Benim anladığım Savaş’ın sahip olmadığı bir şeyler var ve bunun hıncını çıkarmak, intikamını almak için bu tür şeyler yapıyor gibi. Bunların başında da gün ışığından mahrum bırakan hastalığı geliyor. Sanki ölmeden önce alabileceği tüm hınçlarını almak istiyor gibi. Bir de Aziz gibi kişiler ailesine zarar verdiyse onların da intikamını alıyor olabilir.

Bu bölüm Mahur’un Maraşlı’ya biraz daha bağlandığını gördük. Artık onunla konuşmadan rahatlayamıyor. Bu konuşmalar onları elbette yaklaştıracak ama şimdilik net bir şey beklemek hayalperestlik olur diye düşünüyorum. Mahur’un çoğu kez yaptıkları şımarıklık derecesinde olup Maraşlı’yı zor durumda bırakan hareketlerini göz ardı edersek genel olarak diyalogları güzeldi. En azından birbirlerini daha bir dost, dert ortağı görüyorlar. Çiftimin bu şekilde adım adım ilerlemeleri hoşuma gitti. Mesela Mahur daha bir meraklı sormaya başladı Maraşlı’yla ilgili şeyleri. Maraşlı da sözde renk vermediğini sansa da Mahur, Maraşlı’yla konuştukça onun ses tonundan içinde başka bir kişilik olduğunu anlamaya başladı. Bu da ilişkilerinin geliştiğinin güzel bir göstergesiydi.

Tüm bunlar olurken diğer taraftan yaşanan gelişmelere de kısaca değinelim. Evin içindeki ispiyoncu Ozan çıktı. Geçen hafta işareti verilen Ozan ve Dilşad ilişkisi bu hafta net olarak açığa verildi. Bu ilişkiyi şantaj unsuru olarak kullanan Savaş, bu süreçte istediği bilgilere ulaşmıştı. Ozan’ı tekrar bulup sorguya çeken Maraşlı da gerçekleri öğrenir ve kendisi için Savaş’tan bilgi getirmesini emreder. Ozan’ın da aradığı kişi olmadığını anlayan Maraşlı ise Türel ailesinin çok daha karmaşık ve karanlık geçmişi olduğunun anlar. Bu da gösteriyor ki gelecek bölümlerde yeni yeni sayfalar açılacak.

Necati’ye gelecek olursak, hâlâ gizemini korusa da içindeki öfkeyi sonunda çıkardı. Babasnın kendisini gözden çıkarması ilk değildi belki de. Bu konuda ilerleyen bölümlerde flashback sahneler olsa tadından yenmez. Necati’nin de en azından babasından intikam almak için haklı sebepleri var. Ama esas soru eğer Necati intikam alan kişi ise buna ne zaman dahil olduğuydu? İşin sonunda Mahur’un zarar görme ihtimali var. Peki Mahur’u gerçekten de seviyor mu yoksa rol mü yapıyor. Şu an aklımdan geçen Necati’nin henüz harekete geçmediği yönünde. Hâlâ beklemede ve bir süre daha gözlem yapıp uygun zamanı bekliyor gibi.

“Nasıl anlarsın pusuyu? Sesinden. Korkunun ve kalleşliğin sesi yoktur.Sessizdirler.”

Aziz Türel ihanet edenlerin şahı olsa gerek. Önce ortağı Ömer’e, arada kim bilir kimlere şimdi de Maraşlı’ya. Savaş ailenin zaafını çok güzel çözmüş kukla misali oynatıyor. Önce Ozan’dı, başından beri Mahur, şimdi de Aziz bey. Tabii her zamanki gibi Savaş’ın Maraşlı’yı yok etme planının en büyük yardımcısı ise Mahur hanım olmakta. Önceki kararlarında kendi hayatı söz konusuyken bu sefer Maraşlı’nın hayatı tehlikede. En çok kızdığım nokta ise sadece kendini düşünen Türel ailesi yüzünden zavallı Zeliş’in babasız kalma ihtimaliydi. Özellikle Aziz’e çok kızgınım. Kendi kızı için küçücük kızın hayatının mahvolmasını göz ardı etmek nasıl bir bencilliktir, nasıl bir vicdansızlıktır. Üstelik kızı da gördüğü halde. Umarım Mahur Ömer’in kızı çıkar da senin ellerin de bomboş kalır.

Mahur’a tekrar dönecek olursak Maraşlı’nın sözünü dinlememenin bedelini bu sefer ağır ödeyecek gibi. Mahur, şu ana kadar Savaş’ın kendisiyle oyun oynadığını bir türlü anlayamadı Maraşlı o kadar dediği halde. Sonuçta ne kayıtlara ulaşabildi ne de beladan kurtulabildi. Bu kadar muhatap olması Savaş’ın faraziyelerini daha da besledi. Bu da Savaş’ın Maraşlı’yı ortadan kaldırma arzusunu daha da pekiştirdi. Şimdiyse Mahur, Maraşlı’yı kurtarma çabasına giriyor ne kadar gücü yetecekse? Bir musibet bin nasihatten iyidir derler ama bu musibet çok ağır olacak gibi.

Bugünlük de bu kadar sevgili dostlar. Bir bölünüm daha sonuna geldik. Sürçü lisan ettiysem affola. Yeni bölümde buluşmak üzere hoşça kalın. 😊

Önceki Bölüm Yorumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!