Keşke Sevgili Olsalardı Dediğimiz İkili: Phoebe ve Joey!

Çoğumuzun ”Phoebe ve Joey sevgili olsalar nasıl olurdu?” diye yaşadığı dönüm noktası, Joey’nin Phoebe’nin kötü ikizi Ursula ile çıkmaya başladığı bölümdür muhtemelen… Phoebe, onun doğum günü yerine Ursula’yı tercih etmesinden dolayı Joey’e kırgın olduğu halde ikiz kardeşinin Joey’i kullandığını fark edince sırf Joey üzülmesin diye onunla buluşup Ursula gibi davranmış, hatta bir de öpüşmüşlerdi 🙂 

Friends izleyen kiminle konuşsak ”Onlar neden sevgili olmadı ki?” tepkisi alıyoruz üstelik. Anlaşılan sadece bizim değil çoğumuzun içinde kalmış bu ikili…

Diğer efsane sahnelerine doğru bir hatırlatma yapmaya ne dersiniz? Ne de olsa sevgili olmasalar da Joey ve Phoebe’nin arasındaki ilişki hep özeldi. Üstelik her fırsatta birbirlerine karşı üstü kapalı da olsa bir şey hissettiklerini de belli ediyorlardı. Phoebe’nin hamile olduğunu sandığında bekar bir anne olarak hayatının zor olacağını düşündüğü için ona evlenme teklifi eden Joey’i hatırlayalım. Aynı zamanda 31. yaş gününde 30’una kadar tatmak, yaşamak istediği şeylerden biri ”muhteşem öpücüğünü” almak olan Phoebe’nin bu dileğini gerçekleştiren de elbette ki Joey.

Phoebe hepinizin bildiği gibi vejeteryan ama taşıyıcı annelik yaptığı dönemde bebeklerin sağlığı için et yemesi gerekiyordu. Tam bir etobur olan Joey sırf Phoebe için bebekler doğana kadar et yeme hakkını Phoebe’ye verdi.

Her ne yaşarlarsa yaşasınlar bu ikili teselliyi her zaman birbirinde buldu ve birbirlerinin dilinden en iyi onlar anladı.

Son olarak Matt ve Lisa’nın uyumunu özleyenler için bir video ilişlitirelim, iyi seyirler 🙂

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!