Lupin | 1. Bölüm Yorumu

8 Ocak tarihinde çıkmasına rağmen şimdiden hit haline gelen Lupin dizisi, gizem/komedi türünde geçen bir Fransız yapımı. Toplamda iki sezon olarak planlanmış ve yayınlanan ilk sezonu beş bölümden oluşuyor. Günlerdir herkesin konuştuğu, dillerden düşmeyen bu diziye karşı merakıma yenildim ve bir an önce izlemek istedim.

Açıkçası bölümün sonuna kadar dizinin biraz abartıldığını, haddinden fazla övüldüğünü düşünmüştüm. Bölüm bittiğinde ise, ekstrem bir güzellikte olduğunu düşünmemekle beraber, aldığım keyfin arttığını söyleyebilirim. Zaten 2021 yılında o kadar basit bir senaryo çekmeyeceklerini tahmin etmem gerekirdi.

Oyunculuklar da, çekimler de, dekor da bence normal düzeyde. Hatta beklentimin bi tık altında kaldı diyebilirim. Nedense birkaç efsanevi iş izleyince çıta ister istemez yükseliyor, her dizide aynı düzey bir kalite arıyor gözler. Bu konuda örnek verebileceğim en net örnek ise Unorthodox.

Dönelim Lupin’e. Hikayenin geçmişle iç içe ilerlemesi hoşuma gitti diyebilirim. Ana karakterimizin eşi ise en sevdiğim karakterlerden biri oldu, ikisi arasındaki ilişki oldukça sevimli. Müzayede sonrasındaki kaçma olayı yaşandığında, Assane soğukkanlı davranır ve yeni bir plan kurarak çözüm üretir sanmıştım. Zaten önceden hazırlamış olduğu sürprizden habersizdim tabii. Gerçeği görürken yüzüme bir tebessüm yerleşti. Onun hep bir adım önde olduğunu unutmamak lazım. 🙂

Baştaki plan kısmı ve diğer detaylar bana sıradan gelmişti, olayın bundan ibaret olmadığına, daha doğrusu aslında bambaşka oluşuna baya sevindim. 40 küsür dakikamın boşa gitmediğini hisettirecek şekilde bitti bölüm. Umarım gittikçe daha da güzelleşir. Merak edenler için, Lupin’in güncel imdb puanı 7.8. Sonraki bölüm yorumunda görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!