Dizi Önerisi: Elite Nasıl Bir Dizi?

Herkesin sevmeyeceği ve çok yükselebileceğimiz bir dizi olmayan Elite, yine de Netflix kullanıcılarının bir çoğunun gözdesi.

Okullarının yıkılması sonucu lüks bir okula burslu olarak giren 3 öğrenciyi ve okuldaki diğer öğrenciler ile yaşadıkları anlatılıyor. Yabancı Kavak Yerleri de diyebiliriz çünkü üçlü ilişkiler falan var, kimin eli kimin cebinde belli değil. Yine de orta seviyede ve zaman geçirmek için iyi bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.

Samuel, Christian ve Nadia adında 3 öğrenci aşırı lüks bir okula geliyor, tabii öğrencileride aşırı lüks. Dizinin baş kahramanı olarak düşünebileceğimiz Marina, abisi ve arkadaşlarının aksine yeni öğrencilere oldukça iyi davranıyor. Abisi Guzman öğrencileri asla istemiyor, onları görmeye bile tahammül edemiyor. Samuel ve Nadia’nın fikri de farklı değil. İkisi de Guzman ve arkadaşlarını sevmiyor ama Marina ile oldukça iyi anlaşıyorlar. Christian ise zenginlerin yaşadığı o lüks hayata girmek için elinden geleni yapıyor. Hatta o kadar iyi anlaşıyorlar ki Samuel gittikçe aşık olmaya başlıyor Marina’ya.

Marina’nın ise duyguları hep belirsiz. HIV – Pozitif olan Marina, bunu Samuel’e anlatıyor ve bu yüzden onunla olamayacağını söylüyor.

Gelen öğrencilerin okullarının yıkılmasının nedeni Marina’nın babası. Marina’nın tanıtım partisine gelen öğrenciler ile eski itibarını yenilemek için fotoğraf çektiriyor. Yeterli maddiyat olmadığı için okulda en iyi kalite mal kullanılmıyor. Tabii bu okulun yıkılması ve Christian’ın kafasının yarılması Samuel’in abisi Nano’yu -Christian’ın en yakın arkadaşı- çok sinirlendiriyor. Partiyi basıyor, duvara yazılar yazıyor!

Meşhur Christian’ımız ise La Casa De Papel dizisinden tanıdığımız Rio. Burada biraz itici duruyor ama olsun..

Üçlü ilişkiden bahsettiğim, Christian – Carla – Polo arasında geçiyor. Carla ve Polo çok küçük yaştan beri birbirlerini seviyorlarmış. Tabii Christian’ın zengin yaşantısına olan hevesi onu bu gruba dahil ediyor. Grup dediysem, gerçel anlamda bir grup!😋 Carla ve Polo ilişkisini canlandırmak için cinsel hayatlarına Christian’ı davet ediyorlar. Geri çevrilmeyen tekliflerinden sonra üçlü takılmaya başlıyorlar.

Elite, eşcinselliği bayağı en planda bulundurmuş bir dizi. Çünkü hem Polo’nun ailesi hem de Ander ve Omar eşcinsel. Bu tabii ki kötü bir şey değil ve ülkemizin aksine diğer ülkelerde soradan bir şeymiş gibi gösterilmesi muhteşem! Nadia ve Omar’ın Müslüman oluşu da diziye ayrı bir güzellik katmıştı ama Müslüman’ları uyuşturucu satıyormuş ve sanki hepsi eşcinselmiş gibi gösterilmesi biraz saçmaydı.

Guzman ve Nadia’ya gelirsek, en naif karakterler. Guzman, sevgilisi Lu’nun isteğine göre Nadia’yı ayartmaya çalışıyor ama yapmıyor. Guzman yavaş yavaş Nadia’ya aşık olmaya başlıyor.

Nano.. Benim en sevdiğim karakter! Jaime’nin oyunculuğundan mıdır, Denver karakterinden midir, bilmiyorum ama bayıldım. Marina’ya yaklaşma sebebi babasının dosyalarını çalmak ve ona geri parayla satmak olsada sonradan aşık oluyor. Marina HIV olduğunu Nano’ya söylemiyor ve birlikte oluyorlar. Nano daha sonra öğreniyor.

Marina, Nano’dan hamile kalıyor. Mezuniyet gecesi kaçma planı yapıyorlar. Nadia’nın çok istediği o mezuniyet itemi diyebileceğimiz bibloyu Marina alıyor. Havuzda sevgilisini beklerken Polo ile kavga etmeye başlıyor ve Polo bibloyu Marina’nın kafasına vuruyor.

Velhasıl kelam, dizinin özeti bu. Marina’nın ölümü. Elite’nin 2.sezonu Eylül’de yayımlanacak. Açıkcası ben merak ediyorum, Marina’dan sora Nano’ya neler olacak, Guzman ve Nadia ne yapacak? Kesinlikle izlenmeli demiyorum ama canınız sıkıldığında açıp izleyebileceğiniz ve sürükleyici bir dizi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!