İzlediğimizde yüzümüzde sadece var oluşlarıyla bile bir tebessüm bırakan, yetenekleriyle bizi hüngür hüngür ağlatan çocuk oyunculara hep beraber bi göz atalım mı?

1. Ata Berk Mutlu

Cuma’ya Kalsa’da Berk karakteriyle hayatımıza girdi, Karadayı’da Nazif’le sergilediği performanslarla sevildi, Poyraz Karayel’de oynadığı Sinan’la olmazsa olmazımız oldu! Sadece yeteneğiyle değil, kişiliğiyle de çok konuşulan bir çocuktur Ata Berk. Küçük yaşta o kadar üne sahip olmasına rağmen o saf çocuksu halini asla bırakmadı. Ben Ata Berk’i Poyraz Karayel ile tanıdım ve çok sevdim. Ve Sinan da hayatım boyunca asla unutmayacağım bir karakter olarak kalacak. Onu unutulmaz kılan Ata Berk. Sinan’ı başkası oynasaydı, olmazdı. Sinan’ın baba sevgisini mesela o kadar iyi canlandırdı ki. Ama bu bence karşılıklı bir şeydi. Gerçek hayatta da İlker Kaleli ile baba oğul gibi olmalarından kaynaklanan bir şeydi bu bence. Sinan’ın o kadar çok sahnesi var ki hafızamdan silemediğim, silinmesini istemediğim… Güldürdüğü sahnelerden tut ağlattığı sahnelere kadar. Mesela Sinan’ın vurulma sahnesini unutamıyorum. Ya da Ayşegül’le birlikte kaçırıldığında Ayşegül ablasıyla konuştukları. Ya da tam ohh be kaçtı kurtuldu bak Poyraz da geldi Sinan’ı alıp götürecek dediğimiz an Sinan’a araba çarpması… Hastanede babasının onu bir daha bırakmaması için ağlayışı. Ya da Poyraz “öldüğünde” o cenaze sahnesi… Babasıyla cenazeden sonra kavuşması… Her seferinde ağladı ve ağlattı. Bu oyunculuğuyla da Altın Kelebeği kazandı. O da aslında hiç unutamadığım ve asla unutmak istemediğim bir an. Adını duyduğunda sahneye koşusu, kendisini tutamayıp ağlayışı… Her şey o kadar saf o kadar içtendi ki… Kendisini o akşam yine herkese hayran bırakmıştı. Gecenin en güzel anıydı. Bi de ağladığında İlker abinin gözleri dolması, ayakta alkışlayışı, Ata Berk tekrar yerine geçtiğinde ona bakarak göz yaşı dökmesi… Onlar Poyraz Karayel’de oynamadılar, yaşadılar ve herkese yaşattılar. Şimdi Ata Berk’i maalesef ekranlarda görmüyoruz ama kendisi Zeynep Selimoğlu (Bizim Hikaye’nin Kiraz’ı) ile birlikte yönettiği Junior Park YouTube kanalında bir de kardeşi Can Mutlu’nun Afacan Can Channel adlı adlı YouTube kanalında izleyebilirsiniz. Merakla yeni bir diziyle ekranlara dönüşünü bekleyeceğiz.

2. Emir Berke Zincidi


Kendisini, bence aranızda bir çok kişi gibi Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisiyle, Osman karakteriyle tanıdım. Onu Osman olarak her izlediğimde hayrete düştüm, hâlâ öyle… Bir çocuk nasıl böyle oynayabilir, nasıl bu kadar gerçekçi olur dedim? Sette napıryorlar Emir Berke’yle de bu kadar iyi canlandırıyor rolünü? Nasıl o duyguları yansıtabiliyor bize? Bu nasıl bir çocuktur? Dedirtti her seferinde. Mesela birinci bölümde Ali Kaptan’ın gizli aşk mektupları bulunduktan sonra çıkan kavgada Osman’ın dedikleri, ağlayışını bi ben mi unutamıyorum? Ya da Cemile hapise gittiğinde Osman’ın annesini bırakmayışı, hatta Cemile gittikten sonra bile ağlayarak arkasından koşusunu bi ben mi unutamıyorum? Peki Küçük Ağa’da sergilediği performanslara ne demeli? Mehmetcan’ın yazdığı onca mektupları o duyguyu sesiyle bize hissettiriyor olması, annesi ve babası ayrılmasın, hep mutlu olsun diye verdiği savaşı, ya da babasının helikopterle kaza yaptığını öğrenince yıkılışı, annesi bıçaklanınca yoğum bakım odasının önünde annesine seslenişi, ağlayışı… Bir Deniz Hikaye’sinde de unutamadığım bir çok sahne var ama en unutamadığım sahne 3. Bölüm’de Hakan, Deniz’i okula teslim ettiğinde Deniz tam giderken geri dönüp babasına bakıp ağlayarak ona koşması, babasına söylediklerini buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Çok da iyi yetiştirilmiş bir çocuk. Tek kelimeyle muhteşem biri yani. Yakında yeni dizi geliyor diyorlar, yolu bahtı hep açık olsun. Biz merakla diziyi bekliyoruz, keyifle de izleyeceğiz.

3. Beren Gökyıldız


Beren’i Güldüy Güldüy Show Çocuk’ta tanıdım. Adını da aslında daha önce biliyordum ve tanıyordum ama ilk orada izlemiştim onu. Daha sonra da Anne dizisinde canlandırdığı Melek/Turna karakteriyle tanıdım. Ve hakkını yememek lazım, sergilediği oyunculuk inanılmazdı. Yeri geldi güldürdü, yeri geldi ağlattı. Hatta bu performansıyla Altın Kelebek ödülünü iki kere kazandı! Sonuna kadar da hakketti. Bu yaşında oyunculuğu böyleyse bir kaç yıl sonra nasıl olur bilmiyorum, hayal bile edemiyorum… Biz Melek Akçay’ı ve çektiği acıları unutmayacağız. Şimdi de Bizim Hikaye’de Ayşe karakteriyle karşımıza çıkıyor. Fiko’nun arkadaşı. Cesur bir kız çocuğu. Ordaki ağlama sahnesiyle de ağlattı hepimizi. Yolu bahtı hep açık olsun. Bu oyunculukla da daha çok büyük yerlere gelecek, biliyorum…

4. Demir Birinci


Aslında Demir daha yeni hayatlarımıza girdi fakat kendini hemen herkese hayran bırakmaya başardı. Sen Anlat Karadeniz’de Yiğit karakteriyle karşımıza çıktı. 8 yıl boyunca bir evde hapsolmuş, annesi, babası tarafından işkenceye maruz kalmış ve bunların hepsine katlanmak zorunda kalan bir çocuk. Ben Yiğit’i bi yandan güçlü diğer yandan da güçsüz buluyorum, açıklayım; güçlü çünkü her ne kadar bunlara maruz kalıyorsa da kendi çapında mutlu olabilen ve eğlenebilen bir çocuktur Yiğit. Güçsüz tarafı da annesinin işkenceye maruz kaldığında bir şey yapamayışı var ya, ama aslında normal bu çünkü o gene de bir çocuk. Demir rolünü gerçekten o kadar iyi canlandırıyor ki, çok severek izliyorum ben onu. Diziyi de açtığımda hadi Demir ne zaman geliyor diye bekliyorum. Demir daha yolun başında sonuçta bu ilk dizisi ama öyle bi oynuyor ki sanki yıllardır bu sektördeymiş gibi.Çok tatlı olduğunu da inkar edemeyiz… Demirimizin de yolu ve bahtı hep açık olmasını dilerim. Sen Anlat Karadeniz’in yeni bölümünü merakla bekliyoruz ve her zaman Yiğidimizi, Demirimizi keyifle izleyeceğiz.

5. Berat Efe Parlar

Berat Efe bir çok projede yer almış bir çocuk. Ben Berat Efe’yi Ata Berk gibi Poyraz Karayel’de Efe karakteriyle tanıdım. Sinan ve Efe arasındaki dostluğu, kardeşliği çok sevdiğimden bi de Efe’nin iyi oynadığını düşündüğümden Efe’yi merak etmiyor değildim. İtiraf etmeliyim, Efe İftarlık Gazoz filmi için Poyraz Karayel’den ayrıldığında çok üzülmüştüm. Sinan yapayalnız, arkadaşsız kalmıştı… İftarlık Gazoz’ta Adam karakteriyle karşımıza çıktı ve herkesi ağlattı. Bence Efe’nin kariyerinin dönüm noktasıydı İftarlık Gazoz filmi. Öyle güzel bir hikayede öylesine  büyük oyuncularla birlikte çalıştı. Sonrada kendisini Güldüy Güldüy Show Çocuk’ta gördük. Çocuk oyuncu arkadaşlarıyla birlikte komik skeçler oynarken gördük. Çok da başarılıydı. Şimdi de Güldüy Güldüy Show Çocuk’taki arkadaşlarıyla birlikte oynadığı “Bizim Köyün Şarkısı” filminde görebilirsiniz onu. Yolu bahtı açık olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz