tds_thumb_td_300x0
İzlemesi Çok Keyifli 3 Yan Karakter

Dizilerin baş karakterlerinin önemli olduğu kadar, yan karakterler de önemlidir. Çünkü tamamlayıcılar olmadan, ana karakterin özellikleri çok da bir şey ifade etmez. Çoğunlukla ana karakterin ailesi, arkadaşları, iş ekibi, komşuları gibi konumlarda gördüğümüz bu karakterler, dizinin baharatları, sosudur diyebiliriz. Her dizide yeterince özen gösterildiği söylenemez ama çoğunlukla sorumlu kişiler bu konuda oldukça başarılıdır ve izlediğimiz dizilerde neredeyse başrol kadar sevdiğimiz hatta bazen başrolün önüne geçecek kadar ilgi gören yan karakterlerle karşılaşırız. Bugün bunların birkaç tanesinden bahsedeceğiz!

Lucifer – Ella

Lucifer's Aimee Garcia Previews A “Rattled” Ella In Season 4 – 4 ...

 

 

 

 

 

 

 

Sevilen dizi Lucifer‘ın her bir karakteri ayrı ayrı şahane olup çok sevilse de, aralarında en eğlencelisi bence kesinlikle Ella. Konuşma tarzı, enerjik kişiliği, insanlarla kurduğu diyaloglar ve mesleğini icra etme şekliyle, kendisi tam bir nevi şahsına münhasır kişilik diyebiliriz. Kendisi çoğunlukla ana kadrodan sayılıyor olsa da, çeşitli sebeplerle yan karakter kategorisine girebiliyor. Dizinin komik tarafını çoğunlukla Lucifer ve Cloe üstlense de, Ella’nın bu konudaki katkıları kesinlikle yadsınamaz. Benim en sevdiğim özellikleri ise konuşma şekli ve bakışları.

Good Place – Yargıç

The Good Place' recap: 'The Burrito' - Baltimore Sun

 

 

 

 

 

 

 

Gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında gördüğüm The Good Place‘in her karakteri, sahnesi, bölümü, repliği çok özel olsa da, bu maddenin hakkını verecek kişi kesinlikle Judge. Harika bir mizahla birleştirilmiş güzel oyunculuğuyla Yargıç, dizinin en keyifli taraflarından biriydi. Tüm absürdlüğüyle bize sunulan harika bir karakter olmasının yanı sıra, vurguladığı şeyler ve alaycılık yöntemiyle anlattıkları sayesinde, senaristinin zekası ve bakış açısının da kanıtı niteliğindeydi.

B99 – Kevin

Kevin Cozner | Brooklyn Nine-Nine Wiki | Fandom

 

 

 

 

 

 

 

Captain Holt’un en az onun kadar güleryüzlü eşi Kevin, B99 dizisinin en eğlenceli taraflarından biriydi. Mesafeli tavırları, yükselmeyen ses ve sınırlı yüz ifadeleriyle, yalnızca kullandığı kelimelerden anlaşılabilecek tartışmaları, kendince kuralları ve zaman zaman saygılı, zaman zaman sert yaklaşımlarıyla, kendisi rolünün hakkını veriyordu. Başarılı oyuncuyu, The Good Place dizisinde “Shawn” ismiyle kötü bir karakteri canlandırırken de izlemiştik. 

Benim listem bu şekilde. Bu liste, son bir iki yıl içerisinde izlediğim dizilerden bir derlemeydi. Siz de kendi favori karakterlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!