Lupin 2. Bölüm Yorumu

Yine bölümün başlarında yanılgıya kapıldım ve sıkılacağımı sandım, şu park olayının aşırı basit ve sıradan olması yüzünden. Ama bölüm güzeldi, neyse ki erkenden konuya girmişler. Yalnız şunu söylemem gerekir ki, oyunculuklar cidden kötü ya, gerçeklikten çok uzak. Bu biraz seyir zevkini düşürüyor anlayacağınız.

Assane’in bunca zaman sonra babası hakkındaki gerçeği öğrenme süreci, araştırma için hapse girerken yaptıkları güzeldi. Adam konusunda, kendisi Assane’in babasını yakından tanıyordur ve o anlatacak hikayesini diye düşünmüştüm ama daha hoş bir şeyle karşılaştık.

Adam görevi olan tek şeyi yapıp, yıllar önce ondan istenen ricayı gerçekleştirdi Assane’e kitabı söyledi ve iş ondan çıktı. Gerisi zaten emin ellerde. Ufak ipuçlarıyla nasıl sonuçlar doğabileceğini çok iyi biliyoruz. 🙂

Assane’in hala dostu olan adamla nasıl tanıştığının gösterilmesi de çok tatlıydı. O yaşlarda, ikisi de çocukken başlayan ilişkinin bu günlere gelmesi herkesin içini ısıtacak türden.

Bu kadın beni o kadar sinir etti ki. Babasının kurduğu iğrenç düzene teslim olarak yaşamasını geçtim, maddi gücünü vs. kullanarak polise yaptığı muamele.. Sen önce git bi aynaya bak, orada gördüğün suratı azarla. Hadsiz. Bundan sonra neler yaşanacak ve olaylardaki konumu ne olur merak ediyorum.