Yabancı dizi izlemeyi hepimiz seviyoruz. Yaklaşık bir saat süren bölümleri, klişeden uzak duran konuları ve çok çeşitli türleriyle bizler için harika birer zaman geçirme aracı oluyorlar.  Bugün zekası ile bir ayrı övündüğümüz 3 karakterden bahsedeceğiz. Bilimkurgu veya polisiye ama hepsi aynı listede!

 

1- Sherlock

Hanımların dikkatine! Sherlock Cumberbatch ayağınıza geldi ...

Şüphesiz.. Elbette Sherlock yalnızca bu özelliğiyle ön plana çıkmıyor ama kesinlikle en sevilen ve göze çarpan tarafının bu olduğunu söyleyebiliriz. Olaylar arasında kurduğu bağlar, detayları görme şekli, zihin sarayı, hızlı düşünmesi ve daha birçok şey.. Beyninin kıvrımlarının içinde neler olduğunu her zaman deli gibi merak ettik. İzlerken insana inanılmaz keyif veren bu sahnelere dayanarak, milyonlarca insanın favorisi olan sevgili yüksek işlevli sosyopat Sherlock Holmes’u ilk sıraya koydum!

 

2- Walter Bishop

Walter Bishop | O Tarz Mı? Wikia | Fandom

Birkaç farklı türü içinde barındıran harika dizi Fringe’in biriciği olan Bishop, delilik seviyesine yakın bir dahilikle karşımıza çıkıyor. Deneyler, icatlar, kurtarılan hayatlar derken onu genellikle bilimsel bir akışta izliyoruz. Herkesin “benim kimya, fizik öğretmenim böyle olsaydı neler yapardım neler” şeklinde yorum yapacağı tatlılıktaki bu adam, fikirlerini ve bulgularını öyle güzel anlatıyor ki, dinlemelere doyamıyoruz. Henüz tanımayan herkes için şiddetle öneridir. Heyecanla takip edeceğinize eminim.

 

3- Fitz-Simmons 

Agents of SHIELD: Where (or When) Did Fitz and Simmons Go? | CBR

Evet onlar iki kişiler, ama bu ayrılmaz ikili oldukları gerçeğini değiştirmiyor. O kadar ki, defalarca denemesine rağmen evren bile birliktelerine engel olamadı! Marvel’ın Agents of Shield dizisinde yer alan bu güzel çocuklar, görebileceğiniz en keyifli karakterlerden. Yıllar boyu yan yana eğitim gören ve sonrasında çalışan Fitz & Simmons’ın beyinleri öylesine gelişmiş ki, bir şeyler icat etmeleri, yeni keşifler yapmaları, sorunları tespit etmeleri ve tabii ki onlara çözümler üretmeleri çok kısa sürüyor. İmkanları değerlendirme, uzay hayatı, süpergüçler ve daha birçok konuda sergiledikleri hünerleriyle hem ekiplerinin, hem de sayısız masum insanın canlarını, sağlıklarını koruyorlar.

Aklınıza gelebilecek her türlü ilginç konuda bir fikre sahip olmaları, eğer değillerse hemen bir yolunu bulup halletmeleri ve üstünde çalışmaları öyle güzel ki. Tabii bunları yaparken atışmaları, birbirlerinin cümlelerini tamamlamaları ve kendine has tavırlarıyla, neredeyse aynı zihne sahip bu iki genç bilim insanını izlemek çok çok keyifli. Hem komik, hem duygusal hem de çok zekiler anlayacağınız!

Şimdilik bu kadar, sonraki yazılarda görüşmek üzere!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz