Lupin | 3. Bölüm Yorumu

Şimdiye kadarki en iyi bölüm buydu. Assane her zamanki gibi her şeyi ince ince planlamıştı ve polis teşkilatı tabiki onu yakalayamayacaktı, her şeyi hesaba katıyor çünkü. Sağlamlığından emin olmadığı hiçbir adımı atmıyor.

Babasının soruşturmasını yürüten komiseri izledik bu bölümde. Adam, senelerdir sakladığı sırrı sürdürüp, onu, babasının suçlu olduğuna ikna etmeye çalışıp bizim de şüpheye düşmemize sebep olurken, öyle olmadığı daha sonra anlaşıldı. Yolsuzluğun resmi çok iyi çizilmiş ve para, itibar gibi kavramlar sorgulatılmış. Tarihte her zaman var olmuş ve olmaya devam edecek olan olaylar bunlar. Başkalarının çirkin amaçları için yitip giden, gözü kapalı harcanan hayatlar..

Adam güya gayet idealist, bu ilişkilerin hüküm sürdüğü sisteme boyun eğmeyecek biriymiş ama gelin görün ki, kabul etmesinin tek sebebi karısının hayatıyla tehdit edilmesi değil. Resmen para tatlı gelmiş sonrasında, başkasının kanıyla kendi çocuklarına mis gibi bir hayat kurmuş ve sonrasında bunu devam ettirmeye mecbur görmüş bir şekilde.

Sondaki kameraları sökme sahnesinde, işi orada bitmeyeceğini tahmin etmek zor değildi. Hepimiz acaba Assane’in son hamlesi ne olacak diye bekledik. Ben, o kameraları yem olarak çok ortalığa, açığa koymuş mutlaka başka yerlerde daha iyi gizlenmişler vardır ve adam sökmeyi, hepsini çıkarttığını düşünerek bitirdiğinde kalan kameraların yeni görüntüleri ekrana düşer sanmıştım ama öyle olmadı. Daha güzel, komiserin layık olduğu bir sürpriz yaşandı.

Zaten daha fazla görüntüye ihtiyaç da yoktu, istediği montajı oluşturabilecek kaynağı Assane çoktan elde etmişti. Velhasılkelam heyecanlı, sürükleyici bir bölümdü. Bundan sonraki adımları ne olacak, bu hikaye nereye varacak cidden merak ediyorum.

Assane’in karısıyla tanışma hikayesi de oldukça güzeldi. Ayrıca bay Pellegrini’nin nasıl pislik, ahlaktan yoksun bir adan olduğunu da her bölümde biraz daha iti görüyoruz. Aile yabancı, genç yaşlı kim olduğu fark etmeden herkesi yalanların içine sürüklüyor. Elini fazla kirletmeyen, aynı zamanda terbiyesiz bir suç makinesi.. Gelecek bölümde görüşmek üzere.

Birinci Bölüm Yorumu

İkinci Bölüm Yorumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!