Kalplerimizdeki Güzellik: The Beauty Inside

“Bir adam, bir kadın, yaşlı bir amca… Belki çocuk… Hatta bir yabancının yüzü…Her yeni güne yeni bir yüz ile uyanıyorum.”

Kendinizi her gün farklı bir bedenin içinde buluyor olsaydınız nasıl olurdu? Neler hissederdiniz?

İlk soruya “ilgi çekici olurdu” diyenleri duyabiliyorum. Çünkü ben de böyle düşünüyordum.  Her yeni gün, yeni bir bedenle ufak da olsa maceralar yaşayabilirdik ve ertesi sabah başka biri olacağımız için belki de büyük sorumluluklar almak durumunda kalmazdık. Bu yönden bakınca ilginç bir deneyim gibi duruyor, fakat bunu yaşayan biri için de bu kadar hoş olabilir mi?

“Her sabah, her şeyi ‘yeni ben’ için tekrar hazırlamak zorundayım. Neden her gün dönüşmek zorundayım? Eski halime nasıl dönebilirim?”

Kim Woo Jin, her günü bir başka bedende yaşayan genç bir adam. Sabah uyanıyor ve aynanın karşısına geçiyor. Aynadan ona bakan gözler yabancı… Her gün bambaşka biri duruyor karşısında. Her gün, o gün için yeni baştan kuruyor hayatını. Ve bir gün, hayatını tamamen değiştirecek biriyle karşılaşıyor, Yi Soo…

Bir insan, kaç farklı kişiye aşık olabilir? Birini kaç defa baştan sevebilirsiniz? Karşılaştığınız her birini tanıyabilir misiniz? Elinizi tutuşunu, saçlarınızı okşayışını, size bakarken yüzüne yayılan gülümsemeyi aklınızda tutabilir misiniz? Peki ya o da yapamıyorsa?..

“Aşk, sorunları çözebilir. Ama aynı zamanda aşk, her şeyi yok edebilir de.”

The Beauty Inside, konusu bakımından ilginç bir Kore filmi. Sıradan sandığımız hayatlarımıza bakabileceğimiz yeni pencereler açıyor. Aşka ve dünyaya bakışı içimizi ısıtıyor. İçinizde çiçekler açabilir, ama yeri geldiğinde çiçeklerin de kalplerinin ağrıyabileceğini hissedeceksiniz. Filmin içine serpilmiş hoş müziklerle hayallere dalıp farklı diyarlara yolculuk edebilirsiniz.

Biraz da bu film ile kendi tanışmamdan bahsedecek olursam, ben bu filmle ilk karşılaştığımda (internette konusunu görmüştüm) dizi sandım ve film olduğunu öğrenince hayal kırıklığı yaşadım… Yine de heyecanımı kaybetmeden izledim. Öyle güzeldi ki bir kere izlemek yetmedi ve ertesi gün oda arkadaşımla tekrar izledim. “Çok sevdiklerim” listemde yer alıyor artık! 🙂

Not: Filmi izlerken fazlasıyla düşebilirsiniz, lütfen sağlam bir yere oturup izlediğinizden emin olunuz! 🙂

Keyifli izlemeler…