tds_thumb_td_300x0
Dolunay 11. Bölümde Ne İzledik?

Dolunay’ın 11. bölümü itibari ile tüm bölümler arasında izlediğim en güzel bölümdü diyebilirim. 8. ve 9. bölümde romantizm adına bir şey yokken 10. bölümde romantizmin yolu açılmıştı. 11. bölüm ise zirve oldu.

Bölüm akışı en hızlı bölümdü. Olaylar çok hızlı gelişti. Ferit’in Nazlı’yı serbest bırakması ile Nazlı’nın arkadaşı ile restoran açması bir oldu. Ha şuna da değineyim ki Nazlı’nın da artık patron olması çok hoş. Ekranda ezilen kadınlar izlemek çok kötü bir durumdu ama bu bölümde anladık ki Nazli artık kendi ayakları üzerinde durabilecek. Dizilerde artık kadınların sadece ev hanımı veya patronun asistanı değil de iş kadını olabilecegini gösteren bir adımdı.

Devamında Nazlı ve Ferit başlarına gelen birtakım olaylar silsilesiyle Sapanca’da bi otelde kaldılar. Ve söylemeliyim ki en romantik sahneler buradaydı. Çok güzel detaylara yer verildi. Banyoda yakalanma sahnesi çok kliseydi, olmasa da olurdu ama Allah’tan diğer diziler gibi uzatıp aynı odada kalmak zorundayız klişesine başvurmamışlardı.

Nazlı ve Ferit iddia nedeniyle birbirlerine yaklaştılar. Nazlı’nın Ferit’le konuştuklarını unutmaması, hatta yabancı piyano öğretmeninin ismini bile hatırlaması Ferit’i önemsediğini gösteren küçük ama önemli bi detaydı. Aynı şekilde Ferit’in hala Nazlı’nın yemeklerini istemesi ve Nazlı’nın verdiği içeceğin içinde ne olduğunu bilmeden güvenmesi en keyifli sahnelerdi.

Deniz cephesinde ise “sonunda” dediğimiz olaylar gelişti. Sonunda Nazlı’ya duygularını itiraf etti ve sonunda reddedildi. Belki yavaş yavaş tekrar Alya’ya âşık olur. Kim bilir? Alya’nın gerçekleri Deniz’e söylemesi ise pimi çekilmiş bir bombanın düşmana verilmesi gibiydi. Artık bomba Deniz’de ve her an patlayabilir.

Fatoş cephesine geçersek -ki galiba en karışık cephe bu- Fatoş kime âşık olduğunun farkında degil. İki adamın da kendisine ilgisinin farkında. Ama yine de birini seçerken diğerine umut vermeye devam ediyor.

Özetleyecek olursak çok keyifli ve olaylarla dolu bir bölüm izledik. Yeni sezonda salı için güçlü bi rakip olduğunu gösterdi. Fragmandan da anladığımız gibi güzel bi bölüm daha geliyor. Hepimize iyi seyirler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!