Şimdiye dek onlarca rolde severek izlediğimiz başarılı oyuncu Haluk Bilginer’in kariyerinin yalnızca ülkemizle sınırlı olmadığını sanırım herkes biliyordur. Buraya sığdıramayacağım uzunluktaki filmografisi ve hafızalara kazanan karakteriyle kendisi, sahip olduğumuz en çalışkan aktörlerden. Sık sık hem yerli hem de yabancı projelerde yer alıp sergilediği güzel performanslarla bizler için gurur kaynağı olmaya devam ediyor. 

Haluk Bilginer: Kendimizi çözemeden öleceğiz - 2 - Ranini.tv

Peki Bilginer’in bu kadar sevilmesinin sebebi ne? Bir oyuncunun kalitesini gösteren özelliklere gelin bir bakalım. Bir, tekdüzelikten kaçınması. Haluk Bilginer’i bugüne kadar birbirinden çok farklı rollerde izledik, hepsinin de altından kalktı. Hatta bazılarıyla efsaneleşti. İki, yeniliğe açık olması. Haluk Bilginer pek çok oyuncunun aksine dijital platformlara girmekten çekinmedi ve kendisini Masum, Şahsiyet gibi önemli yapımlar gördük. 

Üç, olgunluk. Bilginer hem özgüvenli hem de gereksiz kibri olmayan bir sanatçı. Tecrübelerini başkalarına aktarmaktan geri durmuyor ve bir yandan da yeni işlerde yer almaya devam ediyor. Belki de onun karizmasının en büyük sebeplerinden biri budur. Tiyatro kökenli oyuncunun en büyük avantajlarından biri de dil biliyor olması. Böylelikle ünü kendi ülkesinde kalmayıp uluslarasına ulaşmış oldu. Rahatça yabancı kaynaklara röportaj vermeyi bırakın, adam rahatça acting yapabiliyor ki bu başlı başına büyük bir şey. Bu konuyu yakın zamanda, geçtiğimiz aylarda yayınlanan Into the Night dizisinde Mehmet Kurtuluş’ta da görmüştük. Takdir edilesi bir beceri olduğu çok açık.

Haluk Bilginer diyince herkesin aklına farklı projeler gelmesi mümkün. Çoğunluğun favorisi Puhu Tv dizisi olan Şahsiyet’teki Agah Beyoğlu efsanesi olsa da, usta oyuncunun kariyerindeki bol seçenekler arasından farklı karakterleri seçenler de olacaktır. Siz hangi türü seviyorsunuz bilmiyorum ama benim dileğim Bilginer’i yeni bir yerli komedide izlemek. Güldürmenin ona yakıştığını düşünüyorum çünkü.

Haluk Bilginer için bizler için bir değer, örnek alınması gereken tarafları olan bir öğretmen. Ekip arkadaşları birlikte oynayarak, bizler de izleyerek bir şeyler öğrenmeye devam edebiliriz. İyi ki doğmuş! Nice güzel yaşlara.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz